HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Valley YMCA Sunset 5K
June 12, 2013 - 5K
Ansonia, CT

OVERALL WINNERS

Tim Milenkevich, Ansonia, CT - 15:50
Ashley Horan - 21:07

mens Winner womens winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Prendergast
School
WEATHER
68 Degrees
Sun

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Timothy Milenkevich               Ansonia  CT             1    31   M       1 Top Fin               15:50      5:04/M
      2    Fred Wills                                              149    28   M       1 20-29                 17:52      5:44/M
      3    Sean Garrison                     Southington  CT        52    14   M       1 13-15                 18:20      5:53/M
      4    Michael Cox                       New Haven  CT         254    21   M       2 20-29                 18:48      6:02/M
      5    Benjamin Garcia                   Derby  CT             259    15   M       2 13-15                 19:04      6:07/M
      6    Damir Poric                       Derby  CT             161    15   M       3 13-15                 19:08      6:08/M
      7    Sam Nadal                         Derby  CT             247    33   M       1 30-39                 19:17      6:11/M
      8    Zoltan Rigo                       Berlin  CT            115    30   M       2 30-39                 19:19      6:11/M
      9    Bill Goodman                                             55    33   M       3 30-39                 19:32      6:16/M
     10    Marco Lopes                       Cheshire  CT          255    36   M       4 30-39                 19:47      6:20/M
     11    Andrezej Bielecki                 Southington  CT       245    16   M       1 16-19                 20:03      6:26/M
     12    Michael Ruospo                    Stratford  CT         168    49   M       1 40-49                 20:29      6:34/M
     13    Rob Wynn                                                150    27   M       3 20-29                 20:36      6:36/M
     14    Steven Stanley                    Derby  CT             164    13   M       4 13-15                 20:37      6:36/M
     15    Joshua Vega                       Derby  CT             142    13   M       5 13-15                 20:45      6:39/M
     16    Dennis Larney                     Ansonia  CT           238    51   M       1 50-59                 21:03      6:45/M
     17    Christopher O'Brien               Ansonia  CT           169    21   M       4 20-29                 21:06      6:46/M
     18    Ashley Horan                                             61    18   F       1 Top Fin               21:07      6:46/M
     19    Stephen Cuddy                     Cheshire  CT          242    52   M       2 50-59                 21:09      6:47/M
     20    Cody O'Brien                      Ansonia  CT           258    14   M       6 13-15                 21:15      6:49/M
     21    Akshar Patel                      Derby  CT             107    14   M       7 13-15                 21:23      6:51/M
     22    Daniel Janucik                    Ansonia  CT            68    14   M       8 13-15                 21:33      6:54/M
     23    Jeff McGregor                     Shelton  CT            92    37   M       5 30-39                 21:34      6:55/M
     24    Rachel Fleischer                  Derby  CT              49    13   F       1 13-15                 21:38      6:56/M
     25    Matt Trumbley                     Naugatuck  CT         139    32   M       6 30-39                 21:40      6:57/M
     26    Paul Moriber                                             96    57   M       3 50-59                 21:42      6:57/M
     27    Gabriella Prizio                  Derby  CT             353    15   F       2 13-15                 21:45      6:58/M
     28    Stephen Willett                                         148    42   M       2 40-49                 22:16      7:08/M
     29    Sara Zuba                         New Haven  CT         153    30   F       1 30-39                 22:19      7:09/M
     30    Timothy Scully                    Unionville  CT        157    20   M       5 20-29                 22:22      7:10/M
     31    Kurt Johnson                      Ansonia  CT           249    34   M       7 30-39                 22:26      7:11/M
     32    Jayce Curcio                      Derby  CT              28    12   M       1  1-12                 22:29      7:12/M
     33    Ken Goncalves                     Shelton  CT            54    27   M       6 20-29                 22:30      7:13/M
     34    Bill Andrew                                               4    56   M       4 50-59                 22:31      7:13/M
     35    Ryan Crouch                                              27    30   M       8 30-39                 22:53      7:20/M
     36    Paul Baldini                      North Haven  CT       176    41   M       3 40-49                 23:01      7:23/M
     37    Kiley Rodriguez                   Derby  CT             119    13   F       3 13-15                 23:04      7:24/M
     38    Pat Cordle                                               23    56   M       5 50-59                 23:17      7:28/M
     39    Michael O'Grady                   Milford  CT           178    60   M       1 60-69                 23:28      7:31/M
     40    Kate Phillips                                           111    47   F       1 40-49                 23:33      7:33/M
     41    Mike Weisser                                            146    31   M       9 30-39                 23:48      7:38/M
     42    Cynthia Degirolamo                Sandy Hook  CT         31    46   F       2 40-49                 23:49      7:38/M
     43    Amy Ciccarillo                    New Britain  CT       256    31   F       2 30-39                 23:51      7:39/M
     44    Gossett Daley                     Shelton  CT           154    38   M      10 30-39                 23:52      7:39/M
     45    Sarah Schacker                                          123    21   F       1 20-29                 23:54      7:40/M
     46    Mike Tarian                                             132    28   M       7 20-29                 23:56      7:40/M
     47    Mark Zofack                                             152    41   M       4 40-49                 24:08      7:44/M
     48    Tony Dini                                                37    28   M       8 20-29                 24:14      7:46/M
     49    Joe Simone                                              127    35   M      11 30-39                 24:18      7:47/M
     50    Chase Boulton                     Derby  CT             156    12   M       2  1-12                 24:18      7:47/M
     51    Aimee Peterson                                          109    37   F       3 30-39                 24:21      7:48/M
     52    Marc Audet                        Hamden  CT              6    54   M       6 50-59                 24:28      7:51/M
     53    Christa Parent                                          106    29   F       2 20-29                 24:30      7:51/M
     54    Cole Dobbin                                              39    21   M       9 20-29                 24:32      7:52/M
     55    Mike Rogucki                      Derby  CT             253    34   M      12 30-39                 24:34      7:52/M
     56    Talia Fedorowicz                                         47    35   F       4 30-39                 24:41      7:55/M
     57    Joseph Mammano                    Derby  CT              86    13   M       9 13-15                 24:41      7:55/M
     58    Brian Doerr                       Wallingford  CT        42    35   M      13 30-39                 24:43      7:55/M
     59    James Saulnier                                          122    53   M       7 50-59                 24:45      7:56/M
     60    Chris Kuskowski                   Ansonia  CT            77    37   M      14 30-39                 24:47      7:57/M
     61    Janet Voelpert                    Shelton  CT           143    65   F       1 60-69                 24:49      7:57/M
     62    Dusty Tenney                                            135    50   M       8 50-59                 24:50      7:58/M
     63    Bill Shea                                               125    32   M      15 30-39                 24:50      7:58/M
     64    Kelly Horan                                              63    25   F       3 20-29                 25:00      8:01/M
     65    Jenny Ames                        Shelton  CT             3    31   F       5 30-39                 25:01      8:01/M
     66    Jason MacIonus                                           84    30   M      16 30-39                 25:20      8:07/M
     67    Philip Izzo                       Ansonia  CT           243    38   M      17 30-39                 25:25      8:09/M
     68    Eric Tuttle                       Seymour  CT           165    29   M      10 20-29                 25:26      8:09/M
     69    Nicole Delorenzo                                         33    23   F       4 20-29                 25:28      8:10/M
     70    Gi-Hae Youn                                             151    31   F       6 30-39                 25:30      8:10/M
     71    Kevin Detullio                                           35    29   M      11 20-29                 25:36      8:12/M
     72    Sarah Ahearn                      Ansonia  CT             2    36   F       7 30-39                 25:38      8:13/M
     73    Colleen Rondon                    Ansonia  CT           121    36   F       8 30-39                 25:45      8:15/M
     74    Hayat Benayed                                            10    32   F       9 30-39                 25:51      8:17/M
     75    Matt Teel                                               134    32   M      18 30-39                 25:57      8:19/M
     76    Jim Tyma                          Ansonia  CT            11    48   M       5 40-49                 25:58      8:19/M
     77    Peter Lee                                                78    54   M       9 50-59                 26:02      8:21/M
     78    Sierra Peoples                                          108    27   F       5 20-29                 26:02      8:21/M
     79    Chris Stacey                                            128    31   M      19 30-39                 26:03      8:21/M
     80    Derek Dellamonica                                        32    29   M      12 20-29                 26:05      8:22/M
     81    Pat Bremer                                               16    43   M       6 40-49                 26:06      8:22/M
     82    Margaux Audett                    Hamden  CT              7    23   F       6 20-29                 26:08      8:23/M
     83    Dave Hager                        Norwalk  CT           155    51   M      10 50-59                 26:15      8:25/M
     84    Nicolette Tasi                    Derby  CT             133    14   F       4 13-15                 26:16      8:25/M
     85    Francisco Nogueira                Ansonia  CT           101    59   M      11 50-59                 26:21      8:27/M
     86    Tristan Pruzinsky                 Derby  CT             113    13   M      10 13-15                 26:23      8:27/M
     87    John Galt                         Ansonia  CT           185    34   M      20 30-39                 26:41      8:33/M
     88    Robert Wallace                    Milford  CT           144    34   M      21 30-39                 26:45      8:34/M
     89    Sharon Toscano                    Oxford  CT            261    45   F       3 40-49                 26:46      8:35/M
     90    Ken Roberts                                             118    49   M       7 40-49                 26:50      8:36/M
     91    Mike Daniele                      Stamford  CT           29    38   M      22 30-39                 26:58      8:39/M
     92    Joey Misinile                                            95    27   M      13 20-29                 27:09      8:42/M
     93    Ulli Karner                       Naugatuck  CT         177    39   F      10 30-39                 27:14      8:44/M
     94    Mike Trumbley                     Naugatuck  CT         166    40   M       8 40-49                 27:16      8:44/M
     95    Michael Witek                     Ansonia  CT           262    52   M      12 50-59                 27:17      8:45/M
     96    Stephanie Koller                  Prospect  CT          180    27   F       7 20-29                 27:17      8:45/M
     97    Jerri Trumbley                    Naugatuck  CT         138    31   F      11 30-39                 27:18      8:45/M
     98    Kevin Hale                        Beacon Falls  CT      171    50   M      13 50-59                 27:21      8:46/M
     99    Frank Parent                      Norwalk  CT           263    54   M      14 50-59                 27:25      8:47/M
    100    David Cornet                      Seymour  CT            24    36   M      23 30-39                 27:26      8:48/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Laura Howell                                             64    46   F       4 40-49                 27:36      8:51/M
    102    Becky Hale                        Beacon Falls  CT      170    16   F       1 16-19                 27:38      8:51/M
    103    Jazmyn Menzies                    Prospect  CT          172    16   F       2 16-19                 27:38      8:51/M
    104    Conrad Brejwo                     Ansonia  CT           246    33   M      24 30-39                 27:40      8:52/M
    105    Denise Barajas                                            8    42   F       5 40-49                 27:53      8:56/M
    106    Jane Pinho                        Prospect  CT          112    48   F       6 40-49                 27:56      8:57/M
    107    Karen Dempsey                     Ansonia  CT           358    56   F       1 50-59                 27:57      8:58/M
    108    Rachel Sabo                       Naugatuck  CT         240    24   F       8 20-29                 27:58      8:58/M
    109    Sandra Levine                                            79    35   F      12 30-39                 28:01      8:59/M
    110    Claudia Surina                    Derby  CT             130    58   F       2 50-59                 28:04      9:00/M
    111    Ken Fielder                                              48    58   M      15 50-59                 28:04      9:00/M
    112    Annemarie Vanparys                                      141    33   F      13 30-39                 28:07      9:01/M
    113    Danielle Visconti                 Stratford  CT         173    35   F      14 30-39                 28:08      9:01/M
    114    Michael Hall                      Wallingford  CT       260    35   M      25 30-39                 28:10      9:02/M
    115    Erin Miles                                               62    20   F       9 20-29                 28:16      9:04/M
    116    Lynn Frager                       Ansonia  CT           158    38   F      15 30-39                 28:19      9:05/M
    117    Erika Van Amringe                 Oxford  CT            140    51   F       3 50-59                 28:20      9:05/M
    118    Dan McGuirk                                              93    32   M      26 30-39                 28:22      9:06/M
    119    Justin Stackawitz                 Ansonia  CT           248    34   M      27 30-39                 28:36      9:10/M
    120    Lindsay Koreiwo                                          74    29   F      10 20-29                 28:46      9:13/M
    121    Anne Moreno                       Trumbull  CT          181    46   F       7 40-49                 28:51      9:15/M
    122    Skander Benayed                                          12    41   M       9 40-49                 28:51      9:15/M
    123    Nicole Nemeth                                            98    30   F      16 30-39                 28:54      9:16/M
    124    Dav Id MacIonus                                          83    26   M      14 20-29                 28:55      9:16/M
    125    Matt Pandiscia                                          105    31   M      28 30-39                 29:02      9:18/M
    126    Sue Westine                                             147    51   F       4 50-59                 29:04      9:19/M
    127    Kimberly Hull                     Southington  CT        66    47   F       8 40-49                 29:15      9:23/M
    128    Janelle Johnson                   Ansonia  CT           250    35   F      17 30-39                 29:19      9:24/M
    129    Timothy Fogarty                   Southbury  CT          50    31   M      29 30-39                 29:28      9:27/M
    130    Michele Bradshaw                  Ansonia  CT           251    36   F      18 30-39                 29:33      9:28/M
    131    Jonathan Yuen                     Katonah  NY           162    69   M       2 60-69                 29:37      9:30/M
    132    Kara Heenan                       North Haven  CT        58    24   F      11 20-29                 29:38      9:30/M
    133    Nicholas Mammano                  Derby  CT              87    11   M       3  1-12                 29:41      9:31/M
    134    Dwight Decoskey                                          30    42   M      10 40-49                 29:58      9:36/M
    135    Elizabeth Heenan                  Guilford  CT           59    42   F       9 40-49                 30:01      9:37/M
    136    Christian Engle                   Monroe  CT            183    45   M      11 40-49                 30:17      9:42/M
    137    Kellie Hayden                                            57    22   F      12 20-29                 30:20      9:43/M
    138    Carmen Burns                      Ansonia  CT            18    61   F       2 60-69                 30:22      9:44/M
    139    Jared Katchmar                    Naugatuck  CT         239    26   M      15 20-29                 30:30      9:47/M
    140    Pam Maujtte                                              91    38   F      19 30-39                 30:31      9:47/M
    141    Mylene Mabasa                     Seymour Ct  CT         82    36   F      20 30-39                 30:46      9:52/M
    142    Michael Devito                                           36    57   M      16 50-59                 31:09      9:59/M
    143    Melissa Toros                     Milford  CT           137    37   F      21 30-39                 31:12     10:00/M
    144    Elizabeth Lionetti                Ct  CT                 80    54   F       5 50-59                 31:13     10:00/M
    145    Dave Rabinova                                           114    56   M      17 50-59                 31:15     10:01/M
    146    Patty Corrente                                           25    43   F      10 40-49                 31:16     10:01/M
    147    Jerry Mabasa                      Seymour Ct  CT         81    36   M      30 30-39                 31:17     10:02/M
    148    Mike Bensh                                               13    49   M      12 40-49                 31:20     10:03/M
    149    Bob Klein                                                72    33   M      31 30-39                 31:21     10:03/M
    150    Jonathan Matos                    Waterbury  CT          89    12   M       4  1-12                 31:24     10:04/M
    151    Nancy Matos                       Waterbury  CT          90    47   F      11 40-49                 31:24     10:04/M
    152    William Bennet                    Bridgeport  CT        257    52   M      18 50-59                 31:27     10:05/M
    153    Richard Zbrozek                   Berlin  CT            175    66   M       3 60-69                 31:29     10:05/M
    154    Megan D'Eramo                     Naugatuck  CT          34    24   F      13 20-29                 31:37     10:08/M
    155    Jessica Koziel                    Oakville  CT           75    30   F      22 30-39                 31:48     10:12/M
    156    Angelina Coughlin                                       160    34   F      23 30-39                 31:48     10:12/M
    157    Dee Ginicola                                             53    25   F      14 20-29                 31:52     10:13/M
    158    Donna Cramond                     Monroe  CT             26    63   F       3 60-69                 31:52     10:13/M
    159    John Gomes                        Shelton  CT           174    29   M      16 20-29                 32:00     10:15/M
    160    Joe Apicella                      Oakville  CT            5    31   M      32 30-39                 32:46     10:30/M
    161    Kylene Schnerr                    Prospect  CT          186    24   F      15 20-29                 33:02     10:35/M
    162    Shelley Sheridan                  Ansonia  CT           126    34   F      24 30-39                 33:04     10:36/M
    163    Jeff Cheung                                              21    29   M      17 20-29                 33:19     10:41/M
    164    Stephanie Connor                                         22    33   F      25 30-39                 33:29     10:44/M
    165    Christopher Sheehy                Ansonia  CT           356    36   M      33 30-39                 33:29     10:44/M
    166    Christopher Sheehy                Ansonia  CT           357    10   M       5  1-12                 33:30     10:44/M
    167    Joe Bossio                                               15    29   M      18 20-29                 33:38     10:47/M
    168    Diana Walker                      Bethany  CT           159    31   F      26 30-39                 33:57     10:53/M
    169    Phyllis Yuen                      Katonah  NY           163    67   F       4 60-69                 34:00     10:54/M
    170    Patty Carton                      Stratford  CT         182    75   F       1 70-79                 34:08     10:56/M
    171    Thaddeus Kurowski                                        76    35   M      34 30-39                 34:09     10:57/M
    172    Lynn Bernard                                             14    48   F      12 40-49                 34:11     10:57/M
    173    Sarah Donaldson                                          43    27   F      16 20-29                 34:15     10:59/M
    174    Geraint Phillips                  Cheshire  CT          244    47   M      13 40-49                 34:37     11:06/M
    175    Lori Schnerr                      Prospect  CT          124    49   F      13 40-49                 35:09     11:16/M
    176    Amber Dobbin                                             38    21   F      17 20-29                 36:03     11:33/M
    177    Jessica Dobbin                                           40    16   F       3 16-19                 36:05     11:34/M
    178    Lori Mujrphy                                             97    46   F      14 40-49                 36:44     11:46/M
    179    Dayna Kneissl                     Derby  CT              73    12   F       1  1-12                 37:13     11:56/M
    180    Norah Kish                        Ansonia  CT           179    35   F      27 30-39                 37:35     12:03/M
    181    Stephanie Romano                                        120    29   F      18 20-29                 38:15     12:16/M
    182    Rebecca Nerzig                    Southbury  CT          99    16   F       4 16-19                 38:20     12:17/M
    183    Colleen Mabasa                    Milford  CT           237    40   F      15 40-49                 38:22     12:18/M
    184    Carl Sylvester                    Shelton  CT           167    79   M       1 70-79                 38:37     12:23/M
    185    Ashley Dempsey                    Ansonia  CT           252    28   F      19 20-29                 38:44     12:25/M
    186    Ana Malec                                                85    56   F       6 50-59                 41:02     13:09/M
    187    Rosa Neibauer                                           100    53   F       7 50-59                 41:02     13:09/M
    188    Stephanie Podewell                New Britain  CT       241    30   F      28 30-39                 43:00     13:47/M
    189    Helen Racowski                    Stratford  CT         236    54   F       8 50-59                 43:46     14:02/M
    190    Roberta Kitschbaum                                       71    54   F       9 50-59                 43:53     14:04/M
    191    Patricia Rimkunas                 Seymour  CT           116    55   F      10 50-59                 47:17     15:09/M
    192    Thomas Rimkunas                   Seymour  CT           117    11   M       6  1-12                 47:18     15:10/M


Age Division Results
Men: 0- 0 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 0- 0 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

5K

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ashley Horan 61 18 18 21:07 6:46/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Timothy Milenkevich Ansonia CT 1 31 1 15:50 5:04/M
Top

Female 1 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dayna Kneissl Derby CT 73 12 179 37:13 11:56/M
Top

Male 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jayce Curcio Derby CT 28 12 32 22:29 7:12/M
2 Chase Boulton Derby CT 156 12 50 24:18 7:47/M
3 Nicholas Mammano Derby CT 87 11 133 29:41 9:31/M
Top

Female 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rachel Fleischer Derby CT 49 13 24 21:38 6:56/M
2 Gabriella Prizio Derby CT 353 15 27 21:45 6:58/M
3 Kiley Rodriguez Derby CT 119 13 37 23:04 7:24/M
Top

Male 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sean Garrison Southington CT 52 14 3 18:20 5:53/M
2 Benjamin Garcia Derby CT 259 15 5 19:04 6:07/M
3 Damir Poric Derby CT 161 15 6 19:08 6:08/M
Top

Female 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Becky Hale Beacon Falls CT 170 16 102 27:38 8:51/M
2 Jazmyn Menzies Prospect CT 172 16 103 27:38 8:51/M
3 Jessica Dobbin 40 16 177 36:05 11:34/M
Top

Male 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Andrezej Bielecki Southington CT 245 16 11 20:03 6:26/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Schacker 123 21 45 23:54 7:40/M
2 Christa Parent 106 29 53 24:30 7:51/M
3 Kelly Horan 63 25 64 25:00 8:01/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Fred Wills 149 28 2 17:52 5:44/M
2 Michael Cox New Haven CT 254 21 4 18:48 6:02/M
3 Rob Wynn 150 27 13 20:36 6:36/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sara Zuba New Haven CT 153 30 29 22:19 7:09/M
2 Amy Ciccarillo New Britain CT 256 31 43 23:51 7:39/M
3 Aimee Peterson 109 37 51 24:21 7:48/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sam Nadal Derby CT 247 33 7 19:17 6:11/M
2 Zoltan Rigo Berlin CT 115 30 8 19:19 6:11/M
3 Bill Goodman 55 33 9 19:32 6:16/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kate Phillips 111 47 40 23:33 7:33/M
2 Cynthia Degirolamo Sandy Hook CT 31 46 42 23:49 7:38/M
3 Sharon Toscano Oxford CT 261 45 89 26:46 8:35/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Ruospo Stratford CT 168 49 12 20:29 6:34/M
2 Stephen Willett 148 42 28 22:16 7:08/M
3 Paul Baldini North Haven CT 176 41 36 23:01 7:23/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Karen Dempsey Ansonia CT 358 56 107 27:57 8:58/M
2 Claudia Surina Derby CT 130 58 110 28:04 9:00/M
3 Erika Van Amringe Oxford CT 140 51 117 28:20 9:05/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dennis Larney Ansonia CT 238 51 16 21:03 6:45/M
2 Stephen Cuddy Cheshire CT 242 52 19 21:09 6:47/M
3 Paul Moriber 96 57 26 21:42 6:57/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janet Voelpert Shelton CT 143 65 61 24:49 7:57/M
2 Carmen Burns Ansonia CT 18 61 138 30:22 9:44/M
3 Donna Cramond Monroe CT 26 63 158 31:52 10:13/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael O'Grady Milford CT 178 60 39 23:28 7:31/M
2 Jonathan Yuen Katonah NY 162 69 131 29:37 9:30/M
3 Richard Zbrozek Berlin CT 175 66 153 31:29 10:05/M
Top

Female 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patty Carton Stratford CT 182 75 170 34:08 10:56/M
Top

Male 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Carl Sylvester Shelton CT 167 79 184 38:37 12:23/M

2 Mile Walk

Overall Finish List



                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Antonio Prizio                    Derby  CT             352    15   M       1 Top Fin               20:26     10:13/M
      2    Jennifer Fitzmorris                                     298     0   F       1 Top Fin               26:40     13:20/M
      3    Tim Walker                                              345     0   M       1  0-99                 26:43     13:22/M
      4    Dawn Merlo                        Ansonia  CT           354    32   F       1  0-99                 29:48     14:54/M
      5    Jen Chaverri                      Seymour  CT           355    22   F       2  0-99                 29:49     14:55/M
      6    Charles Voroschak                 Ansonia  CT           343    83   M       2  0-99                 32:11     16:06/M
      7    Sharon Voroschak                  Ansonia  CT           344    13   F       3  0-99                 32:12     16:06/M
      8    Anita Wooten                      Riverhead  NY         349    47   F       4  0-99                 32:19     16:10/M
      9    Darryl Nemeth                                           325     0   M       3  0-99                 32:29     16:15/M
     10    Denise McMahon                                          316     0   F       5  0-99                 32:29     16:15/M
     11    Maria Demaio                                            294     0   F       6  0-99                 33:07     16:34/M
     12    Kari Condelora                                          288     0   F       7  0-99                 33:09     16:35/M
     13    Ray Bkorkman                                            281     0   M       4  0-99                 33:34     16:47/M
     14    Ileana Camargo                                          284     0   F       8  0-99                 33:34     16:47/M
     15    Josie Layedra                                           387     0   F       9  0-99                 33:42     16:51/M
     16    Sheila Winslow                                          348     0   F      10  0-99                 33:52     16:56/M
     17    Joni McCabe                                             314     0   F      11  0-99                 33:52     16:56/M
     18    Catherine Laporte                                       307     0   F      12  0-99                 34:14     17:07/M
     19    Joan Francis                                            299     0   F      13  0-99                 34:14     17:07/M
     20    Gary Spring                                             338     0   M       5  0-99                 34:28     17:14/M
     21    Gus Murillo                       Ansonia  CT           320    57   M       6  0-99                 34:31     17:16/M
     22    Helen Zanowiak                                          350     0   F      14  0-99                 34:35     17:18/M
     23    Gail Chaffee                                            286     0   F      15  0-99                 34:36     17:18/M
     24    Diane Betkoski                                          280     0   F      16  0-99                 34:36     17:18/M
     25    Caroline Agostino                                       275     0   F      17  0-99                 35:33     17:47/M
     26    Nora Espinel                                            297     0   F      18  0-99                 36:06     18:03/M
     27    Sandy Conlan                                            289     0   F      19  0-99                 36:07     18:04/M
     28    Carol Cleveland                                         287     0   F      20  0-99                 37:01     18:31/M
     29    Chris Musante                                           322     0   M       7  0-99                 37:03     18:32/M
     30    Katie Murnane                                           321     0   F      21  0-99                 37:04     18:32/M
     31    Carmen Gregg                                            301     0   M       8  0-99                 37:11     18:36/M
     32    Jameds Blakely                                          282     0   M       9  0-99                 37:12     18:36/M
     33    Kim Dickson                                             295     0   F      22  0-99                 38:09     19:05/M
     34    Maeve Rothman                                           333     0   F      23  0-99                 38:09     19:05/M
     35    Pam Perrone                                             330     0   F      24  0-99                 38:21     19:11/M
     36    Jackie Troy                                             342     0   F      25  0-99                 38:21     19:11/M
     37    Marie Solazzo                                           337     0   F      26  0-99                 38:56     19:28/M
     38    Joyce MacUada                                           311     0   F      27  0-99                 38:56     19:28/M
     39    Sarah Coppola                     Ansonia  CT           264    24   F      28  0-99                 39:19     19:40/M
     40    Allie Mott                        Ansonia  CT           265    25   F      29  0-99                 39:26     19:43/M
     41    Lauretta Copeland                                       290     0   F      30  0-99                 39:59     20:00/M
     42    Dawn Brown                                              283     0   F      31  0-99                 39:59     20:00/M
     43    Mary N Escott                                           326     0   F      32  0-99                 40:11     20:06/M
     44    John Yeager                       Monroe  CT            388    0    M      10  0-99                 40:12     20:06/M
     45    Terri Carrier                     Bristol  CT           285    49   F      33  0-99                 40:45     20:23/M
     46    Debbie Berardi                    Prosepct  CT          278    32   F      34  0-99                 40:45     20:23/M
     47    Marlene Kautenschlager                                  309     0   F      35  0-99                 41:00     20:30/M
     48    Terry Costello                                          291     0   F      36  0-99                 41:00     20:30/M
     49    Jean Bennard                                            277     0   F      37  0-99                 43:23     21:42/M
     50    Stacy Dagostino                                         292     0   F      38  0-99                 43:23     21:42/M
     51    Trish Wigglesworth                                      346     0   F      39  0-99                 43:40     21:50/M
     52    Silvia Paytas                                           329     0   F      40  0-99                 43:40     21:50/M
     53    Jacklyn Larkin                    Ansonia  CT           360    44   F      41  0-99                 43:46     21:53/M
     54    Kristina Steyer                                         339     0   F      42  0-99                 43:57     21:59/M
     55    Cynde Lane                        Ansonia  CT           359    58   F      43  0-99                 43:57     21:59/M
     56    Shannon Lane                      Ansonia  CT           308    37   F      44  0-99                 43:58     21:59/M


 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com