HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Peck Place Panther Pounce
May 18, 2013 - 5K
Orange, CT

OVERALL WINNERS

Tim Milenkevich, Ansonia, CT - 16:12
Christine Vincent, Southport, CT - 21:02

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Peck
School
WEATHER
68 Degrees
Sun

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Timothy Milenkevich               Ansonia  CT           234    31   M       1 Top Fin               16:12      5:14/M
      2    Matthew Bergenholtz               Glastonbury  CT       123    31   M       2 Top Fin               17:32      5:39/M
      3    Kyle Beaudette                    Orange  CT            179    14   M       3 Top Fin               17:47      5:44/M
      4    Jeffrey Townsend                  Woodbridge  CT        259    41   M       1 40-49                 17:48      5:45/M
      5    Fred Wills                        Shelton  CT           152    28   M       1 20-29                 18:10      5:52/M
      6    Todd Forselius                    Cheshire  CT          228    45   M       2 40-49                 18:39      6:01/M
      7    Frank Tiroletto                   Orange  CT             17    53   M       1 50-59                 19:06      6:10/M
      8    Jorge Lopes                       Milford  CT           237    30   M       1 30-39                 20:18      6:33/M
      9    Brian Fidler                      West Haven  CT         52    42   M       3 40-49                 20:58      6:46/M
     10    Christine Vincent                 Southport  CT         131    43   F       1 Top Fin               21:02      6:47/M
     11    Charlie Rizzio                    Naugatuck  CT         263    29   M       2 20-29                 21:06      6:48/M
     12    Anthony Chowanec                  Bridgeport  CT        233    26   M       3 20-29                 21:15      6:51/M
     13    Hugh Potter                       Orange  CT             54    14   M       1 13-16                 21:23      6:54/M
     14    Kyle Marieb                       Orange  CT            243    13   M       2 13-16                 21:27      6:55/M
     15    Kevin Carmody                     West Haven  CT        140    27   M       4 20-29                 21:42      7:00/M
     16    Christian Strickland              Middletown  CT        160    36   M       2 30-39                 21:45      7:01/M
     17    Michelle Berglund                 West Haven  CT        139    23   F       2 Top Fin               21:50      7:03/M
     18    Nicole Rizzo                      Derby  CT             230    12   F       3 Top Fin               21:57      7:05/M
     19    Michael Prinzivalli               Hamden  CT             59    39   M       3 30-39                 21:58      7:05/M
     20    Rachel Fleischer                  Derby  CT             220    13   F       1 13-16                 22:01      7:06/M
     21    Sara Zuba                         New Haven  CT         235    30   F       1 30-39                 22:15      7:11/M
     22    Huoy Walsh                        New Haven  CT         184    36   F       2 30-39                 22:19      7:12/M
     23    Kiley Rodriguez                   Derby  CT             222    13   F       2 13-16                 23:01      7:25/M
     24    Leonardo Scotti                   Orange  CT            211    15   M       3 13-16                 24:16      7:50/M
     25    Michael Ouellette                 Milford  CT           175    45   M       4 40-49                 24:49      8:00/M
     26    Craig Behun                       Naugatuck  CT          57    29   M       5 20-29                 25:18      8:10/M
     27    Nicole Ebert                      Orange  CT             68    41   F       1 40-49                 25:28      8:13/M
     28    Nicole Lopes                      Milford  CT           238    32   F       3 30-39                 25:42      8:17/M
     29    Nicolette Tasi                    Derby  CT             223    14   F       3 13-16                 25:45      8:18/M
     30    Kristine Windsor                  Orange  CT            261    39   F       4 30-39                 25:46      8:19/M
     31    Mason Beaudette                   Orange  CT            181     9   M       1  8-12                 25:47      8:19/M
     32    Nicole Delorenzo                  Stratford  CT         115    23   F       1 20-29                 25:48      8:19/M
     33    Daria Torrenti                    Orange  CT            189    12   F       1  8-12                 25:57      8:22/M
     34    Mcleod Matthew                    Orange  CT             32     7   M       1  1- 7                 26:35      8:35/M
     35    Mcleod Scott                      Orange  CT             31    55   M       2 50-59                 26:38      8:35/M
     36    Luke Hauser                       Orange  CT             44     9   M       2  8-12                 26:48      8:39/M
     37    Michelle Cotton                   Milford  CT           186    38   F       5 30-39                 26:49      8:39/M
     38    Christian Chen                    Orange  CT             76    10   F       2  8-12                 26:50      8:39/M
     39    Marian Gaidos                     Orange  CT             64    43   M       5 40-49                 26:51      8:40/M
     40    Stephen Clarke                    Fairfield  CT         173    64   M       1 60-69                 27:03      8:44/M
     41    Joseph Antaya                     Orange  CT             62    15   M       4 13-16                 27:39      8:55/M
     42    Veena Gowda                       Orange  CT             23    39   F       6 30-39                 27:58      9:01/M
     43    Amy Strickland                    Middletown  CT        159    **   F       1  0- 0                 27:59      9:02/M
     44    Ellen Miller                      Orange  CT             16    58   F       1 50-59                 28:18      9:08/M
     45    Shiva Gowda                       Orange  CT             22    11   M       3  8-12                 28:19      9:08/M
     46    Julia Potter                      Orange  CT             53    12   F       3  8-12                 28:20      9:08/M
     47    Samuel Stark                      Monroe  CT            236    33   M       4 30-39                 28:20      9:08/M
     48    Michelle Steel                    Oxford  CT            114    25   F       2 20-29                 28:21      9:09/M
     49    Gregory Murphy                    Oxford  CT            113    25   M       6 20-29                 28:21      9:09/M
     50    Marcy Laden                       Hamden  CT            102    30   F       7 30-39                 28:36      9:14/M
     51    Michelle Behun                    Naugatuck  CT          56    30   F       8 30-39                 28:36      9:14/M
     52    Bryan Campbell                    Hamden  CT            129    46   M       6 40-49                 28:49      9:18/M
     53    Michael Frattini                  Milford  CT           146    32   M       5 30-39                 29:09      9:24/M
     54    Alexis Antonucci                  West Haven  CT        177    28   F       3 20-29                 29:11      9:25/M
     55    Mark Daddio                       Orange  CT            187    52   M       3 50-59                 29:22      9:28/M
     56    William Dragan                    Orange  CT            208    46   M       7 40-49                 29:28      9:30/M
     57    Chris Wresche                     New Haven  CT         121    48   M       8 40-49                 29:31      9:31/M
     58    Cheryl Fleischer                  Derby  CT             219    43   F       2 40-49                 29:45      9:36/M
     59    Lanie Beaudette                   Orange  CT            180    12   F       4  8-12                 29:46      9:36/M
     60    Donelle Lucarelli                 Duanesburg  NY        165    25   F       4 20-29                 29:47      9:36/M
     61    David Adams                       New Haven  CT         226    74   M       1 70-79                 29:51      9:38/M
     62    John Longobardi                   Orange  CT            232    49   M       9 40-49                 30:16      9:46/M
     63    Kathleen Hipona                   Orange  CT            176    52   F       2 50-59                 30:23      9:48/M
     64    Monica Roche                      Fairfield  CT         221    74   F       1 70-79                 30:25      9:49/M
     65    Jake Hollander                    Orange  CT            142    14   M       5 13-16                 30:47      9:56/M
     66    Rene Wiggins                      Waterbury  CT         202    33   F       9 30-39                 30:47      9:56/M
     67    Lydon Natalie                     Orange  CT             15    12   F       5  8-12                 30:54      9:58/M
     68    Rebecca Speringo                  Milford  CT           201    36   F      10 30-39                 30:55      9:58/M
     69    Walter Rynkiewicz                 Orange  CT            214    68   M       2 60-69                 31:31     10:10/M
     70    Chantelle Shimono-Legault         Orange  CT            126    38   F      11 30-39                 31:32     10:10/M
     71    Maxwell Dragan                    Orange  CT            205    11   M       4  8-12                 31:40     10:13/M
     72    Cole Kuchachik                    Orange  CT            262    11   M       5  8-12                 31:40     10:13/M
     73    Jackson Lee                       Orange  CT            225     8   M       6  8-12                 31:47     10:15/M
     74    Stacey Lee                        Orange  CT            224    36   F      12 30-39                 31:47     10:15/M
     75    Gabriella Torrenti                Orange  CT            107    14   F       4 13-16                 32:01     10:20/M
     76    Anthony Palluzzi                  New Haven  CT         227    46   M      10 40-49                 32:04     10:21/M
     77    Jenna Sell                        Orange  CT            106    25   F       5 20-29                 32:58     10:38/M
     78    Carly Bergenholtz                 Glastonbury  CT       122    33   F      13 30-39                 32:58     10:38/M
     79    Angela McNabola                   Orange  CT            194    45   F       3 40-49                 33:17     10:44/M
     80    Quentin Lyngdal                   Orange  CT            149    47   M      11 40-49                 33:28     10:48/M
     81    John Torrenti                     Orange  CT            108    49   M      12 40-49                 33:31     10:49/M
     82    Julie Konstantino                 Milford  CT           147    26   F       6 20-29                 33:40     10:52/M
     83    Christine Chen                    Orange  CT             18    41   F       4 40-49                 33:42     10:52/M
     84    Landa Kuchachik                   Orange  CT            260    53   F       3 50-59                 33:57     10:57/M
     85    Tracy Parkin                      Monroe  CT            158    44   F       5 40-49                 34:13     11:02/M
     86    Lauren Ronai                      Orange  CT              7    10   F       6  8-12                 34:56     11:16/M
     87    Allison Koleci                    Orange  CT            264    12   F       7  8-12                 34:57     11:16/M
     88    Jim Ronai                         Orange  CT              8    46   M      13 40-49                 34:58     11:17/M
     89    Alexander Metro                   New Haven  CT           3    72   M       2 70-79                 35:12     11:21/M
     90    Ray Tian                          Orange  CT            168    14   M       6 13-16                 36:02     11:37/M
     91    Krista Blakeslee                  Orange  CT             93    40   F       6 40-49                 36:03     11:38/M
     92    Sarah Fisher                      New Haven  CT         172    43   F       7 40-49                 36:20     11:43/M
     93    Dawn Lowery                       Ansonia  CT           151    42   F       8 40-49                 36:23     11:44/M
     94    Jennifer Olson                    Cheshire  CT          256    41   F       9 40-49                 36:27     11:45/M
     95    Jethin Gowda                      Orange  CT             24    13   M       7 13-16                 36:29     11:46/M
     96    Dominic Cotton                    Milford  CT           141    44   M      14 40-49                 36:44     11:51/M
     97    Kendra Osinski                    Orange  CT            130    15   F       5 13-16                 37:04     11:57/M
     98    Emma Dragan                       Orange  CT            203    16   F       6 13-16                 37:17     12:02/M
     99    Omar Sadek                        Orange  CT             77    11   M       7  8-12                 37:25     12:04/M
    100    Sandra Fitzpatrick                New Haven  CT          63    35   F      14 30-39                 37:37     12:08/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Charlotte Billings                New Haven  CT         239    22   F       7 20-29                 37:42     12:10/M
    102    Jacob Mayerson                    Orange  CT            117    14   M       8 13-16                 37:49     12:12/M
    103    Marc Vanschaick                   Orange  CT            242    7    M       2  1- 7                 37:50     12:12/M
    104    Marco Perfetto                    Orange  CT            138     7   M       3  1- 7                 38:10     12:19/M
    105    Bill Perfetto                     Orange  CT            136    36   M       6 30-39                 38:10     12:19/M
    106    Rachel Holden                     Orange  CT             71    10   F       8  8-12                 38:18     12:21/M
    107    Jayne Whitman                     Orange  CT             36     9   F       9  8-12                 38:23     12:23/M
    108    Eddie Whitman                     Orange  CT            229    15   M       9 13-16                 38:24     12:23/M
    109    Mike Bowler                       Orange  CT             14    45   M      15 40-49                 38:32     12:26/M
    110    Lizzie Bowler                     Orange  CT             13     8   F      10  8-12                 38:55     12:33/M
    111    Arbi Koleci                       Orange  CT            127     8   M       8  8-12                 39:11     12:38/M
    112    Aaron Mayerson                    Orange  CT            116     9   M       9  8-12                 39:12     12:39/M
    113    Jerry Brethauer                   Orange  CT             81    49   M      16 40-49                 39:14     12:39/M
    114    Kally Hauser                      Orange  CT             43    12   F      11  8-12                 39:14     12:39/M
    115    Sophie Benjamin                   Orange  CT            164    12   F      12  8-12                 39:16     12:40/M
    116    Jenna Aconfora                    Orange  CT             48    12   F      13  8-12                 39:18     12:41/M
    117    Greg Rocchio                      Orange  CT             45    37   M       7 30-39                 39:20     12:41/M
    118    Landon Rocchio                    Orange  CT             46     8   M      10  8-12                 39:22     12:42/M
    119    Angela McNabola                   Orange  CT            195    45   F      10 40-49                 39:23     12:42/M
    120    Haile Ebert                       Orange  CT             69    10   F      14  8-12                 39:25     12:43/M
    121    Rose Wegman                       Orange  CT             74     8   F      15  8-12                 39:26     12:43/M
    122    Marykay Wegman                    Orange  CT             75    40   F      11 40-49                 39:30     12:45/M
    123    Arbesa Koleci                     Orange  CT            128    10   F      16  8-12                 39:30     12:45/M
    124    Tami Washenko                     Milford  CT           241    30   F      15 30-39                 40:08     12:57/M
    125    Teresa Health                     Milford  CT           240    26   F       8 20-29                 40:14     12:59/M
    126    Laura Corsano                     Orange  CT            100    43   F      12 40-49                 41:09     13:16/M
    127    Marla Holden                      Orange  CT             73    40   F      13 40-49                 41:15     13:18/M
    128    Robert Lyngdal                    Orange  CT            150    13   M      10 13-16                 41:16     13:19/M
    129    Heather Allen                     Orange  CT            153    32   F      16 30-39                 41:38     13:26/M
    130    Bill Slater                       Milford  CT           188    62   M       3 60-69                 41:58     13:32/M
    131    Annika Lyngdal                    Orange  CT            148     8   F      17  8-12                 42:06     13:35/M
    132    Marci Young                       Orange  CT            174    39   F      17 30-39                 42:34     13:44/M
    133    Kelley Stevens                    Hamden  CT            182    43   F      14 40-49                 42:38     13:45/M
    134    Carrie Polis                      Derby  CT             101    33   F      18 30-39                 42:38     13:45/M
    135    Lucia Belbusti                    Orange  CT             37     8   F      18  8-12                 43:14     13:57/M
    136    George Belbusti                   Orange  CT            178    45   M      17 40-49                 43:19     13:58/M
    137    Jenne Walsh                       Orange  CT            249    10   F      19  8-12                 43:23     14:00/M
    138    Avery Butt                        Orange  CT            253    9    F      20  8-12                 44:08     14:14/M
    139    Anne Whitman                      Orange  CT             35    43   F      15 40-49                 44:10     14:15/M
    140    Lisa Walsh                        Orange  CT            248    45   F      16 40-49                 44:25     14:20/M
    141    Denise Butt                       Orange  CT            254    43   F      17 40-49                 44:25     14:20/M
    142    Brian Droney                      Orange  CT            190    47   M      18 40-49                 44:44     14:26/M
    143    Kyle Droney                       Orange  CT            192     7   M       4  1- 7                 44:45     14:26/M
    144    Demery Ormrod                     Orange  CT            200    16   F       7 13-16                 44:54     14:29/M
    145    Sofia Appleby                     Orange  CT            244    8    F      21  8-12                 45:08     14:34/M
    146    Payton Bakis                      Orange  CT             28     9   F      22  8-12                 45:10     14:34/M
    147    Mike Bakis                        Orange  CT             27    38   M       8 30-39                 45:10     14:34/M
    148    Nina Longobardi                   Orange  CT            231    10   F      23  8-12                 45:13     14:35/M
    149    Kenneth Page                      Orange  CT            143    50   M       4 50-59                 45:30     14:41/M
    150    Michael Page                      Orange  CT            144     6   M       5  1- 7                 45:31     14:41/M
    151    Nathan Blair                      Orange  CT             89    36   M       9 30-39                 46:03     14:51/M
    152    Molly Blair                       Orange  CT             90     8   F      24  8-12                 46:03     14:51/M
    153    Meredyth Laskowski                Orange  CT             99     8   F      25  8-12                 46:06     14:52/M
    154    Olivia Russo                      Orange  CT             94     8   F      26  8-12                 46:07     14:53/M
    155    Melanie Laskowski                 Orange  CT             98    41   F      18 40-49                 46:15     14:55/M
    156    Karen Amici                       Orange  CT             39    42   F      19 40-49                 46:49     15:06/M
    157    Nancy Aconfora                    Orange  CT             47    48   F      20 40-49                 46:49     15:06/M
    158    Jana Gajdos                       Orange  CT            258    46   F      21 40-49                 47:51     15:26/M
    159    Victoria Gajdos                   Orange  CT            250    8    F      27  8-12                 47:59     15:29/M
    160    Talia Mayerson                    Orange  CT            119    12   F      28  8-12                 48:17     15:35/M
    161    Shari Mayerson                    Orange  CT            118    43   F      22 40-49                 48:18     15:35/M
    162    Adriana Miller                    Hamden  CT             26    49   F      23 40-49                 48:20     15:35/M
    163    Tessa Graham                      Orange  CT            210    10   F      29  8-12                 48:20     15:35/M
    164    Sarah Madsen                      Orange  CT            212    12   F      30  8-12                 48:21     15:36/M
    165    Darcy Perfetto                    Orange  CT            137    34   F      19 30-39                 48:48     15:45/M
    166    Erika Fontana                     Orange  CT            196     8   F      31  8-12                 49:13     15:53/M
    167    Caelin Smith                      Orange  CT             91     9   F      32  8-12                 49:14     15:53/M
    168    Stacy Fontana                     Orange  CT            197    39   F      20 30-39                 49:18     15:54/M
    169    Anna Saccente                     Orange  CT            109     7   F       1  1- 7                 49:19     15:55/M
    170    Kenneth Saccente                  Orange  CT            110    36   M      10 30-39                 49:20     15:55/M
    171    Evan Hollander                    Orange  CT            247    11   M      11  8-12                 49:50     16:05/M
    172    Adenine Shic                      Orange  CT              9     7   F       2  1- 7                 49:53     16:05/M
    173    Frederick Shic                    Orange  CT             10    39   M      11 30-39                 49:53     16:05/M
    174    Matia Malish                      Orange  CT            156     8   F      33  8-12                 49:55     16:06/M
    175    Dawn Malish                       Shelton  CT           154    38   F      21 30-39                 49:55     16:06/M
    176    Matia Malish                      Orange  CT            157     8   F      34  8-12                 49:56     16:06/M
    177    Dawn Malish                       Shelton  CT           155    38   F      22 30-39                 49:56     16:06/M
    178    Arianna Pargen                    Orange  CT             60    12   F      35  8-12                 50:12     16:12/M
    179    Jennifer Smith                    Orange  CT             92    40   F      24 40-49                 50:57     16:26/M
    180    Grace Brethauer                   Orange  CT             83    10   F      36  8-12                 50:58     16:26/M
    181    Holly Brethauer                   Orange  CT             82    45   F      25 40-49                 50:58     16:26/M
    182    Paul Morgado                      Orange  CT            218    47   M      19 40-49                 52:01     16:47/M
    183    Robin Correll                     Orange  CT            215    59   F       4 50-59                 52:01     16:47/M
    184    Christie Hogan                    Orange  CT            171    36   F      23 30-39                 52:09     16:49/M
    185    Jen Losty                         Orange  CT            198    44   F      26 40-49                 52:11     16:50/M
    186    Katelyn Losty                     Orange  CT            199     8   F      37  8-12                 52:14     16:51/M
    187    Zachary Olson                     Cheshire  CT          257    8    M      12  8-12                 52:22     16:54/M
    188    Patti Droney                      Orange  CT            193    47   F      27 40-49                 52:27     16:55/M
    189    Keira Droney                      Orange  CT            191     9   F      38  8-12                 52:30     16:56/M
    190    Juliana Amici                     Orange  CT             38    12   F      39  8-12                 52:35     16:58/M
    191    Kelsey Osinski                    Orange  CT            120    20   F       9 20-29                 52:36     16:58/M
    192    Mari Dragan                       Orange  CT            204     9   F      40  8-12                 52:56     17:05/M
    193    Jake Wajnowski                    Orange  CT            111    11   M      13  8-12                 53:04     17:07/M
    194    Lorin Sayda                       Orange  CT              2    10   F      41  8-12                 53:07     17:08/M
    195    Makena Legault                    Orange  CT            124     8   F      42  8-12                 53:09     17:09/M
    196    Ella Benjamin                     Orange  CT            161     9   F      43  8-12                 53:09     17:09/M
    197    Patrick Legault                   Orange  CT            125    44   M      20 40-49                 53:26     17:14/M
    198    Eve Benjamin                      Orange  CT            162     5   F       3  1- 7                 54:03     17:26/M
    199    Michael Wajnowski                 Orange  CT            112    51   M       5 50-59                 54:13     17:29/M
    200    Lindsay Benjamin                  Orange  CT            163    37   F      24 30-39                 54:44     17:39/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Caitlyn Shanley                   Orange  CT             85     7   F       4  1- 7                 55:33     17:55/M
    202    Sophia Page                       Orange  CT            145     7   F       5  1- 7                 55:34     17:55/M
    203    Maggie McDonald                   Orange  CT             49     8   F      44  8-12                 55:36     17:56/M
    204    Sean McDonald                     Orange  CT             51     0   M       1  0- 0                 55:37     17:56/M
    205    Sheila Depascale                  Orange  CT            169    59   F       5 50-59                 56:01     18:04/M
    206    Charlie Hogan                     Orange  CT            170     7   M       6  1- 7                 56:07     18:06/M
    207    Kyra Shevis                       Orange  CT              5     8   F      45  8-12                 57:02     18:24/M
    208    Molly McDonald                    Orange  CT             50     0   F       2  0- 0                 57:06     18:25/M
    209    Jonathan Shevis                   Orange  CT              6    40   M      21 40-49                 57:07     18:25/M
    210    Synecca Tauro                     Orange  CT             19    31   F      25 30-39                 57:08     18:26/M
    211    Whitney Shanley                   Orange  CT             86    40   F      28 40-49                 57:13     18:27/M
    212    Hailey Black                      Orange  CT            246    7    F       6  1- 7                 57:15     18:28/M
    213    Michele Black                     Orange  CT            245    50   F       6 50-59                 57:17     18:29/M
    214    Sharon Bowler                     Orange  CT             11    45   F      29 40-49                 57:18     18:29/M
    215    Salwa Mahmoud                     Orange  CT             79    38   M      12 30-39                 57:24     18:31/M
    216    Mariam Sadek                      Orange  CT             78     9   F      46  8-12                 57:25     18:31/M
    217    Donna Fontana                     West Haven  CT        183    57   F       7 50-59                 57:26     18:32/M
    218    Tracie Slater                     West Haven  CT        251    34   F      26 30-39                 57:28     18:32/M
    219    Karen Slater                      Milford  CT           185    58   F       8 50-59                 57:32     18:34/M
    220    Alison Bowler                     Orange  CT             12     8   F      47  8-12                 57:35     18:35/M
    221    Ava Holden                        Orange  CT             70     6   F       7  1- 7                 57:50     18:39/M
    222    Andy Holden                       Orange  CT             72    47   M      22 40-49                 58:23     18:50/M
    223    Greg Russo                        Orange  CT             97    40   M      23 40-49                 59:12     19:06/M
    224    Emily Russo                       Orange  CT             95     7   F       8  1- 7                 59:14     19:06/M
    225    Lois Rynkiewicz                   Orange  CT            216    44   F      30 40-49                 59:18     19:08/M
    226    Keith Norton                      Orange  CT            217    12   M      14  8-12                 59:27     19:11/M

Age Division Results
Men:1- 7 8-12 13-16 17-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women:1- 7 8-12 13-16 17-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

5K Run

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christine Vincent Southport CT 131 43 10 21:02 6:47/M
2 Michelle Berglund West Haven CT 139 23 17 21:50 7:03/M
3 Nicole Rizzo Derby CT 230 12 18 21:57 7:05/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Timothy Milenkevich Ansonia CT 234 31 1 16:12 5:14/M
2 Matthew Bergenholtz Glastonbury CT 123 31 2 17:32 5:39/M
3 Kyle Beaudette Orange CT 179 14 3 17:47 5:44/M
Top

Female No Age Reported

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy Strickland Middletown CT 159 ** 43 27:59 9:02/M
2 Molly McDonald Orange CT 50 0 208 57:06 18:25/M
Top

Male No Age Reported

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sean McDonald Orange CT 51 0 204 55:37 17:56/M
Top

Female 7 And Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anna Saccente Orange CT 109 7 169 49:19 15:55/M
2 Adenine Shic Orange CT 9 7 172 49:53 16:05/M
3 Eve Benjamin Orange CT 162 5 198 54:03 17:26/M
Top

Male 7 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mcleod Matthew Orange CT 32 7 34 26:35 8:35/M
2 Marc Vanschaick Orange CT 242 7 103 37:50 12:12/M
3 Marco Perfetto Orange CT 138 7 104 38:10 12:19/M
Top

Female 8 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Daria Torrenti Orange CT 189 12 33 25:57 8:22/M
2 Christian Chen Orange CT 76 10 38 26:50 8:39/M
3 Julia Potter Orange CT 53 12 46 28:20 9:08/M
Top

Male 8 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mason Beaudette Orange CT 181 9 31 25:47 8:19/M
2 Luke Hauser Orange CT 44 9 36 26:48 8:39/M
3 Shiva Gowda Orange CT 22 11 45 28:19 9:08/M
Top

Female 13 to 16

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rachel Fleischer Derby CT 220 13 20 22:01 7:06/M
2 Kiley Rodriguez Derby CT 222 13 23 23:01 7:25/M
3 Nicolette Tasi Derby CT 223 14 29 25:45 8:18/M
Top

Male 13 to 16

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hugh Potter Orange CT 54 14 13 21:23 6:54/M
2 Kyle Marieb Orange CT 243 13 14 21:27 6:55/M
3 Leonardo Scotti Orange CT 211 15 24 24:16 7:50/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Delorenzo Stratford CT 115 23 32 25:48 8:19/M
2 Michelle Steel Oxford CT 114 25 48 28:21 9:09/M
3 Alexis Antonucci West Haven CT 177 28 54 29:11 9:25/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Fred Wills Shelton CT 152 28 5 18:10 5:52/M
2 Charlie Rizzio Naugatuck CT 263 29 11 21:06 6:48/M
3 Anthony Chowanec Bridgeport CT 233 26 12 21:15 6:51/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sara Zuba New Haven CT 235 30 21 22:15 7:11/M
2 Huoy Walsh New Haven CT 184 36 22 22:19 7:12/M
3 Nicole Lopes Milford CT 238 32 28 25:42 8:17/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jorge Lopes Milford CT 237 30 8 20:18 6:33/M
2 Christian Strickland Middletown CT 160 36 16 21:45 7:01/M
3 Michael Prinzivalli Hamden CT 59 39 19 21:58 7:05/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Ebert Orange CT 68 41 27 25:28 8:13/M
2 Cheryl Fleischer Derby CT 219 43 58 29:45 9:36/M
3 Angela McNabola Orange CT 194 45 79 33:17 10:44/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeffrey Townsend Woodbridge CT 259 41 4 17:48 5:45/M
2 Todd Forselius Cheshire CT 228 45 6 18:39 6:01/M
3 Brian Fidler West Haven CT 52 42 9 20:58 6:46/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ellen Miller Orange CT 16 58 44 28:18 9:08/M
2 Kathleen Hipona Orange CT 176 52 63 30:23 9:48/M
3 Landa Kuchachik Orange CT 260 53 84 33:57 10:57/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Frank Tiroletto Orange CT 17 53 7 19:06 6:10/M
2 Mcleod Scott Orange CT 31 55 35 26:38 8:35/M
3 Mark Daddio Orange CT 187 52 55 29:22 9:28/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephen Clarke Fairfield CT 173 64 40 27:03 8:44/M
2 Walter Rynkiewicz Orange CT 214 68 69 31:31 10:10/M
3 Bill Slater Milford CT 188 62 130 41:58 13:32/M
Top

Female 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Monica Roche Fairfield CT 221 74 64 30:25 9:49/M
Top

Male 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Adams New Haven CT 226 74 61 29:51 9:38/M
2 Alexander Metro New Haven CT 3 72 89 35:12 11:21/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com