HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

DAWS Run Your Tail Off
April 28, 2013 - 5K
Danbury, CT

OVERALL WINNERS WITHOUT DOGS

Bernard Drollette, Danbury, CT - 16:54
Nicki Hoben, Newtown, CT - 18:46

OVERALL WINNER WITH DOG

Eric Morse, Berlin, VT - 15:36

Mens Winner Womens Winner
Winner With Dog

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Matrix
Corp Center
WEATHER
53 Degrees
Sun

Non-Certified Course (Slightly Short)

Overall Finish List With Dog


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Eric Morse                        Berlin  VT            247    48   M       1  1-99                 15:36      5:02/M
      2    Anthony Johnson                   North Reading  MA     203    29   M       2  1-99                 18:29      5:58/M
      3    Rick Sutton                       Pleasant Valley  NY   307    32   M       3  1-99                 19:51      6:24/M
      4    Wendy Kerr                        Hawthorne  NJ         210    46   F       1  1-99                 20:27      6:36/M
      5    Robert Emery                      Suffield  CT          164    24   M       4  1-99                 21:10      6:50/M
      6    Kate Flament                      Shelton  CT           175    27   F       2  1-99                 21:11      6:50/M
      7    Patrick Lydem                     Naugatuck  CT         225    43   M       5  1-99                 21:42      7:00/M
      8    Kevin Jordan                      Pawling  NY           204    38   M       6  1-99                 22:19      7:12/M
      9    Kelly Mazzo                       Bethel  CT            235    25   F       3  1-99                 23:33      7:36/M
     10    James Kapp                        Bethel  CT            206    24   M       7  1-99                 23:35      7:36/M
     11    Carlos Cuesta                     Danbury  CT           145    24   M       8  1-99                 24:57      8:03/M
     12    Sabine Schultz                    Danbury  CT           287    57   F       4  1-99                 24:57      8:03/M
     13    Mary Elizabeth Shaheen            Danbury  CT           289    30   F       5  1-99                 24:59      8:04/M
     14    Marie Ascher                      Cortlandt Manor  NY   106    44   F       6  1-99                 25:01      8:04/M
     15    Bonnie Lupone                     Meriden  CT           224    36   F       7  1-99                 25:02      8:05/M
     16    Meta Intemann                     Newtown  CT           201    45   F       8  1-99                 25:58      8:23/M
     17    Hilary Martwinski-Nardozzi        Oakville  CT          231    41   F       9  1-99                 26:03      8:24/M
     18    Barbara Canary                    New Milford  CT       136    54   F      10  1-99                 26:22      8:30/M
     19    Adam Pinella                      Bethel  CT            262    29   M       9  1-99                 26:38      8:35/M
     20    Lissette Rivas                    Bethel  CT            275    24   F      11  1-99                 26:58      8:42/M
     21    Sarah Poole                       Quincy  MA            264    35   F      12  1-99                 27:27      8:51/M
     22    Deb Messinger                     Danbury  CT           242    42   F      13  1-99                 27:37      8:55/M
     23    Robert Esposito                   Danbury  CT           165    56   M      10  1-99                 28:19      9:08/M
     24    Laura Lewis                       Bethel  CT            218    26   F      14  1-99                 28:36      9:14/M
     25    Tracy Parkin                      Monroe  CT            256    44   F      15  1-99                 30:49      9:56/M
     26    Barbara Barbarite                 Valhalla  NY          110    27   F      16  1-99                 31:33     10:11/M
     27    Jack Doyle                        Hamden  CT            156    73   M      11  1-99                 31:39     10:13/M
     28    Kristen Kelleher                  New Fairfield  CT     208    24   F      17  1-99                 31:40     10:13/M
     29    Amy Primorac                      Monroe  CT            267    42   F      18  1-99                 31:48     10:15/M
     30    Susie Sarkisian                   Danbury  CT           284    49   F      19  1-99                 32:03     10:20/M
     31    Jennifer Warren                   Danbury  CT           326    41   F      20  1-99                 32:03     10:20/M
     32    Fabiana Hershfield                Somers  NY            195    40   F      21  1-99                 32:10     10:23/M
     33    Laura Hurlburt                    Danbury  CT           200    39   F      22  1-99                 32:42     10:33/M
     34    Ana Babinec                       Weston  CT            109    17   F      23  1-99                 32:49     10:35/M
     35    Janet Hiser                       Roxbury  CT           196    50   F      24  1-99                 32:53     10:36/M
     36    Lisa Bruno                        Ridgefield  CT        133    48   F      25  1-99                 32:57     10:38/M
     37    Ana Ketch                         South Windsor  CT     211    41   F      26  1-99                 33:23     10:46/M
     38    Katherine Levenduski              Waterbury  CT         217    36   F      27  1-99                 33:24     10:46/M
     39    Amanda Garrison                   Danbury  CT           181    34   F      28  1-99                 34:10     11:01/M
     40    Brett-Marie Smith                 Danbury  CT           296    34   F      29  1-99                 34:11     11:02/M
     41    Wendy Hammond                     Brewster  NY          190    47   F      30  1-99                 34:45     11:13/M
     42    Allison Katinger                  Brookfield  CT        207    43   F      31  1-99                 35:31     11:27/M
     43    Maddie Wild                       Newtown  CT           334    23   F      32  1-99                 36:43     11:51/M
     44    Christina Colla                   New Milford  CT       141    35   F      33  1-99                 37:18     12:02/M
     45    Emily Maehrlein                   Cold Spring  NY       226    33   F      34  1-99                 37:54     12:14/M
     46    Jacquelyn Didomenico              Philadelphia  PA      151    27   F      35  1-99                 38:55     12:33/M
     47    Kate Drumm                        New Fairfield  CT     158    29   F      36  1-99                 39:03     12:36/M
     48    Vanessa Thompson                  Woodbury  CT          312    28   F      37  1-99                 41:26     13:22/M
     49    Christina Grace                   Bethel  CT            186    31   F      38  1-99                 41:30     13:23/M
     50    Anne Sorrells                     Danbury  CT           301    43   F      39  1-99                 41:52     13:30/M
     51    Erin Frederick                    New Britain  CT       178    28   F      40  1-99                 43:27     14:01/M
     52    Lisa Dzierlatka                   Bristol  CT           160    37   F      41  1-99                 43:28     14:01/M
     53    Melissa Lopes                     Danbury  CT           222    29   F      42  1-99                 44:50     14:28/M
     54    Sabrina Uysal                     Newtown  CT           318    54   F      43  1-99                 45:20     14:37/M
     55    Maddie Wild                       Newtown  CT           335    23   F      44  1-99                 45:23     14:38/M
     56    Barbara Rodriguez                 Danbury  CT           277    46   F      45  1-99                 45:50     14:47/M
     57    Amy Wibling                       Danbury  CT           333    34   F      46  1-99                 45:51     14:47/M
     58    Linda Poole                       Bethel  CT            265    57   F      47  1-99                 45:57     14:49/M
     59    Lori Romandi                      Brookfield  CT        280    55   F      48  1-99                 46:47     15:05/M
     60    Arthur Bodek                      New Rochelle  NY      127    50   M      12  1-99                 47:53     15:27/M
     61    Zoila Jara                        Danbury  CT           202    34   F      49  1-99                 48:03     15:30/M
     62    Jillayne Deyoung                  Danbury  CT           150    57   F      50  1-99                 49:27     15:57/M
     63    Carol Torcellini                  Bethel  CT            313    62   F      51  1-99                 50:40     16:21/M
     64    Jane McGarry                      Danbury  CT           236    45   F      52  1-99                 50:43     16:22/M
     65    Carl Zinn                         Monroe  CT            338    40   M      13  1-99                 51:25     16:35/M
     66    Patti Suto                        Oxford  CT            306    50   F      53  1-99                 51:43     16:41/M
     67    Wendy Kosach                      New Fairfield  CT     214    46   F      54  1-99                 52:04     16:48/M
     68    Sean Mitchell                     Branford  CT          246    26   M      14  1-99                 52:21     16:53/M
     69    Michelle Barron                   North Haven  CT       114    17   F      55  1-99                 53:04     17:07/M
     70    Donna Esposito                    Danbury  CT           166    55   F      56  1-99                 54:51     17:42/M
     71    Participant   434                                       434     0   M       1  0- 0                 55:13     17:49/M
     72    Jodi Salvato                      Danbury  CT           282    38   F      57  1-99                 55:26     17:53/M
     73    Daryl Yuan                        Newtown  CT           337    52   F      58  1-99                 55:54     18:02/M
     74    Marnie Troy                       West Simsbury  CT     316    42   F      59  1-99                 55:54     18:02/M
     75    Scott Schifilliti                 Newtown  CT           285    57   M      15  1-99                 56:11     18:07/M
     76    Deb Weisman                       Newtown  CT           331    46   F      60  1-99                 56:12     18:08/M
     77    Participant   420                                       420     0   M       2  0- 0                 56:53     18:21/M
     78    Theresa McSpedon                  Gaylordsville  CT     238    52   F      61  1-99                 57:22     18:30/M
     79    Scott Haney                       Gaylordsville  CT     191    52   M      16  1-99                 57:22     18:30/M
     80    Juli Aylesworth                   New Fairfield  CT     108    37   F      62  1-99                 58:20     18:49/M
     81    Margot Foley                      Bethel  CT            176    68   F      63  1-99                 58:46     18:57/M
     82    Igor Partola                      Danbury  CT           258    27   M      17  1-99                 59:14     19:06/M
     83    Candice Calhoun                   Danbury  CT           135    27   F      64  1-99                 59:14     19:06/M
     84    Jenna Partola                     Danbury  CT           259    26   F      65  1-99                 59:16     19:07/M
     85    Thomas Reczek                     Danbury  CT           271    48   M      18  1-99                 59:16     19:07/M
     86    Jeannine Gagnon                   Danbury  CT           179    50   F      66  1-99                 59:39     19:15/M
     87    Yan Vanderven                     Shrub Oak  NY         321    39   M      19  1-99               1:00:24     19:29/M
     88    Melanie Bennitt                   Bethel  CT            119    45   F      67  1-99               1:03:39     20:32/M

Overall Finish List Without Dog

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Bernard Drollette                 Danbury  CT           157    36   M       1 Top Fin               16:54      5:27/M
      2    Aaron Nobel                       New Milford  CT       250    39   M       2 Top Fin               17:32      5:39/M
      3    Brian Szor                        Newtown  CT           308    44   M       3 Top Fin               18:32      5:59/M
      4    Nikki Hoben                       Newtown  CT           197    32   F       1 Top Fin               18:46      6:03/M
      5    Billy Messemer                    New Fairfield  CT     240    17   M       1  1-99                 19:10      6:11/M
      6    Grant Brewer                      New Milford  CT       132    35   M       2  1-99                 19:25      6:16/M
      7    Richard Pagano                    Brookfield  CT        254    48   M       3  1-99                 19:36      6:19/M
      8    Jeffrey Craine                    South Salem  NY       144    39   M       4  1-99                 20:53      6:44/M
      9    David Gillespie                   Danbury  CT           184    39   M       5  1-99                 22:39      7:18/M
     10    Luis Quizhpe                      Danbury  CT           269    47   M       6  1-99                 22:39      7:18/M
     11    Mark Anderson                     Bethel  CT            104    54   M       7  1-99                 22:48      7:21/M
     12    Jim Capinera                      West Hartford  CT     137    28   M       8  1-99                 23:33      7:36/M
     13    Eva Bowler                        West Hartford  CT     129    38   F       2 Top Fin               23:37      7:37/M
     14    Sandra Sanzo                      White Plains  NY      283    35   F       3 Top Fin               23:38      7:37/M
     15    Oksana Glaberman                  Bethel  CT            185    25   F       1  1-99                 23:40      7:38/M
     16    Steven Skelly                     Naugatuck  CT         291    44   M       9  1-99                 23:55      7:43/M
     17    Heather Difalco                   Ossining  NY          152    41   F       2  1-99                 24:00      7:45/M
     18    Participant   341                                       341     0   M       1  0- 0                 24:01      7:45/M
     19    Bandit Number  9000                                    9000         M       2  0- 0                 24:15      7:49/M
     20    Erika Kirschner                   North Salem  NY       212    24   F       3  1-99                 24:22      7:52/M
     21    Darlene Murphy                    Danbury  CT           249    45   F       4  1-99                 24:26      7:53/M
     22    Erin Metz                         New Milford  CT       243    39   F       5  1-99                 24:26      7:53/M
     23    Matthew Messemer                  New Fairfield  CT     241    15   M      10  1-99                 24:32      7:55/M
     24    Larry Stramiello                  Danbury  CT           303    43   M      11  1-99                 24:40      7:57/M
     25    Heather Szor                      Newtown  CT           309    41   F       6  1-99                 24:43      7:58/M
     26    Margaret Domejczyk                Danbury  CT           155    36   F       7  1-99                 25:00      8:04/M
     27    Brad Greene                       Sandy Hook  CT        187    51   M      12  1-99                 25:37      8:16/M
     28    Corrie Falciano                   Danbury  CT           167    37   F       8  1-99                 25:55      8:22/M
     29    Bandit Number  9001                                    9001         M       3  0- 0                 26:06      8:25/M
     30    Bandit Number  9002                                    9002         M       4  0- 0                 26:40      8:36/M
     31    Kate Cunningham                   Watertown  CT         146    30   F       9  1-99                 26:47      8:38/M
     32    Andrew Smith                      Newtown  CT           295    34   M      13  1-99                 26:48      8:39/M
     33    Margaret Barese                   Danbury  CT           112    49   F      10  1-99                 27:00      8:43/M
     34    Cori Wright                       Danbury  CT           336    23   F      11  1-99                 27:31      8:53/M
     35    Robert Siel                       Danbury  CT           290    39   M      14  1-99                 27:34      8:54/M
     36    Bandit Number  9003                                    9003         M       5  0- 0                 27:34      8:54/M
     37    Tammy Raiano                      New Fairfield  CT     270    41   F      12  1-99                 27:40      8:55/M
     38    Tracy Carr                        West Hartford  CT     139    27   F      13  1-99                 27:41      8:56/M
     39    Jonathan Hollander                New York  NY          199    29   M      15  1-99                 28:16      9:07/M
     40    Elizabeth Breitsch                Brookfield  CT        131    51   F      14  1-99                 28:27      9:11/M
     41    Lisa Cianflone                    Danbury  CT           140    41   F      15  1-99                 28:35      9:13/M
     42    Norma Bravo                       Danbury  CT           130    43   F      16  1-99                 28:50      9:18/M
     43    Rhiannon Duda                     Ridgefield  CT        159    27   F      17  1-99                 29:17      9:27/M
     44    Lindsey Greene                    Dover  NH             188    23   F      18  1-99                 29:19      9:27/M
     45    Tom Bickelhaupt                   Woodbury  CT          122    49   M      16  1-99                 29:25      9:29/M
     46    Shannen Staves                    Suffield  CT          302    19   F      19  1-99                 29:30      9:31/M
     47    Cody Waterbury                    Danbury  CT           328    11   M      17  1-99                 29:32      9:32/M
     48    April Waterbury                   Danbury  CT           327    42   F      20  1-99                 29:34      9:32/M
     49    Tracy Kennedy                     Carmel  NY            209    38   F      21  1-99                 29:45      9:36/M
     50    Laurel Mascia                     Pawling  NY           232    38   F      22  1-99                 29:45      9:36/M
     51    Dianna Manger                     Redding  CT           227    41   F      23  1-99                 30:15      9:45/M
     52    Michelle Desjardin                White Plains  NY      149    32   F      24  1-99                 30:21      9:47/M
     53    Lars Van Der Haegen               Ridgefield  CT        319    44   M      18  1-99                 30:26      9:49/M
     54    Faith Ficarra                     New Fairfield  CT     172    39   F      25  1-99                 30:34      9:52/M
     55    Mary Ellen Pagano                 Danbury  CT           255    52   F      26  1-99                 30:41      9:54/M
     56    Brian Smith                       Winsted  CT           293    39   M      19  1-99                 30:47      9:56/M
     57    Erina Smith                       Winsted  CT           294    39   F      27  1-99                 31:06     10:02/M
     58    Lisa Just                         Danbury  CT           205    48   F      28  1-99                 31:09     10:03/M
     59    Troy Long                         Southbury  CT         220    38   M      20  1-99                 31:20     10:06/M
     60    Stacey Martwins Martwinski-Nardoz Oakville  CT          230    42   F      29  1-99                 31:44     10:14/M
     61    Bandit Number  9004                                    9004         M       6  0- 0                 31:56     10:18/M
     62    Melanie O'Connell                 Newtown  CT           251    52   F      30  1-99                 31:59     10:19/M
     63    Linda Ward                        New Milford  CT       323    33   F      31  1-99                 32:00     10:19/M
     64    Aileen Mikolajczyk                Bethel  CT            244    32   F      32  1-99                 32:20     10:26/M
     65    Scott Mikolajczyk                 Bethel  CT            245    31   M      21  1-99                 32:21     10:26/M
     66    Johnson Sullivan                  Monroe  CT            305    42   M      22  1-99                 32:21     10:26/M
     67    Bethany Holick                    Danbury  CT           198    31   F      33  1-99                 32:40     10:32/M
     68    Phil Provencher                   Quincy  MA            268    38   M      23  1-99                 33:07     10:41/M
     69    Brad Marshall                     Danbury  CT           229    42   M      24  1-99                 33:17     10:44/M
     70    Daniel Demagistris                Fairfield  CT         147    29   M      25  1-99                 33:19     10:45/M
     71    Sandra Akoury                     Danbury  CT           101    52   F      34  1-99                 33:29     10:48/M
     72    Kelly Bates                       Danbury  CT           116    25   F      35  1-99                 33:30     10:48/M
     73    Kristopher Truncali               Bethel  CT            317    25   M      26  1-99                 34:03     10:59/M
     74    Bandit Number  9005                                    9005         M       7  0- 0                 34:29     11:07/M
     75    Lori Eaton                        Brookfield  CT        161    49   F      36  1-99                 34:46     11:13/M
     76    Chris Logiudice                   Bethel  CT            219    47   M      27  1-99                 34:47     11:13/M
     77    Raymond Tan                       Danbury  CT           310    39   M      28  1-99                 34:51     11:15/M
     78    Terri Dimeglio                    Bethel  CT            153    44   F      37  1-99                 35:00     11:17/M
     79    Paul Schultz                      Danbury  CT           286    69   M      29  1-99                 35:06     11:19/M
     80    Monica Penafiel                   Danbury  CT           260    23   F      38  1-99                 35:08     11:20/M
     81    Patti Skok                        Danbury  CT           292    45   F      39  1-99                 35:30     11:27/M
     82    Bandit Number  9006                                    9006         M       8  0- 0                 35:34     11:28/M
     83    Nick Mazzo                        Bethel  CT            234    26   M      30  1-99                 35:35     11:29/M
     84    Christine Bjorkman                Danbury  CT           124    34   F      40  1-99                 36:15     11:42/M
     85    Bandit Number  9007                                    9007         M       9  0- 0                 36:15     11:42/M
     86    Ashley Weinkauf                   Bethel  CT            330    27   F      41  1-99                 36:17     11:42/M
     87    Stephanie Connolly                New Milford  CT       143    45   F      42  1-99                 36:18     11:43/M
     88    Bandit Number  9008                                    9008         M      10  0- 0                 36:30     11:46/M
     89    Holly Parslow                     Danbury  CT           257    32   F      43  1-99                 37:05     11:58/M
     90    Caitrin O'Meara                   Bronx  NY             252    27   F      44  1-99                 37:14     12:01/M
     91    Kristina Bostley                  Trumbull  CT          128    26   F      45  1-99                 37:14     12:01/M
     92    Patricia Waring                   South Salem  NY       325    33   F      46  1-99                 37:17     12:02/M
     93    Eric Garvey                       Meriden  CT           183    32   M      31  1-99                 38:58     12:34/M
     94    Dana Garvey                       Meriden  CT           182    31   F      47  1-99                 39:45     12:49/M
     95    Bandit Number  9009                                    9009         M      11  0- 0                 39:59     12:54/M
     96    Bandit Number  9010                                    9010         M      12  0- 0                 40:59     13:13/M
     97    Erica Nourse                      Bethel  CT            339    26   F      48  1-99                 43:51     14:09/M
     98    Bandit Number  9011                                    9011         M      13  0- 0                 45:09     14:34/M
     99    Bandit Number  9012                                    9012         M      14  0- 0                 45:10     14:34/M
    100    Daniel Demagistris                Southport  CT         148    57   M      32  1-99                 45:59     14:50/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Michael Thompson                  Woodbury  CT          311    25   M      33  1-99                 46:13     14:55/M
    102    Lucy Prendergast                  Sherman  CT           266    59   F      49  1-99                 46:58     15:09/M
    103    Eileen Barberesi                  Pawling  NY           111    54   F      50  1-99                 46:58     15:09/M
    104    Tess Sorrells                     Danbury  CT           299    13   F      51  1-99                 47:33     15:20/M
    105    Samantha Eaton                    Brookfield  CT        162    24   F      52  1-99                 47:53     15:27/M
    106    Michelle Messemer                 New Fairfield  CT     239    46   F      53  1-99                 49:46     16:03/M
    107    Veronica Bickelhaupt              Woodbury  CT          121    50   F      54  1-99                 49:46     16:03/M
    108    Bandit Number  9013                                    9013         M      15  0- 0                 50:12     16:12/M
    109    Teresa Lopes                      Danbury  CT           221    52   F      55  1-99                 50:31     16:18/M
    110    Paul Falciano                     Danbury  CT           168    36   M      34  1-99                 51:24     16:35/M
    111    Alan Webb                         Danbury  CT           329    44   M      35  1-99                 51:24     16:35/M
    112    Jennifer Fox                      Danbury  CT           177    48   F      56  1-99                 51:25     16:35/M
    113    Caitlin Pirro                     Bethel  CT            263    19   F      57  1-99                 51:38     16:39/M
    114    Jeffrey Bodek                     New Rochelle  NY      125    13   M      36  1-99                 53:34     17:17/M
    115    Eva Fishman                       New Rochelle  NY      174    48   F      58  1-99                 53:34     17:17/M
    116    Bandit Number  9014                                    9014         M      16  0- 0                 53:36     17:17/M
    117    Hattie Sorrells                   Danbury  CT           298    14   F      59  1-99                 53:44     17:20/M
    118    Connor Riley                      Danbury  CT           274    17   M      37  1-99                 53:49     17:22/M
    119    Holly Sorrells                    Danbury  CT           297    17   F      60  1-99                 53:50     17:22/M
    120    Richard Ayer                      Danbury  CT           107    55   M      38  1-99                 55:07     17:47/M
    121    Ann Emery                         Suffield  CT          163    57   F      61  1-99                 56:20     18:10/M
    122    Annamarie Laguardia               Monroe  CT            215    39   F      62  1-99                 57:07     18:25/M
    123    Jennifer Heitzke                  Monroe  CT            194    46   F      63  1-99                 57:25     18:31/M
    124    Julie Marchetti                   New Hartofrd  CT      228    46   F      64  1-99                 57:43     18:37/M
    125    Cathy Fales                       Ridgefield  CT        169    51   F      65  1-99               1:00:48     19:37/M
    126    Adri Latouf                       Bethel  CT            216    49   F      66  1-99               1:01:07     19:43/M
    127    Cheryl Berneike                   Hartford  CT          120    56   F      67  1-99               1:01:34     19:52/M
    128    Dj Renzulli                       Newtown  CT           272    22   M      39  1-99               1:01:52     19:57/M
    129    Carol Barron                      North Haven  CT       113    53   F      68  1-99               1:02:03     20:01/M
    130    Hal Wibling                       Danbury  CT           332    65   M      40  1-99               1:02:34     20:11/M
    131    Christine Benezra                 Danbury  CT           117    35   F      69  1-99               1:04:02     20:39/M
    132    Norma Waring                      Carmel  NY            324    39   F      70  1-99               1:04:27     20:47/M
    133    Jaclyn Vanderven                  Shrub Oak  NY         320    35   F      71  1-99               1:06:05     21:19/M
    134    Roger Bennitt                     Bethel  CT            118    75   M      41  1-99               1:09:38     22:28/M

5K Without Dog

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nikki Hoben Newtown CT 197 32 4 18:46 6:03/M
2 Eva Bowler West Hartford CT 129 38 13 23:37 7:37/M
3 Sandra Sanzo White Plains NY 283 35 14 23:38 7:37/M
 

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bernard Drollette Danbury CT 157 36 1 16:54 5:27/M
2 Aaron Nobel New Milford CT 250 39 2 17:32 5:39/M
3 Brian Szor Newtown CT 308 44 3 18:32 5:59/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com