HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Strides For Spectrum
April 27, 2013 - 5K
Milford, CT

OVERALL WINNERS

Kyle Beaudette, Orange, CT - 17:55
Caitlin Crowley, Woodbridge, CT - 22:14

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
CCCD
Milford, CT
WEATHER
53 Degrees
Sun

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Kyle Beaudette                    Orange  CT            167    14   M       1 Top Fin               17:55      5:47/M
      2    Kurjiaka Tyler                    Bethel  CT            162    29   M       2 Top Fin               19:42      6:21/M
      3    Mike Silvestri                    Danbury  CT           138    26   M       3 Top Fin               19:55      6:25/M
      4    Michael Zannis                    Milford  CT           154    12   M       1 10-13                 20:58      6:46/M
      5    Gary Du Bois                      Milford  CT           179    55   M       1 50-59                 21:04      6:48/M
      6    Javier Manso                      Segovia                95    36   M       1 30-39                 21:09      6:49/M
      7    Anthony Chowanec                  Bridgeport  CT         25    26   M       1 19-29                 21:16      6:52/M
      8    Sebastian Pagano                  Stratford  CT         116    42   M       1 40-49                 21:25      6:55/M
      9    John Elash                        New Haven  CT          45    27   M       2 19-29                 21:36      6:58/M
     10    Caitlin Crowley                   Woodbridge  CT         34    26   F       1 Top Fin               22:14      7:10/M
     11    Kevin Carmody                     West Haven  CT         18    27   M       3 19-29                 22:24      7:14/M
     12    Michelle Berglund                 West Haven  CT          8    23   F       2 Top Fin               22:31      7:16/M
     13    Huoy Walsh                        New Haven  CT         149    36   F       3 Top Fin               22:46      7:21/M
     14    Stephan Hartmann                  New Haven  CT          67    32   M       2 30-39                 23:31      7:35/M
     15    Keith Jenci                       Milford  CT           177    35   M       3 30-39                 23:40      7:38/M
     16    Christopher Elias                 Bethany  CT           195    13   M       2 10-13                 24:18      7:50/M
     17    Swani Schoberth                   Stratford  CT         171    34   F       1 30-39                 24:38      7:57/M
     18    Bryan Pinto                       Branford  CT          119    24   M       4 19-29                 24:40      7:57/M
     19    Christopher Charres               Stratford  CT          24    27   M       5 19-29                 24:46      7:59/M
     20    Bryan Sisbarro                    Milford  CT           139    38   M       4 30-39                 24:59      8:04/M
     21    Timothy Wilson                    Fairfield  CT         153    30   M       5 30-39                 25:20      8:10/M
     22    John Saccone                      Trumbull  CT          129    46   M       2 40-49                 25:23      8:11/M
     23    Matt Magura                       Milford  CT           166    24   M       6 19-29                 25:25      8:12/M
     24    Michael Ouellette                 Milford  CT           114    45   M       3 40-49                 25:31      8:14/M
     25    William Euerle                    Hamden  CT            163    68   M       1 60-99                 25:39      8:16/M
     26    Amy Pagano                        Stratford  CT         115    40   F       1 40-49                 25:59      8:23/M
     27    Kevin Ryan                        Orange  CT            168    54   M       2 50-59                 26:03      8:24/M
     28    Barbara Skidmore                  Danbury  CT           140    23   F       1 19-29                 26:04      8:25/M
     29    Lawrence Cyr                      Milford  CT            37    43   M       4 40-49                 26:15      8:28/M
     30    Eric Tuittle                      Seymour  CT           172    29   M       7 19-29                 26:16      8:28/M
     31    Shelby Clark                      Cheshire  CT           27    31   F       2 30-39                 26:20      8:30/M
     32    Ashley Friedman                   Trumbull  CT           49    26   F       2 19-29                 26:26      8:32/M
     33    Dawn Jenci                        Milford  CT           176    33   F       3 30-39                 26:42      8:37/M
     34    Philip Marinaccio                 Milford  CT            97    29   M       8 19-29                 26:49      8:39/M
     35    Michelle Salzillo                 Milford  CT           131    24   F       3 19-29                 26:49      8:39/M
     36    Matthew Hawley                    Danbury  CT           161    26   M       9 19-29                 26:56      8:41/M
     37    Martin McCann                     Trumbull  CT          170    54   M       3 50-59                 26:59      8:42/M
     38    Steve Zimbardi                    Milford  CT           155    38   M       6 30-39                 27:05      8:44/M
     39    Kate Glendon                      Cheshire  CT          173    28   F       4 19-29                 27:07      8:45/M
     40    Andrew Forchetti                  Orange  CT            194    13   M       3 10-13                 27:07      8:45/M
     41    Shayna George                     Danbury  CT            54    24   F       5 19-29                 27:33      8:53/M
     42    Gary Smith                        Southington  CT       142    32   M       7 30-39                 27:35      8:54/M
     43    Kaitlin Wasko                     Seymour  CT           150    25   F       6 19-29                 27:45      8:57/M
     44    Brittney Slain                    Wallingford  CT       175    26   F       7 19-29                 27:46      8:57/M
     45    Katie Davis                       New Haven  CT          42    28   F       8 19-29                 27:48      8:58/M
     46    Stephen Samela                    Milford  CT           132    26   M      10 19-29                 28:11      9:05/M
     47    Theresa Bertrand                  Milford  CT            11    41   F       2 40-49                 28:15      9:07/M
     48    John Sedlock                      Shelton  CT           137    25   M      11 19-29                 28:27      9:11/M
     49    Matthew Kenworthy                 Milford  CT            79    31   M       8 30-39                 28:43      9:16/M
     50    Gulden Menderes                   Milford  CT           103    30   F       4 30-39                 28:44      9:16/M
     51    Cassandra Dzindzalet              Hamden  CT            174    26   F       9 19-29                 29:21      9:28/M
     52    Maxine Salomoni                   Shelton  CT           130    24   F      10 19-29                 29:31      9:31/M
     53    Beth Ferraris                     Meriden  CT            46    36   F       5 30-39                 29:39      9:34/M
     54    Stephen Radziewicz                Fairfield  CT         125    59   M       4 50-59                 29:41      9:35/M
     55    Jeffrey Stuart                    Naugatuck  CT         143    38   M       9 30-39                 29:46      9:36/M
     56    Nicole Roy                        Naugatuck  CT         128    38   F       6 30-39                 29:46      9:36/M
     57    Alexis Antonucci                  West Haven  CT          2    28   F      11 19-29                 29:53      9:38/M
     58    Jennafer Kannengeiser             Stamford  CT           76    31   F       7 30-39                 30:03      9:42/M
     59    Bryan Campbell                    Hamden  CT             17    46   M       5 40-49                 30:03      9:42/M
     60    Monica Roche                      Fairfield  CT         165    74   F       1 60-99                 30:20      9:47/M
     61    Cheryl Nethercott                 Milford  CT           110    33   F       8 30-39                 30:23      9:48/M
     62    Brian Nethercott                  Milford  CT           109    33   M      10 30-39                 30:23      9:48/M
     63    Keely McCarthy                    Milford  CT            99    17   F       1 14-18                 30:36      9:52/M
     64    Sue Losty-Sisbarro                Milford  CT            93    42   F       3 40-49                 30:38      9:53/M
     65    Susan Gardner                     Madison  CT            52    47   F       4 40-49                 30:38      9:53/M
     66    Jill Ciarciello                   Hamden  CT             26    28   F      12 19-29                 30:41      9:54/M
     67    Heather Kannengeiser              Stratford  CT          75    31   F       9 30-39                 30:45      9:55/M
     68    Akash Jyothish                    Milford  CT            74    12   M       4 10-13                 31:47     10:15/M
     69    Taylor Holt                       Johnston  RI           69    19   F      13 19-29                 31:47     10:15/M
     70    Jyothish Rajan                    Milford  CT           126    40   M       6 40-49                 31:48     10:15/M
     71    Christina Gelb                    Milford  CT           181    48   F       5 40-49                 32:01     10:20/M
     72    Christina Calabro                 Ridgefield  CT         15    41   F       6 40-49                 32:16     10:25/M
     73    Donna Cramond                     Monroe  CT            250    63   F       2 60-99                 32:21     10:26/M
     74    Benjamin Cruz                     Weston  CT             35     9   M       1  1- 9                 32:34     10:30/M
     75    Lawrence Cruz                     Weston  CT             36    48   M       7 40-49                 32:34     10:30/M
     76    Kristen Worzel                    Milford  CT           164    38   F      10 30-39                 32:39     10:32/M
     77    Suzanne Letso                     Newtown  CT             1    55   F       1 50-59                 33:02     10:39/M
     78    Margaret Miller                   Milford  CT           184    55   F       2 50-59                 33:25     10:47/M
     79    Judith Palazzo                    Pomona  NY            117    47   F       7 40-49                 33:59     10:58/M
     80    Nicole Johnson                    West Haven,  CT        73    26   F      14 19-29                 34:00     10:58/M
     81    Frankie Novak                     Shelton  CT           112    57   M       5 50-59                 34:25     11:06/M
     82    Kiersten Bernier                  Milford  CT           200    18   F       2 14-18                 34:28     11:07/M
     83    Cara Hoyt                         Milford  CT           199    18   F       3 14-18                 34:28     11:07/M
     84    Rebecca Pavlick                   Wallingford  CT       118    28   F      15 19-29                 34:28     11:07/M
     85    Kim Barron                        Fairfield  CT         189    48   F       8 40-49                 34:28     11:07/M
     86    Nicole Herring                    Poughkeepsie  NY       68    27   F      16 19-29                 34:29     11:07/M
     87    Erin Wells                        Shelton  CT           151    25   F      17 19-29                 34:37     11:10/M
     88    Timothy Wells                     Shelton  CT           152    23   M      12 19-29                 34:37     11:10/M
     89    Joe Gelb                          Milford  CT           180    59   M       6 50-59                 34:48     11:14/M
     90    Jessica Fiscella                  Greenwich  CT          48    20   F      18 19-29                 34:52     11:15/M
     91    Aimee Haray                       Stratford  CT          66    41   F       9 40-49                 35:03     11:18/M
     92    Jim Schraml                       Stratford  CT         136    53   M       7 50-59                 36:04     11:38/M
     93    William Berrey                    Prospect  CT           10    20   M      13 19-29                 36:35     11:48/M
     94    Marisa D'Amico                    Hamden  CT             39    30   F      11 30-39                 37:36     12:08/M
     95    Kris Festa                        Woodbridge  CT        169    46   F      10 40-49                 37:36     12:08/M
     96    Peter Forchetti                   Orange  CT            198    13   M       5 10-13                 37:39     12:09/M
     97    Tom Larsson                       Trumbull  CT          197    27   M      14 19-29                 37:39     12:09/M
     98    Laura Charney                     Milford  CT            23    31   F      12 30-39                 38:09     12:18/M
     99    Kathleen Cozzi                    Westport  CT           30    10   F       1 10-13                 39:06     12:37/M
    100    Louis Cozzi                       Westport  CT           31    51   M       8 50-59                 39:10     12:38/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Alec Morley                       Woodbridge  CT        105    18   M       1 14-18                 41:23     13:21/M
    102    Sean Morley                       Woodbridge  CT        107    50   M       9 50-59                 41:24     13:21/M
    103    Lori Klein                        Stratford  CT          83    50   F       3 50-59                 41:32     13:24/M
    104    Heather Allen                     Orange  CT            157    32   F      13 30-39                 41:51     13:30/M
    105    Omar Mellow                       Bridgeport  CT        102    32   M      11 30-39                 42:19     13:39/M
    106    Aaryn Signorile                   Seymour  CT           185    29   F      19 19-29                 45:18     14:37/M
    107    Jennie Daniells                   Milford  CT            41    55   F       4 50-59                 45:47     14:46/M
    108    Lisa Chaffin                      Milford  CT            21    32   F      14 30-39                 46:10     14:54/M
    109    Mark Gregory                      Milford  CT            58    37   M      12 30-39                 46:11     14:54/M
    110    Linda Bouvier                     Milford  CT            12    69   F       3 60-99                 46:55     15:08/M
    111    Ben Beland                        Beacon Falls  CT        5    39   M      13 30-39                 46:59     15:09/M
    112    Matthew Beland                    Beacon Falls  CT        6     9   M       2  1- 9                 47:00     15:10/M
    113    Heather Charney                   Milford  CT            22    32   F      15 30-39                 47:10     15:13/M
    114    Roger Conant                      Westport  CT           29    74   M       2 60-99                 47:16     15:15/M
    115    Allison Daly                      Rye  NY                40    30   F      16 30-39                 48:09     15:32/M
    116    Pamela Campaoreale                Hamden  CT             16    30   F      17 30-39                 48:09     15:32/M
    117    Brenda Berrey                     Prospect  CT            9    47   F      11 40-49                 48:12     15:33/M
    118    Suzy Cozzi                        Westport  CT           33    49   F      12 40-49                 50:50     16:24/M
    119    Matthew Cozzi                     Westport  CT           32    18   M       2 14-18                 50:50     16:24/M
    120    Christina Ramos                   Darien  CT            182    31   F      18 30-39                 51:09     16:30/M
    121    Stephanie McEwen                  Sandy Hook  CT        100    24   F      20 19-29                 51:10     16:30/M
    122    Karen Collins                     Milford  CT            28    41   F      13 40-49                 51:28     16:36/M
    123    Mini Kunhiraman                   Milford  CT            86    37   F      19 30-39                 51:43     16:41/M
    124    Mary Beth Morley                  Woodbridge  CT        106    53   F       5 50-59                 51:43     16:41/M
    125    Margaret Charney                  Milford  CT           178    65   F       4 60-99                 52:09     16:49/M
    126    Bibiana Vargas                    Hamden  CT            147    28   F      21 19-29                 52:10     16:50/M
    127    Gina Semmonella                   Orange  CT            193    46   F      14 40-49                 53:00     17:06/M
    128    Sarah Gardner                     Milford  CT            51    62   F       5 60-99                 53:01     17:06/M
    129    Jacqueline Forchetti              Orange  CT            196    35   F      20 30-39                 53:01     17:06/M
    130    Maeve Lewis                       Orange  CT             90     5   F       1  1- 9                 53:17     17:11/M
    131    Maggie Guerrero                   West Haven  CT         62    41   F      15 40-49                 53:17     17:11/M
    132    Ann Losty                         Milford  CT            92    71   F       6 60-99                 53:17     17:11/M
    133    Elizabeth Cranmer                 Wallingford  CT       160    36   F      21 30-39                 53:35     17:17/M
    134    Kristine Marino                   Milford  CT            98    35   F      22 30-39                 53:36     17:17/M
    135    Ann Onton                         Woodbridge  CT        113    69   F       7 60-99                 53:48     17:21/M
    136    Tracy Sanford                     Stratford  CT         135    31   F      23 30-39                 54:09     17:28/M
    137    Amy Fino                          Milford  CT            47    33   F      24 30-39                 54:09     17:28/M
    138    Susan Leibrock                    Stratford  CT          88    31   F      25 30-39                 54:09     17:28/M
    139    Alina Novak                       Shelton  CT           111    38   F      26 30-39                 54:46     17:40/M
    140    Matt Cranmer                      Wallingford  CT       159    37   M      14 30-39                 54:56     17:43/M
    141    Joanne Amarante                   Wallingford  CT       158    60   F       8 60-99                 54:57     17:44/M
    142    Kyle Griffin                      Trumbull  CT           61    34   M      15 30-39                 55:00     17:45/M
    143    Hailey Griffin                    Trumbull  CT           59     5   F       2  1- 9                 55:14     17:49/M
    144    Kaitlin Griffin                   Trumbull  CT           60     8   F       3  1- 9                 55:14     17:49/M
    145    Gene Young                        Poughkeepsie  NY      187    57   M      10 50-59                 55:28     17:54/M
    146    Maryrose Baker                    Poughkeepsie  NY      186    57   F       6 50-59                 55:36     17:56/M
    147    Donna Gendreau                    Darien  CT            183    53   F       7 50-59                 55:36     17:56/M
    148    Cassandra Coppola                 Trumbull  CT          201    30   F      27 30-39                 55:40     17:57/M
    149    Dayna Beardsley                   Bethel  CT              4    24   F      22 19-29                 55:40     17:57/M
    150    Nicole Scavo                      Bethel  CT            188    22   F      23 19-29                 55:40     17:57/M
    151    Jennifer Gendreau                 Darien  CT             53    28   F      24 19-29                 55:41     17:58/M
    152    Briana Barron                     Fairfield  CT         190    22   F      25 19-29                 55:41     17:58/M
    153    Nicholas La Vecchia               Milford  CT           191    26   M      15 19-29                 55:42     17:58/M
    154    Mike Kery                         Stratford  CT          81    35   M      16 30-39                 56:18     18:10/M
    155    Lauren Heiden                     Shelton  CT           202    21   F      26 19-29                 56:53     18:21/M
    156    Monica Rave                       Stratford  CT         203    22   F      27 19-29                 56:53     18:21/M
    157    Anne Benson                       Trumbull  CT            7    34   F      28 30-39                 57:37     18:35/M
    158    Tina Dorman                       Stratford  CT          44    37   F      29 30-39                 57:40     18:36/M
    159    Maureen Kery                      Stratford  CT          80    36   F      30 30-39                 57:45     18:38/M
    160    Marilyn Kolwicz                   Milford  CT            85    60   F       9 60-99                 57:53     18:40/M
    161    Bruce Kolwicz                     Milford  CT            84    61   M       3 60-99                 59:10     19:05/M
    162    Lou La Vecchia                    Milford  CT           192    58   M      11 50-59                 59:11     19:05/M
    163    Danita Brown                      Bridgeport  CT         14    43   F      16 40-49                 59:19     19:08/M
    164    Cheryl Brown                      East Hartford  CT      13    33   F      31 30-39                 59:24     19:10/M
    165    Shauna Loura                      East Hartford  CT      94    31   F      32 30-39                 59:25     19:10/M
    166    Holly Mora                        Monroe  CT            104    30   F      33 30-39                 59:58     19:21/M
    167    Stephanie Greaves                 Hamden  CT             57    34   F      34 30-39                 59:58     19:21/M
    168    David Sanford                     Stratford  CT         133     0   M       1  0- 0                 59:59     19:21/M
    169    Marianne Sanford                  Stratford  CT         134     0   F       1  0- 0               1:00:01     19:22/M
    170    Jeryl Horrocks                    Milford  CT            70    55   F       8 50-59               1:00:02     19:22/M
    171    Wendy Zimbardi                    Milford  CT           156    40   F      17 40-49               1:00:33     19:32/M
    172    Paul Gulash                       Shelton  CT            64    56   M      12 50-59               1:00:48     19:37/M
    173    Leeann Gulash                     Shelton  CT            63    23   F      28 19-29               1:00:49     19:37/M
    174    Regina Gulash                     Shelton  CT            65    54   F       9 50-59               1:00:50     19:37/M
    175    Athiyan Thirumaran                Milford  CT           144     9   M       3  1- 9               1:00:50     19:37/M
    176    Srinivasan Thirumaran             Milford  CT           145    39   M      17 30-39               1:00:51     19:38/M
    177    Thooyan Thirumaran                Milford  CT           146     5   M       4  1- 9               1:01:44     19:55/M
    178    Panneerselvam Poonguzhali         Milford  CT           120    38   F      35 30-39               1:01:46     19:55/M
    179    Angela Potter                     West Haven  CT        121    34   F      36 30-39               1:04:23     20:46/M
    180    Clinton Potter                    Milford  CT           122    39   M      18 30-39               1:04:24     20:46/M
    181    Gina McLane                       West Haven  CT        101    42   F      18 40-49               1:04:25     20:47/M


Age Division Results

5K Run/Walk

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Caitlin Crowley Woodbridge CT 34 26 10 22:14 7:10/M
2 Michelle Berglund West Haven CT 8 23 12 22:31 7:16/M
3 Huoy Walsh New Haven CT 149 36 13 22:46 7:21/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kyle Beaudette Orange CT 167 14 1 17:55 5:47/M
2 Kurjiaka Tyler Bethel CT 162 29 2 19:42 6:21/M
3 Mike Silvestri Danbury CT 138 26 3 19:55 6:25/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maeve Lewis Orange CT 90 5 130 53:17 17:11/M
2 Hailey Griffin Trumbull CT 59 5 143 55:14 17:49/M
3 Kaitlin Griffin Trumbull CT 60 8 144 55:14 17:49/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Benjamin Cruz Weston CT 35 9 74 32:34 10:30/M
2 Matthew Beland Beacon Falls CT 6 9 112 47:00 15:10/M
3 Athiyan Thirumaran Milford CT 144 9 175 1:00:50 19:37/M
Top

Female 10 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kathleen Cozzi Westport CT 30 10 99 39:06 12:37/M
Top

Male 10 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Zannis Milford CT 154 12 4 20:58 6:46/M
2 Christopher Elias Bethany CT 195 13 16 24:18 7:50/M
3 Andrew Forchetti Orange CT 194 13 40 27:07 8:45/M
Top

Female 14 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Keely McCarthy Milford CT 99 17 63 30:36 9:52/M
2 Kiersten Bernier Milford CT 200 18 82 34:28 11:07/M
3 Cara Hoyt Milford CT 199 18 83 34:28 11:07/M
Top

Male 14 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alec Morley Woodbridge CT 105 18 101 41:23 13:21/M
2 Matthew Cozzi Westport CT 32 18 119 50:50 16:24/M
Top

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Barbara Skidmore Danbury CT 140 23 28 26:04 8:25/M
2 Ashley Friedman Trumbull CT 49 26 32 26:26 8:32/M
3 Michelle Salzillo Milford CT 131 24 35 26:49 8:39/M
Top

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anthony Chowanec Bridgeport CT 25 26 7 21:16 6:52/M
2 John Elash New Haven CT 45 27 9 21:36 6:58/M
3 Kevin Carmody West Haven CT 18 27 11 22:24 7:14/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Swani Schoberth Stratford CT 171 34 17 24:38 7:57/M
2 Shelby Clark Cheshire CT 27 31 31 26:20 8:30/M
3 Dawn Jenci Milford CT 176 33 33 26:42 8:37/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Javier Manso Segovia 95 36 6 21:09 6:49/M
2 Stephan Hartmann New Haven CT 67 32 14 23:31 7:35/M
3 Keith Jenci Milford CT 177 35 15 23:40 7:38/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy Pagano Stratford CT 115 40 26 25:59 8:23/M
2 Theresa Bertrand Milford CT 11 41 47 28:15 9:07/M
3 Sue Losty-Sisbarro Milford CT 93 42 64 30:38 9:53/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sebastian Pagano Stratford CT 116 42 8 21:25 6:55/M
2 John Saccone Trumbull CT 129 46 22 25:23 8:11/M
3 Michael Ouellette Milford CT 114 45 24 25:31 8:14/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Suzanne Letso Newtown CT 1 55 77 33:02 10:39/M
2 Margaret Miller Milford CT 184 55 78 33:25 10:47/M
3 Lori Klein Stratford CT 83 50 103 41:32 13:24/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gary Du Bois Milford CT 179 55 5 21:04 6:48/M
2 Kevin Ryan Orange CT 168 54 27 26:03 8:24/M
3 Martin McCann Trumbull CT 170 54 37 26:59 8:42/M
Top

Female 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Monica Roche Fairfield CT 165 74 60 30:20 9:47/M
2 Donna Cramond Monroe CT 250 63 73 32:21 10:26/M
3 Linda Bouvier Milford CT 12 69 110 46:55 15:08/M
Top

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 William Euerle Hamden CT 163 68 25 25:39 8:16/M
2 Roger Conant Westport CT 29 74 114 47:16 15:15/M
3 Bruce Kolwicz Milford CT 84 61 161 59:10 19:05/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com