HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Race Brook Rock'in Road Race
June 8, 2013 - 5K
Orange, CT

OVERALL WINNERS

Ryan McGuire, Orange, CT - 17:06
Michelle Berglund, West Haven, CT - 22:19

MEns winner womens winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Race Brook
School

WEATHER
68 Degrees
Sun

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Ryan Mc Guire                     Orange  CT            260    22   M       1 Top Fin               17:06      5:31/M
      2    Jeffrey Townsend                  Woodbridge  CT        202    41   M       1 40-49                 18:16      5:54/M
      3    Frank Sweeney                     Orange  CT            190    20   M       1 20-29                 18:53      6:05/M
      4    Kyle Beaudette                    Orange  CT             13    14   M       1 13-15                 19:11      6:11/M
      5    Frank Tiroletto                   Orange  CT            203    53   M       1 50-59                 19:27      6:16/M
      6    Roland Beaudette                  Orange  CT             14    43   M       2 40-49                 19:50      6:24/M
      7    Mark Dillman                      Milford  CT           231    19   M       1 16-19                 20:18      6:33/M
      8    Daniel Koehler                    Bridgeport  CT         86    23   M       2 20-29                 20:41      6:40/M
      9    Christopher Murray                West Haven  CT        210    19   M       2 16-19                 20:50      6:43/M
     10    Tom Fatone                        Shelton  CT           240    44   M       3 40-49                 21:42      7:00/M
     11    Joseph Michel                     Milford  CT           116    35   M       1 30-39                 22:02      7:06/M
     12    Matt Spoerndle                    Orange  CT            159    38   M       2 30-39                 22:06      7:08/M
     13    Michelle Berglund                 West Haven  CT         18    23   F       1 Top Fin               22:19      7:12/M
     14    Janet Criscuolo                   Woodbridge  CT         37    38   F       1 30-39                 22:21      7:13/M
     15    Kyle Marieb                       Orange  CT            270    13   M       2 13-15                 22:22      7:13/M
     16    Bob Packer                        Wethersfield  CT      200    31   M       3 30-39                 22:42      7:19/M
     17    Luis Hohl                         Beacon Falls  CT      197    18   M       3 16-19                 22:47      7:21/M
     18    Sean Mahon                        Orange  CT            101    41   M       4 40-49                 22:53      7:23/M
     19    Ryan Soennichsen                  Weston  CT            213    37   M       4 30-39                 22:56      7:24/M
     20    Lisa Samelwich                    Milford  CT           147    27   F       1 20-29                 22:58      7:25/M
     21    Nicholas Bencivengo               Orange  CT             17    15   M       3 13-15                 23:03      7:26/M
     22    Kevin Carmody                     West Haven  CT         24    27   M       3 20-29                 23:21      7:32/M
     23    Bill Thompson                     Derby  CT             242    52   M       2 50-59                 23:23      7:33/M
     24    Robert Gagnon                     Orange  CT             64    43   M       5 40-49                 23:32      7:35/M
     25    Cole Bova                         Orange  CT            194    12   M       1  1-12                 23:35      7:36/M
     26    Ken Burns                         Orange  CT            269    45   M       6 40-49                 23:40      7:38/M
     27    Keith Jenci                       Milford  CT           268    36   M       5 30-39                 23:41      7:38/M
     28    Scott Meyer                       Orange  CT            233    27   M       4 20-29                 23:46      7:40/M
     29    Mark Kudasik                      Woodbridge  CT        261    47   M       7 40-49                 23:46      7:40/M
     30    Wayne Plaveck                     Milford  CT           225    43   M       8 40-49                 23:49      7:41/M
     31    Evan Pitkoff                      Newtown  CT           137    57   M       3 50-59                 24:00      7:45/M
     32    Ethan Kociela                     Fairfield Ct  CT       85    23   M       5 20-29                 24:05      7:46/M
     33    Jared James                       Orange  CT             83    31   M       6 30-39                 24:08      7:47/M
     34    Jerry Meshell                     Orange  CT            114    57   M       4 50-59                 24:10      7:48/M
     35    Nico Semmonella                   Orange  CT            279    11   M       2  1-12                 24:14      7:49/M
     36    Paul Rabenold                     Avon  CT              247    60   M       1 60-69                 24:15      7:49/M
     37    Matthew Gad                       Orange  CT             61    16   M       4 16-19                 24:18      7:50/M
     38    Brian Meshell                     Orange  CT            113    26   M       6 20-29                 24:20      7:51/M
     39    Sarah Greifenberger               Orange  CT             76    49   F       1 40-49                 24:33      7:55/M
     40    Katelyn Marreiros                 Woodbridge  CT        103    26   F       2 20-29                 24:40      7:57/M
     41    Jennifer Emmens                   Orange  CT             44    36   F       2 30-39                 24:43      7:58/M
     42    Jinggao Li                        Fairfield  CT          96    38   M       7 30-39                 24:51      8:01/M
     43    Melissa Taggart                   Orange  CT            281    15   F       1 13-15                 24:56      8:03/M
     44    Kevin Ryan                        Orange  CT            224    54   M       5 50-59                 24:59      8:04/M
     45    Gregory Moy                       Westport  CT          123    33   M       8 30-39                 25:03      8:05/M
     46    Jill Collins                      West Haven  CT         33     0   F       1  0- 0                 25:11      8:07/M
     47    Jed Sosnowitz                     Hamden  CT            239    27   M       7 20-29                 25:12      8:08/M
     48    Amy Burns                         Orange  CT             21    43   F       2 40-49                 25:15      8:09/M
     49    Joseph Antaya                     Orange  CT              3    14   M       4 13-15                 25:16      8:09/M
     50    Anna Mahon                        Orange  CT            100    38   F       3 30-39                 25:26      8:12/M
     51    Matthew McLeod                    Orange  CT            110     7   M       3  1-12                 25:26      8:12/M
     52    Mason Beaudette                   Orange  CT            245     9   M       4  1-12                 25:36      8:15/M
     53    Anthony Ay                        Milford  CT             7    27   M       8 20-29                 25:37      8:16/M
     54    Steven Cartier                    Orange  CT             28    45   M       9 40-49                 25:37      8:16/M
     55    Jessica MacUra                    Milford  CT            99    28   F       3 20-29                 25:40      8:17/M
     56    Timothy McMullen                  Fairfield  CT         112    25   M       9 20-29                 25:45      8:18/M
     57    Skip Bradbury                     Milford  CT           207    52   M       6 50-59                 25:53      8:21/M
     58    Mallory Krupa                     Fairfield  CT          90    25   F       4 20-29                 25:55      8:22/M
     59    Anne Spoerndle                    Orange  CT            158    36   F       4 30-39                 25:59      8:23/M
     60    Molly Cox                         Orange  CT             36    11   F       1  1-12                 26:01      8:24/M
     61    Scott McLeod                      Orange  CT            111    55   M       7 50-59                 26:10      8:26/M
     62    Sharon Belfonti                   Orange  CT            257    41   F       3 40-49                 26:15      8:28/M
     63    Eric Tuttle                       Seymour  CT           169    29   M      10 20-29                 26:21      8:30/M
     64    Hongjie Li                        Orange  CT             95    41   M      10 40-49                 26:24      8:31/M
     65    Richard Sweeney                   Orange  CT            191    47   M      11 40-49                 26:28      8:32/M
     66    Claire Sweeney                    Orange  CT            189    16   F       1 16-19                 26:28      8:32/M
     67    Alice Sobulefsky                  Oxford  CT            156    25   F       5 20-29                 26:30      8:33/M
     68    Ben Michael                       Orange  CT            211    0    M       1  0- 0                 26:35      8:35/M
     69    Nicole Mukoda                     Wilmington  DE        212    23   F       6 20-29                 26:36      8:35/M
     70    Stephanie Dragan                  Orange  CT             40    42   F       4 40-49                 26:37      8:35/M
     71    Nick Esposito                     Orange  CT             49    42   M      12 40-49                 26:45      8:38/M
     72    Chris Murray                      West Haven  CT        127    51   M       8 50-59                 26:49      8:39/M
     73    Lindsay Michel                    North Haven  CT       117    27   F       7 20-29                 26:56      8:41/M
     74    Denise Stein                      Orange  CT            244    52   F       1 50-59                 27:00      8:43/M
     75    Charlie Rich                      Bridgeport  CT        263    48   M      13 40-49                 27:01      8:43/M
     76    Alan Gibbons                      Orange  CT             70    50   M       9 50-59                 27:19      8:49/M
     77    Valerie Cavallaro                 Shelton  CT            29    35   F       5 30-39                 27:20      8:49/M
     78    Kristine Windsor                  Orange  CT            215    39   F       6 30-39                 27:21      8:49/M
     79    Melissa Cox                       Orange  CT             35    42   F       5 40-49                 27:24      8:50/M
     80    Mounisha Anumolu                  Orange  CT              4    11   F       2  1-12                 27:30      8:52/M
     81    Dawn Jenci                        Milford  CT           267    33   F       7 30-39                 27:53      9:00/M
     82    Chris Weir                        Danbury  CT           232    64   M       2 60-69                 27:53      9:00/M
     83    Shannon Dillon                    Orange  CT            178    13   F       2 13-15                 27:54      9:00/M
     84    Joel Altiery                      Hamden  CT              2    26   M      11 20-29                 28:03      9:03/M
     85    Thomas Kobak                      Orange  CT            251    55   M      10 50-59                 28:08      9:05/M
     86    Terri Passante                    Wallingford  CT       196    31   F       8 30-39                 28:11      9:05/M
     87    Cailey Esposito                   Orange  CT             47    12   F       3  1-12                 28:15      9:07/M
     88    John Brown                        Orange  CT             20    47   M      14 40-49                 28:17      9:07/M
     89    Larry Langello                    Orange  CT             91    56   M      11 50-59                 28:28      9:11/M
     90    Avery Dillon                      Orange  CT            177    10   F       4  1-12                 28:34      9:13/M
     91    Jake Forchetti                    Orange  CT            273    11   M       5  1-12                 28:34      9:13/M
     92    Angie Nardecchia                  Northford  CT         206    33   F       9 30-39                 28:37      9:14/M
     93    Emily Nicefaro                    Orange  CT            132    15   F       3 13-15                 28:40      9:15/M
     94    Venu Anumolu                      Orange  CT              5    47   M      15 40-49                 28:43      9:16/M
     95    Amy Easton                        Orange  CT            179    40   F       6 40-49                 28:46      9:17/M
     96    Snehal Dharani                    Orange  CT            230    50   M      12 50-59                 29:15      9:26/M
     97    Carolyn Wineland                  Orange  CT            173    22   F       8 20-29                 29:16      9:26/M
     98    Jennifer Cooper                   Orange  CT            241    42   F       7 40-49                 29:17      9:27/M
     99    Danielle Trayes                   East Haven  CT        166    28   F       9 20-29                 29:20      9:28/M
    100    Jon Glenney                       Orange  CT            183    38   M       9 30-39                 29:23      9:29/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Karen Thompson                    Derby  CT             243    50   F       2 50-59                 29:29      9:31/M
    102    Heidi Staniszewski                Milford  CT           264    40   F       8 40-49                 29:32      9:32/M
    103    Maria Mongillo                    Orange  CT            118    41   F       9 40-49                 29:34      9:32/M
    104    Justin Grande                     Orange  CT            184    40   M      16 40-49                 29:38      9:34/M
    105    Kristin Supan                     Shelton  CT           226    32   F      10 30-39                 29:42      9:35/M
    106    Jessica Simone                    Orange  CT            266    21   F      10 20-29                 29:46      9:36/M
    107    Maddie Pickett                    Orange  CT            253    12   F       5  1-12                 29:48      9:37/M
    108    Lisa Huber                        Orange  CT            209    43   F      10 40-49                 29:49      9:37/M
    109    Vera Belfonti                     Orange  CT            256    11   F       6  1-12                 29:53      9:38/M
    110    Heather MacUra                    Stratford  CT          98    26   F      11 20-29                 29:57      9:40/M
    111    Kelsey Paier                      Orange  CT            135    13   F       4 13-15                 30:03      9:42/M
    112    Gina Driscoll                     Orange  CT             41    12   F       7  1-12                 30:04      9:42/M
    113    Christina Gelb                    Milford  CT           262    48   F      11 40-49                 30:05      9:42/M
    114    Joey Falvey                       Orange  CT             52    12   M       6  1-12                 30:10      9:44/M
    115    Vaani Garg                        Orange  CT            181    30   M      10 30-39                 30:12      9:45/M
    116    Christy Garg                      Orange  CT            180    32   F      11 30-39                 30:13      9:45/M
    117    William Mahoney                   Orange  CT            234    53   M      13 50-59                 30:17      9:46/M
    118    Jennifer Marganski                Seymour  CT           102    34   F      12 30-39                 30:18      9:46/M
    119    Guadalupe Nieto                   West Haven  CT        258    35   M      11 30-39                 30:24      9:48/M
    120    Mark Daddio                       Orange  CT            246    52   M      14 50-59                 30:27      9:49/M
    121    Fred Messore                      Orange  CT            250    44   M      17 40-49                 30:33      9:51/M
    122    Arturo Moreno                     Shelton  CT           120    55   M      15 50-59                 30:34      9:52/M
    123    Jeff Williams                     Milford  CT           172    41   M      18 40-49                 30:34      9:52/M
    124    Jd Sidana                         Orange  CT            185    37   M      12 30-39                 30:38      9:53/M
    125    Cameron Greifenberger             Orange  CT             75    15   M       5 13-15                 30:44      9:55/M
    126    Lana Gad                          Orange  CT             60    46   F      12 40-49                 31:09     10:03/M
    127    Stacey Lee                        Orange  CT            278    37   F      13 30-39                 31:19     10:06/M
    128    Amy Storz                         Orange  CT            161    40   F      13 40-49                 31:24     10:08/M
    129    Kathleen Hipona                   Orange  CT             79    52   F       3 50-59                 31:28     10:09/M
    130    Patrick Trayes                    East Haven  CT        167    29   M      12 20-29                 31:39     10:13/M
    131    Sarah Mattessich                  Woodbridge  CT        109    23   F      12 20-29                 31:43     10:14/M
    132    Patrick Fielosh                   Orange  CT             54    38   M      13 30-39                 31:50     10:16/M
    133    Napoleon Stardellis               Orange  CT            160    11   M       7  1-12                 31:51     10:16/M
    134    Cameron Bartolomeo                Meriden  CT            12    11   M       8  1-12                 31:56     10:18/M
    135    Soledad Morales                   Orange  CT            119    51   F       4 50-59                 31:58     10:19/M
    136    Udaya Neelam                      Orange  CT            129    41   M      19 40-49                 32:00     10:19/M
    137    Barbara Bacal                     Orange  CT             11    45   F      14 40-49                 32:02     10:20/M
    138    Karl Wilson                       Northford  CT         223    43   M      20 40-49                 32:06     10:21/M
    139    Lily Forchetti                    Orange  CT            271    0    F       2  0- 0                 32:13     10:24/M
    140    Luhai Tang                        Orange  CT            249     7   M       9  1-12                 32:15     10:24/M
    141    John Jackson                      Milford  CT            82    41   M      21 40-49                 32:26     10:28/M
    142    Ryan Burns                        Orange  CT             22     8   M      10  1-12                 32:29     10:29/M
    143    Christopher Carlson               Orange  CT            218    9    M      11  1-12                 32:30     10:29/M
    144    Helena Roe                        Orange  CT            145    10   F       8  1-12                 32:34     10:30/M
    145    Deirdre Brown                     Trumbull  CT          280    50   F       5 50-59                 32:42     10:33/M
    146    Jessica Ayala                     Milford  CT             8    27   F      13 20-29                 32:44     10:34/M
    147    Cecilia Roe                       Orange  CT            143    39   F      14 30-39                 32:51     10:36/M
    148    Lindsay Carloni                   Orange  CT             23    11   F       9  1-12                 32:52     10:36/M
    149    Jodi Rodriguez                    Seymour  CT           141    34   F      15 30-39                 32:53     10:36/M
    150    Robert Cewe                       Orange  CT            265    45   M      22 40-49                 32:53     10:36/M
    151    Claire Bohan                      Orange  CT            201    15   F       5 13-15                 32:58     10:38/M
    152    Chris Greco                       Orange  CT             72    12   M      12  1-12                 33:00     10:39/M
    153    Payton Grande                     Orange  CT            248    12   F      10  1-12                 33:01     10:39/M
    154    William Roe                       Orange  CT            146     8   M      13  1-12                 33:01     10:39/M
    155    Marcelle Gagnon                   Orange  CT             63    12   F      11  1-12                 33:05     10:40/M
    156    Ray Tian                          Orange  CT            165    14   M       6 13-15                 33:21     10:45/M
    157    Luisa Azevedo                     Bridgeport  CT         10    34   F      16 30-39                 33:27     10:47/M
    158    Lynn Edwards                      Hamden  CT             43    55   F       6 50-59                 33:34     10:50/M
    159    Melanie Champion                  Meriden  CT           214    54   F       7 50-59                 33:38     10:51/M
    160    Michel Deveau                       CT                   38    50   F       8 50-59                 33:49     10:55/M
    161    Jennifer Ford                     Orange  CT             57    46   F      15 40-49                 33:51     10:55/M
    162    Himay Dharani                     Orange  CT            229    14   M       7 13-15                 33:51     10:55/M
    163    Jill Aronin                       Orange  CT              6    42   F      16 40-49                 34:02     10:59/M
    164    Corynne Chadwick                  Orange  CT             31    10   F      12  1-12                 34:04     10:59/M
    165    Chris Chadwick                    Orange  CT             30    44   M      23 40-49                 34:08     11:01/M
    166    Meg Bonk                          Vernon  CT             19    25   F      14 20-29                 34:09     11:01/M
    167    Spencer Wilson                    Northford  CT         221    14   M       8 13-15                 34:12     11:02/M
    168    Maddy Wilson                      Northford  CT         220    12   F      13  1-12                 34:27     11:07/M
    169    Susan Wilson                      Northford  CT         222    47   F      17 40-49                 34:28     11:07/M
    170    Brigitte Gagnon                   Orange  CT             62    10   F      14  1-12                 34:29     11:07/M
    171    Monika Mosiej-Gagnon              Orange  CT            122    41   F      18 40-49                 34:41     11:11/M
    172    Jennifer Lee Morgan               Orange  CT            121    20   F      15 20-29                 34:42     11:12/M
    173    Katherine Fleming                 Seymour  CT            56    32   F      17 30-39                 34:48     11:14/M
    174    Kiera Bova                        Orange  CT            192    10   F      15  1-12                 35:02     11:18/M
    175    Debbie Trump                      Monroe  CT            168    55   F       9 50-59                 35:03     11:18/M
    176    Laurie Bova                       Orange  CT            193    43   F      19 40-49                 35:05     11:19/M
    177    Tricia Coffey                     Woodbridge  CT         32    18   F       2 16-19                 35:05     11:19/M
    178    Sean Gallagher                    Orange  CT             67    19   M       5 16-19                 35:14     11:22/M
    179    Kinga Hyatt-Ordazzo               Orange  CT             81    39   F      18 30-39                 35:18     11:23/M
    180    Anthony Esposito                  Orange  CT             46     9   M      14  1-12                 35:21     11:24/M
    181    Amy Esposito                      Orange  CT             45    41   F      20 40-49                 35:28     11:26/M
    182    Angel Pickett                     Orange  CT            252    39   F      19 30-39                 35:31     11:27/M
    183    Joe Matalote                      Orange  CT            107    44   M      24 40-49                 35:51     11:34/M
    184    Tuck Bevvino                      Orange  CT            235    11   M      15  1-12                 35:51     11:34/M
    185    Sai Neelam                        Orange  CT            128    10   M      16  1-12                 35:52     11:34/M
    186    Dylan Gherlone                    Orange  CT             68     9   M      17  1-12                 35:56     11:35/M
    187    Katie Luddy                       Billerica  MA          97    32   F      20 30-39                 35:57     11:36/M
    188    Mary Oconnell                     West Haven  CT        227    62   F       1 60-69                 36:01     11:37/M
    189    Joseph Carangelo                  Orange  CT            237    0    M       2  0- 0                 36:36     11:48/M
    190    Matthew Gherlone                  Hamden  CT            195    39   M      14 30-39                 36:39     11:49/M
    191    Alexander Metro                   New Haven  CT         115    72   M       1 70-99                 36:54     11:54/M
    192    Adrian Fielosh                    Orange  CT            254     9   M      18  1-12                 37:00     11:56/M
    193    Carsten Fielosh                   Orange  CT            255    11   M      19  1-12                 37:07     11:58/M
    194    Vicki Fielosh                     Orange  CT             55    38   F      21 30-39                 37:07     11:58/M
    195    John Carangelo                    Orange  CT            236    45   M      25 40-49                 37:46     12:11/M
    196    Michael Carangelo                 Orange  CT            238    0    M       3  0- 0                 37:54     12:14/M
    197    Eleni Hojnowski                   Shelton  CT            80    37   F      22 30-39                 38:09     12:18/M
    198    Edward Snyder                     Wallingford  CT       216    66   M       3 60-69                 38:11     12:19/M
    199    Patty Hart                        West Haven  CT         78    34   F      23 30-39                 38:22     12:23/M
    200    Amanda Beltran                    Hamden  CT             15    27   F      16 20-29                 38:22     12:23/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Donna Racaniello                  Orange  CT            139    49   F      21 40-49                 38:27     12:24/M
    202    Nicholas Matalote                 Orange  CT            108     9   M      20  1-12                 38:31     12:25/M
    203    Aj Matalote                       Orange  CT            106    21   M      13 20-29                 38:35     12:27/M
    204    Maryann Beltz                     Woodbridge  CT         16    47   F      22 40-49                 38:42     12:29/M
    205    Cynthia Lampos                    Orange  CT            188    32   F      24 30-39                 38:47     12:31/M
    206    Olivia Greco                      Orange  CT             73     9   F      16  1-12                 38:48     12:31/M
    207    Natalie Huber                     Orange  CT            208    9    F      17  1-12                 38:50     12:32/M
    208    Sharon Greco                      Orange  CT             74    44   F      23 40-49                 38:50     12:32/M
    209    Nams Sidana                       Orange  CT            186    35   F      25 30-39                 39:41     12:48/M
    210    Kevin Tian                        Orange  CT            164    11   M      21  1-12                 40:45     13:09/M
    211    Chelsea Glenney                   Orange  CT            182    37   F      26 30-39                 41:12     13:17/M
    212    Katherine Hohl                    Beacon Falls  CT      198    13   F       6 13-15                 41:29     13:23/M
    213    Mackenzie Gallagher               Orange  CT             66     9   F      18  1-12                 41:31     13:24/M
    214    Nina Marco                        Griswold  CT          204    57   F      10 50-59                 41:44     13:28/M
    215    Zoe Smith                         Orange  CT            155     9   F      19  1-12                 41:55     13:31/M
    216    Caitlin Carlson                   Orange  CT            217    10   F      20  1-12                 42:07     13:35/M
    217    Ana Carney                        Orange  CT             25    11   F      21  1-12                 42:20     13:39/M
    218    Jade Krukar                       Orange  CT             87     9   F      22  1-12                 42:25     13:41/M
    219    Adriana Mozzo                     Bridgeport  CT        124    29   F      17 20-29                 42:25     13:41/M
    220    Heather Allen                     Orange  CT              1    32   F      27 30-39                 43:09     13:55/M
    221    Annie Lebreck                     Orange  CT             92    34   F      28 30-39                 43:29     14:02/M
    222    Brian Lebreck                     Orange  CT             93    39   M      15 30-39                 43:29     14:02/M
    223    Charlotte Nicefaro                Orange  CT            131     9   F      23  1-12                 43:59     14:11/M
    224    Macie Cox                         Orange  CT            175    10   F      24  1-12                 44:06     14:14/M
    225    Vern Cox                          Orange  CT            176    40   M      26 40-49                 44:07     14:14/M
    226    Ethan Selmon                      Orange  CT            152    11   M      22  1-12                 44:36     14:23/M
    227    Graham Roe                        Orange  CT            144     5   M      23  1-12                 44:46     14:26/M
    228    Alasdair Roe                      Orange  CT            142    40   M      27 40-49                 44:46     14:26/M
    229    David Ayala                       Orange  CT            174    10   M      24  1-12                 44:58     14:30/M
    230    Willie Ayala                      Orange  CT              9    48   M      28 40-49                 45:01     14:31/M
    231    Jayson Gherlone                   Orange  CT             69     7   M      25  1-12                 45:21     14:38/M
    232    Cassiday Smith                    Orange  CT            205    7    F      25  1-12                 45:22     14:38/M
    233    Leah Smith                        Orange  CT            154    40   F      24 40-49                 45:30     14:41/M
    234    Beth Gallagher                    Orange  CT             65    47   F      25 40-49                 45:31     14:41/M
    235    Katy Nicholas                     Orange  CT            134    31   F      29 30-39                 45:31     14:41/M
    236    Shannon Krukar                    Orange  CT             89    37   F      30 30-39                 45:31     14:41/M
    237    Sue Gabriele                      Orange  CT             59    47   F      26 40-49                 45:50     14:47/M
    238    Donna Rees                        Orange  CT            140    52   F      11 50-59                 46:05     14:52/M
    239    Paula Vallie                      Orange  CT            170    53   F      12 50-59                 46:44     15:05/M
    240    Brad Selmon                       Orange  CT            151    43   M      29 40-49                 47:34     15:21/M
    241    Rakin Munim                       Orange  CT            125    12   M      26  1-12                 49:07     15:51/M
    242    Jared Gabriele                    Orange  CT             58    10   M      27  1-12                 55:17     17:50/M

Age Division Results
Men:1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women:1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

5K

Female Winner

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michelle Berglund West Haven CT 18 23 13 22:19 7:12/M
Top

Male Winner

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ryan Mc Guire Orange CT 260 22 1 17:06 5:31/M
Top

Female 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Molly Cox Orange CT 36 11 60 26:01 8:24/M
2 Mounisha Anumolu Orange CT 4 11 80 27:30 8:52/M
3 Cailey Esposito Orange CT 47 12 87 28:15 9:07/M
Top

Male 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cole Bova Orange CT 194 12 25 23:35 7:36/M
2 Nico Semmonella Orange CT 279 11 35 24:14 7:49/M
3 Matthew McLeod Orange CT 110 7 51 25:26 8:12/M
Top

Female 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Melissa Taggart Orange CT 281 15 43 24:56 8:03/M
2 Shannon Dillon Orange CT 178 13 83 27:54 9:00/M
3 Emily Nicefaro Orange CT 132 15 93 28:40 9:15/M
Top

Male 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kyle Beaudette Orange CT 13 14 4 19:11 6:11/M
2 Kyle Marieb Orange CT 270 13 15 22:22 7:13/M
3 Nicholas Bencivengo Orange CT 17 15 21 23:03 7:26/M
Top

Female 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Claire Sweeney Orange CT 189 16 66 26:28 8:32/M
2 Tricia Coffey Woodbridge CT 32 18 177 35:05 11:19/M
Top

Male 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Dillman Milford CT 231 19 7 20:18 6:33/M
2 Christopher Murray West Haven CT 210 19 9 20:50 6:43/M
3 Luis Hohl Beacon Falls CT 197 18 17 22:47 7:21/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lisa Samelwich Milford CT 147 27 20 22:58 7:25/M
2 Katelyn Marreiros Woodbridge CT 103 26 40 24:40 7:57/M
3 Jessica MacUra Milford CT 99 28 55 25:40 8:17/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Frank Sweeney Orange CT 190 20 3 18:53 6:05/M
2 Daniel Koehler Bridgeport CT 86 23 8 20:41 6:40/M
3 Kevin Carmody West Haven CT 24 27 22 23:21 7:32/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janet Criscuolo Woodbridge CT 37 38 14 22:21 7:13/M
2 Jennifer Emmens Orange CT 44 36 41 24:43 7:58/M
3 Anna Mahon Orange CT 100 38 50 25:26 8:12/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joseph Michel Milford CT 116 35 11 22:02 7:06/M
2 Matt Spoerndle Orange CT 159 38 12 22:06 7:08/M
3 Bob Packer Wethersfield CT 200 31 16 22:42 7:19/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Greifenberger Orange CT 76 49 39 24:33 7:55/M
2 Amy Burns Orange CT 21 43 48 25:15 8:09/M
3 Sharon Belfonti Orange CT 257 41 62 26:15 8:28/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeffrey Townsend Woodbridge CT 202 41 2 18:16 5:54/M
2 Roland Beaudette Orange CT 14 43 6 19:50 6:24/M
3 Tom Fatone Shelton CT 240 44 10 21:42 7:00/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Denise Stein Orange CT 244 52 74 27:00 8:43/M
2 Karen Thompson Derby CT 243 50 101 29:29 9:31/M
3 Kathleen Hipona Orange CT 79 52 129 31:28 10:09/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Frank Tiroletto Orange CT 203 53 5 19:27 6:16/M
2 Bill Thompson Derby CT 242 52 23 23:23 7:33/M
3 Evan Pitkoff Newtown CT 137 57 31 24:00 7:45/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Oconnell West Haven CT 227 62 188 36:01 11:37/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paul Rabenold Avon CT 247 60 36 24:15 7:49/M
2 Chris Weir Danbury CT 232 64 82 27:53 9:00/M
3 Edward Snyder Wallingford CT 216 66 198 38:11 12:19/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alexander Metro New Haven CT 115 72 191 36:54 11:54/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com