HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

River Run For The Fund
May 11, 2013 - 5K
New London, CT

OVERALL WINNERS

Scott Mindel, New London, CT - 16:44
Chelsea Elliott, New London, CT - 20:53

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Ocean Beach
Park
WEATHER
63 Degrees
Rain

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Scott Mindel                      New London  CT         78    26   M       1 Top Fin               16:44      5:24/M
      2    Jeff Opila                                               86    26   M       2 Top Fin               18:36      6:00/M
      3    Casey Spencer                     Niantic  CT           238    24   M       1 20-29                 18:43      6:02/M
      4    Robert Buttermore                 Waterford  CT         211    25   M       2 20-29                 19:15      6:13/M
      5    Jordan Leach                      New London  CT        411    26   M       3 20-29                 19:51      6:24/M
      6    Nicholas Barner                   New London  CT        249    34   M       1 30-39                 19:56      6:26/M
      7    Steve Finton                      Mystic  CT            258    53   M       1 50-59                 20:14      6:32/M
      8    Nicholas Godlewski                Groton  CT            228    31   M       2 30-39                 20:16      6:32/M
      9    Theo Maryeski                     New London  CT        259    39   M       3 30-39                 20:22      6:34/M
     10    Phillip Loiselle                  Colchester  CT        215    34   M       4 30-39                 20:25      6:35/M
     11    Kyle Deveau                       Niantic  CT           269    26   M       4 20-29                 20:25      6:35/M
     12    Michael Fusaro                    Norwich  CT            40     0   M       1  0- 1                 20:26      6:35/M
     13    Andrew Taylor                     New York  NY          120    24   M       5 20-29                 20:31      6:37/M
     14    Dan Henderson                     Colchester  CT         49    40   M       1 40-49                 20:43      6:41/M
     15    Brian Beahn                       New London  CT        257    25   M       6 20-29                 20:44      6:41/M
     16    Joshua Grenier                                           44    33   M       5 30-39                 20:47      6:42/M
     17    Chelsey Elliott                   New London  CT        207    0    F       1 Top Fin               20:53      6:44/M
     18    Justin Nadro                      Groton  CT            213    25   M       7 20-29                 21:20      6:53/M
     19    Lori Gatheral                                            42    51   M       2 50-59                 21:38      6:59/M
     20    John Brown                        Oakdale  CT           234    54   M       3 50-59                 21:44      7:01/M
     21    Steve Mc Auliffe                  Groton  CT            227    50   M       4 50-59                 21:48      7:02/M
     22    Jessica Wood                                            133    25   F       1 20-29                 22:02      7:06/M
     23    Jeff Williams                     Waterford  CT         235    43   M       2 40-49                 22:04      7:07/M
     24    Amanda Farrar                                            37    26   F       2 20-29                 22:10      7:09/M
     25    Heather Barber                    Griswold  CT          274    28   F       3 20-29                 22:19      7:12/M
     26    Brian Whitney                                           130    24   M       8 20-29                 22:25      7:14/M
     27    Don Weller                        Niantic  CT           128    59   M       5 50-59                 22:33      7:16/M
     28    Chase Carnot                      New London  CT         18    28   M       9 20-29                 22:53      7:23/M
     29    Lacey Linski                      Quaker Hill  CT       210    0    F       1  0- 1                 22:57      7:24/M
     30    Marceline MacRino                 New London  CT        273    29   F       4 20-29                 22:58      7:25/M
     31    Sarah Brouillier                  New London  CT        245    30   F       1 30-39                 23:02      7:26/M
     32    Bob Petersen                      Mystic  CT             95    48   M       3 40-49                 23:13      7:29/M
     33    Amanda Fisher                     Griswold  CT          224    26   F       5 20-29                 23:14      7:30/M
     34    John Perry                        Norwich  CT            93    39   M       6 30-39                 23:39      7:38/M
     35    Andy Barnousky                                           10    24   M      10 20-29                 23:39      7:38/M
     36    Emily Nassetta                    New London  CT        415    23   F       6 20-29                 24:06      7:46/M
     37    Steven Halewski                   Groton  CT            201    23   M      11 20-29                 24:10      7:48/M
     38    Chris Ferace                      Norwich  CT           241    45   M       4 40-49                 24:11      7:48/M
     39    Pamela Kane                                              52    44   F       1 40-49                 24:12      7:48/M
     40    Jonathan Norton                   Quaker Hill  CT       267    37   M       7 30-39                 24:24      7:52/M
     41    Mike Murphy                       Chicago  IL           212    39   M       8 30-39                 24:40      7:57/M
     42    Peter Mota                                               80    42   M       5 40-49                 24:44      7:59/M
     43    Mike Murray                       East Hampton  CT      270    55   M       6 50-59                 24:45      7:59/M
     44    Travis Lombardi                   Groton  CT            416    41   M       6 40-49                 24:58      8:03/M
     45    Michael Long                      New London  CT        222    27   M      12 20-29                 24:59      8:04/M
     46    Shannon Devega                    Norwich  CT            31    35   F       2 30-39                 25:00      8:04/M
     47    Harshita Patel                                           90    44   F       2 40-49                 25:01      8:04/M
     48    David Toth                                              121    35   M       9 30-39                 25:04      8:05/M
     49    Amy Stephenson                                          117    35   F       3 30-39                 25:18      8:10/M
     50    Brian Walker                      Bethel  CT            125    60   M       1 60-99                 25:25      8:12/M
     51    Steve Dare                        Ivoryton  CT          413    41   M       7 40-49                 25:30      8:14/M
     52    Kathleen Smith                    Pawcatuck  CT         208    41   F       3 40-49                 25:34      8:15/M
     53    Ellen Arvidson                    New London  CT        280    13   F       1  2-19                 25:35      8:15/M
     54    Brett Kelly                       Oakdale  CT           219    16   M       1  2-19                 25:38      8:16/M
     55    Stephanie Perry                   Norwich  CT            94    34   F       4 30-39                 25:39      8:16/M
     56    Jason Randolph                    Griswold  CT           99    41   M       8 40-49                 25:51      8:20/M
     57    Chrissi Rochester                                       104    21   F       7 20-29                 26:03      8:24/M
     58    Edmond Cheung                                            20    26   M      13 20-29                 26:04      8:25/M
     59    Benjamin Karol                                           56    26   M      14 20-29                 26:06      8:25/M
     60    Ray Krause                                               61    54   M       7 50-59                 26:08      8:26/M
     61    Megan Roberts                                           103    32   F       5 30-39                 26:09      8:26/M
     62    Susan Smith                       New London  CT        206    54   F       1 50-59                 26:11      8:27/M
     63    Jake Dare                         Northford  CT         414    15   M       2  2-19                 26:13      8:27/M
     64    Jeffrey Goddin                    Uncasville  CT        200    36   M      10 30-39                 26:20      8:30/M
     65    Terry Taylor                      Hastings On Hudson    271    55   M       8 50-59                 26:52      8:40/M
     66    Karen Santacroce                                        106    44   F       4 40-49                 26:59      8:42/M
     67    Jennifer Apes                     Mystic  CT            218    41   F       5 40-49                 27:10      8:46/M
     68    Anne Morrissey                    Staten Island  NY     236    0    F       2  0- 1                 27:20      8:49/M
     69    Denise Cox                        Avon  CT               23    46   F       6 40-49                 27:24      8:50/M
     70    Mark Scozzafava                   Darien  CT            246    36   M      11 30-39                 27:32      8:53/M
     71    Berkeley Cecchini-Bond            Uncasville  CT        225    23   F       8 20-29                 27:39      8:55/M
     72    Carolyn Fusaro                    Norwich  CT            41    42   F       7 40-49                 27:40      8:55/M
     73    Kelsey Lucas                      Salem  CT              67    21   F       9 20-29                 27:42      8:56/M
     74    Molina Arnold                                             6    35   F       6 30-39                 27:43      8:56/M
     75    Greg Arnold                                               5    36   M      12 30-39                 27:43      8:56/M
     76    Allison Ciarcia                                          22    42   F       8 40-49                 27:46      8:57/M
     77    Mark Vallandingham                                      123    34   M      13 30-39                 27:55      9:00/M
     78    Jeanna Miner                                             79    35   F       7 30-39                 27:56      9:01/M
     79    Julie Robens                                            102    24   F      10 20-29                 27:57      9:01/M
     80    Grace Kane                                               53    11   F       2  2-19                 27:58      9:01/M
     81    Lea Engels                                               34    40   F       9 40-49                 28:10      9:05/M
     82    Julie Kelly                       Oakdale  CT           221    52   F       2 50-59                 28:16      9:07/M
     83    Adam Sprecace                                           116    42   M       9 40-49                 28:25      9:10/M
     84    Michael Sutyla                    Milford  CT           285    34   M      14 30-39                 28:37      9:14/M
     85    Mary Anne Borrelli                New London  CT        217    54   F       3 50-59                 28:45      9:16/M
     86    Jeffrey Martin                    Plainfield  CT         72    45   M      10 40-49                 28:50      9:18/M
     87    Corinne Rivera                    East Lyme  CT         404    42   F      10 40-49                 29:03      9:22/M
     88    Shawn Coulter                     New London  CT        230    28   M      15 20-29                 29:05      9:23/M
     89    Paul Palazzo                      Niantic  CT           261    33   M      15 30-39                 29:06      9:23/M
     90    Tim Haire                         Waterford  CT         237    56   M       9 50-59                 29:06      9:23/M
     91    Elena Servideo                                          109    22   F      11 20-29                 29:13      9:25/M
     92    David Occhialini                  Boston  MA            296    32   M      16 30-39                 29:15      9:26/M
     93    Meagan Perry                      Boston  MA            295    31   F       8 30-39                 29:29      9:31/M
     94    Andrea Marcille                   Bradford  RI           70    45   F      11 40-49                 29:32      9:32/M
     95    Nick Mynuk                                               81    44   M      11 40-49                 29:33      9:32/M
     96    Jennifer Stolaronek               Norwich  CT           118    33   F       9 30-39                 29:38      9:34/M
     97    Megan Izbicki                     Griswold  CT          283    27   F      12 20-29                 29:51      9:38/M
     98    Bill Ghio                         Niantic  CT           293    59   M      10 50-59                 29:57      9:40/M
     99    Ashley Orefice                    Niantic  CT            87    42   F      12 40-49                 30:05      9:42/M
    100    Kathleen Malloy                   Mystic  CT            231    44   F      13 40-49                 30:13      9:45/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    David Karol                       Waterford  CT          55    60   M       2 60-99                 30:15      9:45/M
    102    John Smith                        Brookfield  CT        113    58   M      11 50-59                 30:35      9:52/M
    103    Autumn Kane                                              54    13   F       3  2-19                 30:56      9:59/M
    104    Dino Ricafranca                                         101    42   M      12 40-49                 31:04     10:01/M
    105    Jack Madden                       New London  CT        278    14   M       3  2-19                 31:19     10:06/M
    106    Patrick Keating                   New London  CT        298    42   M      13 40-49                 31:22     10:07/M
    107    Anita Kaiser                                             51    52   F       4 50-59                 31:27     10:09/M
    108    Amy Sissala                                             110    27   F      13 20-29                 31:29     10:09/M
    109    Norma J. Dibartolo                                       32    59   F       5 50-59                 31:29     10:09/M
    110    Linda Rutan                       Pawcatuck  CT         105    58   F       6 50-59                 31:29     10:09/M
    111    Chris Smith                       Bridgewater  CT       112    46   M      14 40-49                 31:46     10:15/M
    112    Jean Sprecace                     New London  CT        114    43   F      14 40-49                 31:50     10:16/M
    113    Michelle McIntier                                        76    29   F      14 20-29                 31:53     10:17/M
    114    Maureen Benway                    Uncasville  CT        232    53   F       7 50-59                 32:15     10:24/M
    115    Amy Leger                         Groton  CT             65    42   F      15 40-49                 32:33     10:30/M
    116    Wayne Abrahamson                  Old Lyme  CT          216    61   M       3 60-99                 32:34     10:30/M
    117    Abbie Wojtowicz                   Oakdale  CT           132    46   F      16 40-49                 32:36     10:31/M
    118    Sidney Secchiaroli                Niantic  CT           108    12   F       4  2-19                 32:37     10:31/M
    119    Barrett True                      Windsor  CT           122    76   M       4 60-99                 32:59     10:38/M
    120    Stefanie Terentuik                Milford  CT           284    29   F      15 20-29                 33:00     10:39/M
    121    Mildred Lopez                     New London  CT        402    41   F      17 40-49                 33:01     10:39/M
    122    Michael Rivera                    East Lyme  CT         403    42   M      15 40-49                 33:01     10:39/M
    123    Billy Keane                       Pawcatuck  CT         407    14   M       4  2-19                 33:02     10:39/M
    124    Sophie Marcille                   Mystic  CT            252    9    F       5  2-19                 33:04     10:40/M
    125    Sara Salerno                      East Lyme  CT         202    37   F      10 30-39                 33:19     10:45/M
    126    Alex Salerno                      East Lyme  CT         204    7    M       5  2-19                 33:19     10:45/M
    127    Marc Salerno                      East Lyme  CT         203    36   M      17 30-39                 33:20     10:45/M
    128    Michael Long                      Waterford  CT         223    49   M      16 40-49                 33:45     10:53/M
    129    Antonia Plescia                   East Lyme  CT          97    29   F      16 20-29                 33:49     10:55/M
    130    Erik Ritter                       Wilton  CT            244    29   M      16 20-29                 34:15     11:03/M
    131    Jennifer Parlin                   Oakland  ME           214    31   F      11 30-39                 34:20     11:05/M
    132    Sarah Bongo                       Waterford  CT         292    31   F      12 30-39                 34:21     11:05/M
    133    Cheryl Cottrell                   Oakdale  CT           242    42   F      18 40-49                 34:30     11:08/M
    134    Gladys Alcedo                     Wallingford  CT         4    41   F      19 40-49                 34:48     11:14/M
    135    Jenna Cho                                                21    32   F      13 30-39                 34:57     11:16/M
    136    Willie Quinones                   New London  CT        272    33   M      18 30-39                 35:03     11:18/M
    137    Shannon Heap                      New London  CT        405    45   M      17 40-49                 35:09     11:20/M
    138    Karin Di Mauro                    East Lyme  CT         255    42   F      20 40-49                 35:31     11:27/M
    139    Tracey Godwin-Randolph                                   43    42   F      21 40-49                 35:32     11:28/M
    140    Rosellen Daddario                                        30    25   F      17 20-29                 35:35     11:29/M
    141    Allison Karol                     Waterford  CT         279    30   F      14 30-39                 35:41     11:31/M
    142    Michelle Secchiaroli              Niantic  CT           107    41   F      22 40-49                 35:42     11:31/M
    143    Kathy Lucas                                              68    53   F       8 50-59                 36:13     11:41/M
    144    Samantha Sprecace                                       115    13   F       6  2-19                 36:14     11:41/M
    145    Tom Sullivan                      Ledyard  CT           229    73   M       5 60-99                 36:15     11:42/M
    146    Dora Pero                                                92    42   F      23 40-49                 36:30     11:46/M
    147    Karen Balzer                                              9    40   F      24 40-49                 36:30     11:46/M
    148    George Kavanaugh                  Exeter  NH             59     6   M       6  2-19                 36:44     11:51/M
    149    Carolyn Ryan                      Noank  CT             205    0    F       3  0- 1                 36:45     11:51/M
    150    Elaine C. Butler                                         15    49   F      25 40-49                 36:59     11:56/M
    151    Bailey Randolph                   Griswold  CT          100    15   F       7  2-19                 37:11     12:00/M
    152    Kimberly Matson                                          73    42   F      26 40-49                 37:18     12:02/M
    153    Bandit Number  9000                                    9000         M       2  0- 1                 37:19     12:02/M
    154    Shannon Brenek                    New London  CT         14    39   F      15 30-39                 37:20     12:03/M
    155    Alison Ritter                     Wilton  CT            243    29   F      18 20-29                 38:50     12:32/M
    156    Mia Bottone                       Pawcatuck  CT         256    7    F       8  2-19                 38:53     12:33/M
    157    Andy Nacsin                                              84    36   M      19 30-39                 38:54     12:33/M
    158    Katie Green                       Griswold  CT          275    35   F      16 30-39                 39:04     12:36/M
    159    Ashley Cox                                               25    20   F      19 20-29                 39:06     12:37/M
    160    Anne Marie Doyle                  Westerly  RI          209    38   F      17 30-39                 39:09     12:38/M
    161    Joel Smith                        Pawcatuck  CT         239    45   M      18 40-49                 39:11     12:38/M
    162    Nolan Marcille                    Mystic  CT            251    7    M       7  2-19                 39:31     12:45/M
    163    Matthew Cox                       Avon  CT               26    12   M       8  2-19                 39:31     12:45/M
    164    Addie Marcille                    Mystic  CT            250    11   F       9  2-19                 39:37     12:47/M
    165    Michele Bottone                   Pawcatuck  CT          11    38   F      18 30-39                 40:04     12:55/M
    166    Robyn Cecchini-Bond               Uncasville  CT        226    50   F       9 50-59                 40:08     12:57/M
    167    Jill Norton                       Quaker Hill  CT       268    30   F      19 30-39                 40:13     12:58/M
    168    Pamela Fisher                     Griswold  CT          220    50   F      10 50-59                 40:19     13:00/M
    169    Bandit Number  9001                                    9001         M       3  0- 1                 40:23     13:02/M
    170    Bandit Number  9002                                    9002         M       4  0- 1                 41:07     13:16/M
    171    Edwina Callaghan                  Salem  CT              16    63   F       1 60-99                 42:05     13:35/M
    172    Shawn Callaghan                   Colchester  CT         17     0   M       5  0- 1                 42:06     13:35/M
    173    Donna Payne                       Waterford  CT          91    55   F      11 50-59                 42:52     13:50/M
    174    Mary Heap                         New London  CT        406    0    F       4  0- 1                 43:52     14:09/M
    175    Stacey Madden                     New London  CT        277    44   F      27 40-49                 44:13     14:16/M
    176    Beth Morris                       Clinton  CT           288    42   F      28 40-49                 45:50     14:47/M
    177    Colburn Graves                    North Stonington  C   233    79   M       6 60-99                 48:04     15:30/M
    178    Jenna Hancock                     Waterford  CT          46    12   F      10  2-19                 48:43     15:43/M
    179    Cornelia Fahy                     Riverside  CT          36    56   F      12 50-59                 49:04     15:50/M
    180    Peter Fahy                        Riverside  CT          35    70   M       7 60-99                 49:04     15:50/M
    181    Francisco Ribas                   Waterford  CT         254    50   M      12 50-59                 49:24     15:56/M
    182    Dawn Fiorelli                     Madison  CT           291    42   F      29 40-49                 49:46     16:03/M
    183    Katie Fiorelli                    Madison  CT           290    7    F      11  2-19                 49:47     16:04/M
    184    Sherry Ziolkovski                 Quaker Hill  CT       282    50   F      13 50-59                 50:28     16:17/M
    185    Lynn Mischke                      Quaker Hill  CT       281    0    F       5  0- 1                 50:28     16:17/M
    186    Patricia Greenleaf                Waterford  CT           1    66   F       2 60-99                 50:39     16:20/M
    187    Brianna Cottrell                  Oakdale  CT           240    15   F      12  2-19                 50:42     16:21/M
    188    Traci Hancock                     Waterford  CT          47    44   F      30 40-49                 50:50     16:24/M
    189    Ausberto Perez                    New London  CT        262    37   M      20 30-39                 50:59     16:27/M
    190    Heather McGrath                                          75    42   F      31 40-49                 50:59     16:27/M
    191    Amy Mooradian                     Waterford  CT         260    32   F      20 30-39                 51:00     16:27/M
    192    Jen McCarthy                                             74    43   F      32 40-49                 51:00     16:27/M
    193    Robert Occhialini                 Noank  CT             294    0    M       6  0- 1                 53:39     17:18/M
    194    James Greenleaf                   Waterford  CT           2    68   M       8 60-99                 53:39     17:18/M
    195    John Crowley                      Waterford  CT          29    68   M       9 60-99                 53:56     17:24/M
    196    Lauren Kavanaugh                  Exeter  NH             57    44   F      33 40-49                 54:24     17:33/M
    197    Mary Kavanaugh                                           60     4   F      13  2-19                 54:35     17:36/M
    198    Perry Papadopoulos                Waterford  CT          88    45   M      19 40-49                 56:25     18:12/M
    199    Jp Papadopoulos                                          89     4   M       9  2-19                 56:25     18:12/M


Age Division Results



Men:1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women:1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5K Run/Walk

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Chelsey Elliott New London CT 207 0 17 20:53 6:44/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Scott Mindel New London CT 78 26 1 16:44 5:24/M
2 Jeff Opila 86 26 2 18:36 6:00/M
Top

Women No Age Repored

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lacey Linski Quaker Hill CT 210 0 29 22:57 7:24/M
2 Anne Morrissey Staten Island NY 236 0 68 27:20 8:49/M
3 Carolyn Ryan Noank CT 205 0 149 36:45 11:51/M
Top

Men No Age Reported

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Fusaro Norwich CT 40 0 12 20:26 6:35/M
Top

Women 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ellen Arvidson New London CT 280 13 53 25:35 8:15/M
2 Grace Kane 53 11 80 27:58 9:01/M
3 Autumn Kane 54 13 103 30:56 9:59/M
Top

Men 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brett Kelly Oakdale CT 219 16 54 25:38 8:16/M
2 Jake Dare Northford CT 414 15 63 26:13 8:27/M
3 Jack Madden New London CT 278 14 105 31:19 10:06/M
Top

Women 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jessica Wood 133 25 22 22:02 7:06/M
2 Amanda Farrar 37 26 24 22:10 7:09/M
3 Heather Barber Griswold CT 274 28 25 22:19 7:12/M
Top

Men 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Casey Spencer Niantic CT 238 24 3 18:43 6:02/M
2 Robert Buttermore Waterford CT 211 25 4 19:15 6:13/M
3 Jordan Leach New London CT 411 26 5 19:51 6:24/M
Top

Women 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Brouillier New London CT 245 30 31 23:02 7:26/M
2 Shannon Devega Norwich CT 31 35 46 25:00 8:04/M
3 Amy Stephenson 117 35 49 25:18 8:10/M
Top

Men 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicholas Barner New London CT 249 34 6 19:56 6:26/M
2 Nicholas Godlewski Groton CT 228 31 8 20:16 6:32/M
3 Theo Maryeski New London CT 259 39 9 20:22 6:34/M
Top

Women 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Pamela Kane 52 44 39 24:12 7:48/M
2 Harshita Patel 90 44 47 25:01 8:04/M
3 Kathleen Smith Pawcatuck CT 208 41 52 25:34 8:15/M
Top

Men 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dan Henderson Colchester CT 49 40 14 20:43 6:41/M
2 Jeff Williams Waterford CT 235 43 23 22:04 7:07/M
3 Bob Petersen Mystic CT 95 48 32 23:13 7:29/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Susan Smith New London CT 206 54 62 26:11 8:27/M
2 Julie Kelly Oakdale CT 221 52 82 28:16 9:07/M
3 Mary Anne Borrelli New London CT 217 54 85 28:45 9:16/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Steve Finton Mystic CT 258 53 7 20:14 6:32/M
2 Lori Gatheral 42 51 19 21:38 6:59/M
3 John Brown Oakdale CT 234 54 20 21:44 7:01/M
Top

Female 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Edwina Callaghan Salem CT 16 63 171 42:05 13:35/M
2 Patricia Greenleaf Waterford CT 1 66 186 50:39 16:20/M
Top

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brian Walker Bethel CT 125 60 50 25:25 8:12/M
2 David Karol Waterford CT 55 60 101 30:15 9:45/M
3 Wayne Abrahamson Old Lyme CT 216 61 116 32:34 10:30/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com