HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Ryan's Superhero Run
September 14, 2013 - 5K
Oxford, CT

OVERALL WINNERS

Tim Milenkevich, Ansonia, CT - 16:01
Haley Wheeler, Oxford, CT - 21:21

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Hawley
Tavern
WEATHER
62 Degrees
Clouds

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Tim Milenkevich                   Ansonia  CT           394    31   M       1 Top Fin               16:01      5:10/M
      2    Daniel Prospect                   Wilton  CT            431    20   M       2 Top Fin               17:48      5:45/M
      3    Michael Morton                    Oxford  CT            281    19   M       3 Top Fin               18:18      5:54/M
      4    Mario Longo                       Cheshire  CT          377    41   M       1 40-49                 19:03      6:09/M
      5    Michael Perkowski                 Plantsville  CT       305    48   M       2 40-49                 19:33      6:18/M
      6    Larry Wind                        Brighton  MA          365    29   M       1 20-29                 20:04      6:28/M
      7    Ryan Flament                      Watertown  MA         430    31   M       1 30-39                 20:26      6:35/M
      8    Ryan Andrew                       Oxford  CT            201    23   M       2 20-29                 20:51      6:44/M
      9    Brian Skelcher                    Hamden  CT            387    28   M       3 20-29                 20:59      6:46/M
     10    Jeevan Noel                       Beacon  NY            292    20   M       4 20-29                 21:06      6:48/M
     11    Haley Wheeler                     Oxford  CT            383    15   F       1 Top Fin               21:21      6:53/M
     12    Brian Outlaw                      New Britain  CT       300    24   M       5 20-29                 21:36      6:58/M
     13    Brian Wells                       Hamden  CT            362    28   M       6 20-29                 21:42      7:00/M
     14    Nick Nassra                       Middlebury  CT        289    47   M       3 40-49                 21:55      7:04/M
     15    Mike Mc  Graw                     Mountain Top  PA      413    20   M       7 20-29                 22:29      7:15/M
     16    Alexander Gault                   Darien  CT            240    22   M       8 20-29                 22:37      7:18/M
     17    Jen Rich                          Oxford  CT            425    30   F       2 Top Fin               22:41      7:19/M
     18    Justin Swann                      Oxford  CT            348    24   M       9 20-29                 22:43      7:20/M
     19    Patrick Flynn                     Monroe  CT            232    57   M       1 50-59                 22:45      7:20/M
     20    Riann Siciak                      Watertown  CT         396    35   F       3 Top Fin               22:47      7:21/M
     21    Zack Flynn                        West Hartford  CT     233    26   M      10 20-29                 22:47      7:21/M
     22    Laurie Fernandes                  Oxford  CT            379    38   F       1 30-39                 22:49      7:22/M
     23    Sarah Swann                       Oxford  CT            349    25   F       1 20-29                 22:54      7:23/M
     24    Jennifer Masi                     Southbury  CT         270    42   F       1 40-49                 23:05      7:27/M
     25    Vincent Renaldi                   Seymour  CT           315    24   M      11 20-29                 23:17      7:31/M
     26    Jonny Brooks                      Southbury  CT         429    27   M      12 20-29                 23:25      7:33/M
     27    Patrick Severson                  Oxford  CT            335    22   M      13 20-29                 23:42      7:39/M
     28    Marc Iannaccone                   Shelton  CT           251    25   M      14 20-29                 23:43      7:39/M
     29    Carrie MacMillan                  Oxford  CT            389    36   F       2 30-39                 23:45      7:40/M
     30    Matt Lawson                       Oxford  CT            390    31   M       2 30-39                 23:51      7:42/M
     31    William Bromby                    Wilkinsburg  PA       211    28   M      15 20-29                 23:53      7:42/M
     32    Jennifer Scioscia                 Oxford  CT            375    37   F       3 30-39                 23:54      7:43/M
     33    Marc Audet                        Hamden  CT            382    54   M       2 50-59                 23:59      7:44/M
     34    Michael Ouellette                 Milford  CT           298    45   M       4 40-49                 24:00      7:45/M
     35    Christopher West                  Bethlehem  PA         364    27   M      16 20-29                 24:08      7:47/M
     36    Forrest Hartson                   Southbury  CT         399    57   M       3 50-59                 24:14      7:49/M
     37    Daniel Drury                      Berkeley Heights  N   228    27   M      17 20-29                 24:17      7:50/M
     38    Robert (rob) Saracino             Oxford  CT            325    47   M       5 40-49                 24:19      7:51/M
     39    Roman Frymus                      Oxford  CT            439    54   M       4 50-59                 24:20      7:51/M
     40    Eric Tuttle                       Seymour  CT           432    29   M      18 20-29                 24:22      7:52/M
     41    Michael Mc Gonan                  Oxford  CT            434    24   M      19 20-29                 24:26      7:53/M
     42    Ken Shaw                          Oxford  CT            336    49   M       6 40-49                 24:32      7:55/M
     43    Matthew Fletcher                  Manchester  CT        381    25   M      20 20-29                 24:43      7:58/M
     44    Michael Girasulo                  Wallingford  CT       441    52   M       5 50-59                 24:45      7:59/M
     45    Steve Boratko                     New Hartford  CT      208    27   M      21 20-29                 24:46      7:59/M
     46    Michael La Vigne                  Bethlehem  PA         418    26   M      22 20-29                 24:48      8:00/M
     47    Josh McWaters                     Lexington Park  MD    275    26   M      23 20-29                 24:54      8:02/M
     48    Eliud Sepulveda                   Danbury  CT           328    50   M       6 50-59                 24:58      8:03/M
     49    Tara Arnold                       Fairfield  CT         203    39   F       4 30-39                 25:00      8:04/M
     50    John Eicher                       Hamden  CT            230    26   M      24 20-29                 25:02      8:05/M
     51    Jessica Kondic                    Oxford  CT            256    11   F       1  1-12                 25:06      8:06/M
     52    Paige Davis                       Oxford  CT            224    10   F       2  1-12                 25:06      8:06/M
     53    Brad Bambery                      Seymour  CT           206    33   M       3 30-39                 25:13      8:08/M
     54    Jonathan Witt                     Columbia  MD          417    20   M      25 20-29                 25:17      8:09/M
     55    Karsten Bleech                    Southbury  CT         397    27   M      26 20-29                 25:18      8:10/M
     56    Yuri Rupert                       Pensacola  FL         323    23   M      27 20-29                 25:26      8:12/M
     57    Maria Rodriguez                   New Haven  CT         395    25   F       2 20-29                 25:28      8:13/M
     58    William Mistretta                 Flemington  NJ        276    24   M      28 20-29                 25:30      8:14/M
     59    Michael Barry                     Waterbury  CT         408    57   M       7 50-59                 25:33      8:15/M
     60    Roy Deoss                         Southbury  CT         225    51   M       8 50-59                 25:40      8:17/M
     61    Mark Kecko                        Oxford  CT            255    37   M       4 30-39                 26:02      8:24/M
     62    Jeremy McKeon                     King Of Prussia  PA   274    27   M      29 20-29                 26:16      8:28/M
     63    Christopher Shpak                 Oxford  CT            337    23   M      30 20-29                 26:17      8:29/M
     64    Dennis Phillips                   Oxford  CT            309    52   M       9 50-59                 26:17      8:29/M
     65    Sean Kennedy                      Bloomingdale  NJ      398    26   M      31 20-29                 26:19      8:29/M
     66    Daniella Duque                    Southbury  CT         428    27   F       3 20-29                 26:22      8:30/M
     67    Marie Duque                       Southbury  CT         427    51   F       1 50-59                 26:23      8:31/M
     68    Daniel Carboni                    Seymour  CT           424    32   M       5 30-39                 26:27      8:32/M
     69    Jay Bunnell                       Orange  CT            212    52   M      10 50-59                 26:32      8:34/M
     70    Jason Mraz                        Oxford  CT            284    18   M       1 13-19                 26:36      8:35/M
     71    Alice Sobulefsky                  Oxford  CT            376    25   F       4 20-29                 26:36      8:35/M
     72    Ulli Karner                       Naugatuck  CT         253    40   F       2 40-49                 26:42      8:37/M
     73    Scott Murphy                      New Haven  CT         288    24   M      32 20-29                 26:42      8:37/M
     74    Sharron Steere                    Trumbull  CT          343    51   F       2 50-59                 26:44      8:37/M
     75    Tim Wells                         Oxford  CT            363    30   M       6 30-39                 26:48      8:39/M
     76    Francesca Sorrentino              Jamaica Plain  MA     342    26   F       5 20-29                 26:49      8:39/M
     77    Charles Moran                     Oxford  CT            420    21   M      33 20-29                 26:52      8:40/M
     78    Sharon Toscano                    Oxford  CT            355    46   F       3 40-49                 26:55      8:41/M
     79    Kathleen Gillen                   Cambridge  MA         405    27   F       6 20-29                 27:07      8:45/M
     80    Crystal Holick                    Oxford  CT            438    36   F       5 30-39                 27:08      8:45/M
     81    Joe Salem                         Oxford  CT            437    42   M       7 40-49                 27:09      8:45/M
     82    Justin Barrett                    Southbury  CT         386    28   M      34 20-29                 27:16      8:48/M
     83    Heather Chiulli                   Fairfield  CT         401    27   F       7 20-29                 27:16      8:48/M
     84    Ben Crouch                                              380    31   M       7 30-39                 27:17      8:48/M
     85    Peter Aiksnoras                   Hartford  CT          400    29   M      35 20-29                 27:23      8:50/M
     86    Marinko Kondic                    Oxford  CT            257    51   M      11 50-59                 27:31      8:53/M
     87    Suzanne Porter                    Prospect  CT          388    55   F       3 50-59                 27:35      8:54/M
     88    Linda Wheeler                     Oxford  CT            384    42   F       4 40-49                 27:39      8:55/M
     89    Dan Coviello                      Sharonville  OH       221    22   M      36 20-29                 27:47      8:58/M
     90    Andrew Frey                       Easton  PA            235    25   M      37 20-29                 28:04      9:03/M
     91    Alicia Haxhi                      Middlebury  CT        249    24   F       8 20-29                 28:06      9:04/M
     92    John Tamtelen                     Branford  CT          352    26   M      38 20-29                 28:09      9:05/M
     93    Nancy Cersonsky                   Oxford  CT            216    56   F       4 50-59                 28:11      9:05/M
     94    Kevin Pavlinsky                   Brookfield  CT        303    15   M       2 13-19                 28:12      9:06/M
     95    Todd Sobieraj                     Hamden  CT            341    36   M       8 30-39                 28:14      9:06/M
     96    Stephanie Gagliardi               Middletown  CT        236    26   F       9 20-29                 28:15      9:07/M
     97    Alexei Ziemkiewicz                Shelton  CT           407    15   M       3 13-19                 28:16      9:07/M
     98    David Vernooy                     Oxford  CT            358    53   M      12 50-59                 28:30      9:12/M
     99    Chris Roddy                       Oxford  CT            319    47   M       8 40-49                 28:39      9:15/M
    100    Lynn Mraz                         Brookline  MA         287    23   F      10 20-29                 28:59      9:21/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Yianni Constantinou               Oxford  CT            219    10   M       1  1-12                 29:00      9:21/M
    102    Anna Badas                        Oxford  CT            205    42   F       5 40-49                 29:00      9:21/M
    103    Jim Severson                      Oxford  CT            332    62   M       1 60-99                 29:07      9:24/M
    104    Jon La Vallee                     Naugautck  CT         423    28   M      39 20-29                 29:11      9:25/M
    105    Fnu Hamilton                      Bethlehem  PA         440    28   M      40 20-29                 29:12      9:25/M
    106    Melissa Setaro                    Oxford  CT            330    34   F       6 30-39                 29:13      9:25/M
    107    Kyle O'Brien                      Oxford  CT            294    24   M      41 20-29                 29:14      9:26/M
    108    Hanna Zibluk                      Oxford  CT            366    20   F      11 20-29                 29:16      9:26/M
    109    Daniel Guillet                    Oxford  CT            393    12   M       2  1-12                 29:19      9:27/M
    110    Jenna Rettstadt                   Naugautck  CT         422    30   F       7 30-39                 29:20      9:28/M
    111    Jon Uva                           Newtown  MA           357    29   M      42 20-29                 29:23      9:29/M
    112    Matthew Niski                     Oxford  CT            290    23   M      43 20-29                 29:24      9:29/M
    113    Dan Tamburro                      Shelton  CT           351    25   M      44 20-29                 29:26      9:30/M
    114    Eric Jolly                        Oxford  CT            252    23   M      45 20-29                 29:26      9:30/M
    115    Jody Mraz                         Newton  MA            286    26   F      12 20-29                 29:27      9:30/M
    116    Adrianna Marino                   Oxford  CT            269    20   F      13 20-29                 29:44      9:35/M
    117    Litsa Costantini                  Oxford  CT            220    33   F       8 30-39                 29:46      9:36/M
    118    Jacob Thole                       Southbury  CT         354    29   M      46 20-29                 29:49      9:37/M
    119    Jim Reel                          6488  CT              313    58   M      13 50-59                 29:55      9:39/M
    120    Diane Karpinski                   Middletown  CT        254    51   F       5 50-59                 29:58      9:40/M
    121    Robert Romano                     Oxford  CT            321    43   M       9 40-49                 30:01      9:41/M
    122    Lore Florin                       Danbury  CT           231    38   F       9 30-39                 30:06      9:43/M
    123    Ashley Outlaw                     Beacon Falls  CT      299    27   F      14 20-29                 30:13      9:45/M
    124    Vin Saggese, Sr                   Southbury  CT         324    59   M      14 50-59                 30:14      9:45/M
    125    Dave Rabinove                     Shelton  CT           416    56   M      15 50-59                 30:30      9:50/M
    126    Robert Larocque                   Oxford  CT            260    41   M      10 40-49                 30:33      9:51/M
    127    James Ashbrook                    Monroe  CT            204    68   M       2 60-99                 30:36      9:52/M
    128    Timothy Hanbury                   Oxford  CT            248    26   M      47 20-29                 30:38      9:53/M
    129    Jen Welyniec                      Oxford  CT            411    38   F      10 30-39                 30:46      9:55/M
    130    Allison Rubino                    Newington  CT         322    36   F      11 30-39                 30:56      9:59/M
    131    Mike Lupo                         Monroe  CT            267    23   M      48 20-29                 30:58      9:59/M
    132    Caroline Dahm                     Brookfield  CT        223    22   F      15 20-29                 31:13     10:04/M
    133    Doris Hall                        Cheshire  CT          246    12   F       3  1-12                 31:26     10:08/M
    134    Mark Hall                         Cheshire  CT          247    43   M      11 40-49                 31:26     10:08/M
    135    Geoffrey Swann                    Oxford  CT            347    27   M      49 20-29                 31:28     10:09/M
    136    Mark Convertito                   Stratford  CT         421    57   M      16 50-59                 31:38     10:12/M
    137    Amy Dolan                         Oxford  CT            392    44   F       6 40-49                 31:47     10:15/M
    138    Vincent Saggese                   Southbury  CT         391    25   M      50 20-29                 31:57     10:18/M
    139    Lauren Campbell                   Wilmington  DE        214    22   F      16 20-29                 32:09     10:22/M
    140    Erin Gribben                      Seymour  CT           243    22   F      17 20-29                 32:15     10:24/M
    141    Tim Savisky                       Milford  CT           327    51   M      17 50-59                 32:22     10:26/M
    142    Jerry Mraz                        Oxford  CT            285    60   M       3 60-99                 32:23     10:27/M
    143    Heidi Roddy                       Oxford  CT            320    43   F       7 40-49                 32:25     10:27/M
    144    Stephanie Swantek                 West Hartford  CT     350    26   F      18 20-29                 32:29     10:29/M
    145    Sarah Aiksnoras                   West Hartford  CT     198    27   F      19 20-29                 32:30     10:29/M
    146    Kristen Andrew                    Oxford  CT            200    25   F      20 20-29                 32:32     10:30/M
    147    Michael Morris                    Philadelphia  PA      280    23   M      51 20-29                 32:35     10:31/M
    148    Monica Roche                      Fairfield  CT         318    74   F       1 60-99                 32:43     10:33/M
    149    Marcia Franko                     Oxford  CT            234    57   F       6 50-59                 32:45     10:34/M
    150    Sarah Morton                      Oxford  CT            282    24   F      21 20-29                 33:04     10:40/M
    151    Neil Parshall                     East Hartford  CT     301    25   M      52 20-29                 33:05     10:40/M
    152    Kristen Guillet                   Oxford  CT            244    39   F      12 30-39                 33:06     10:41/M
    153    Grace Heck                        Elmsford  NY          250    24   F      22 20-29                 33:10     10:42/M
    154    Christine Tucker                  Brighton  MA          356    27   F      23 20-29                 33:11     10:42/M
    155    James Welch                       Shelton  CT           361    49   M      12 40-49                 33:21     10:45/M
    156    Donna Duclos                      Oxford  CT            229    54   F       7 50-59                 33:25     10:47/M
    157    Snehesh Shrestha                  Piscataway  NJ        403    33   M       9 30-39                 33:30     10:48/M
    158    Emily Phipps                      Seymour  CT           310    24   F      24 20-29                 33:31     10:49/M
    159    Gerard Phipps                     Ansonia  CT           311    58   M      18 50-59                 33:39     10:51/M
    160    Rebecca Reichel                   Fairfax  VA           314    27   F      25 20-29                 33:42     10:52/M
    161    Andy Orth                         Fairfax  VA           297    31   M      10 30-39                 33:42     10:52/M
    162    Ted Mongan                        Southbank Vic         277    26   M      53 20-29                 33:43     10:53/M
    163    Michael Mayer                     Mahopac  NY           272    25   M      54 20-29                 33:47     10:54/M
    164    Jason Vernooy                     Annapolis  MD         359    27   M      55 20-29                 33:47     10:54/M
    165    Sue Andrew                        Oxford  CT            202    58   F       8 50-59                 33:50     10:55/M
    166    Liz Greene                        Southbury  CT         242    26   F      26 20-29                 34:01     10:58/M
    167    James Krolikowski                 Southbury  CT         258    26   M      56 20-29                 34:03     10:59/M
    168    Shannon Savisky                   Milford  CT           326    21   F      27 20-29                 34:05     11:00/M
    169    Matt Lisewski                     New Britain  CT       263    23   M      57 20-29                 34:21     11:05/M
    170    Mike Gamauf                       Oxford  CT            239    50   M      19 50-59                 34:30     11:08/M
    171    Max Bothwell                      Oxford  CT            210    10   M       3  1-12                 34:37     11:10/M
    172    Amy Bothwell                      Oxford  CT            209    46   F       8 40-49                 34:38     11:10/M
    173    Patty Carton                      Stratford  CT         215    75   F       2 60-99                 34:49     11:14/M
    174    Julie Ritchie                     Woodbury  CT          317    33   F      13 30-39                 34:55     11:16/M
    175    Ed Boyd                           Easton  CT            373    70   M       4 60-99                 35:01     11:18/M
    176    Stephen Cuthbert                  Bethany  CT           222    20   M      58 20-29                 35:06     11:19/M
    177    Linda Dobbins                     Oxford  CT            227    48   F       9 40-49                 35:07     11:20/M
    178    Nicolas Lattarulo                 Southbury  CT         261    11   M       4  1-12                 35:12     11:21/M
    179    Sharon Studley                    Oxford  CT            346    53   F       9 50-59                 35:20     11:24/M
    180    Geri-Ann Ristow                   Middletown  CT        316    43   F      10 40-49                 35:21     11:24/M
    181    Barbara Steneck                   Oxford  CT            345    43   F      11 40-49                 35:25     11:25/M
    182    Jeannine Fisher                   Oxford  CT            404    42   F      12 40-49                 35:37     11:29/M
    183    Stormy Oloff                      Oxford  CT            296    38   F      14 30-39                 35:37     11:29/M
    184    Nicholas Steiner                  Harrisburg  PA        344    25   M      59 20-29                 36:33     11:47/M
    185    Halle Peterlin                    Stratford  CT         410    11   F       4  1-12                 36:42     11:50/M
    186    Fnu Zentoli                       West Hartford  CT     385    52   F      10 50-59                 36:44     11:51/M
    187    Pam Quinn                         Middlebury  CT        374    42   F      13 40-49                 36:51     11:53/M
    188    Alexa Lavalle                     Southbury  CT         262    27   F      28 20-29                 36:52     11:54/M
    189    Anne Peterlikn                    Stratford  CT         409    45   F      14 40-49                 36:55     11:55/M
    190    Weili Su                          Oxford  CT            435    36   F      15 30-39                 37:26     12:05/M
    191    Mark Melenovsky                   Oxford  CT            436    42   M      13 40-49                 37:26     12:05/M
    192    Samantha Orner                    Oxford  CT            412    17   F       1 13-19                 37:27     12:05/M
    193    Kelly Shpak                       Oxford  CT            338    12   F       5  1-12                 37:43     12:10/M
    194    Christina Constantino             Oxford  CT            414    12   F       6  1-12                 37:43     12:10/M
    195    Emily Larocque                    Oxford  CT            259    12   F       7  1-12                 37:47     12:11/M
    196    Asauro Flores                     Woodside  NY          426    20   M      60 20-29                 37:50     12:12/M
    197    Carl Sylvester                    Shelton  CT           378    80   M       5 60-99                 38:22     12:23/M
    198    Am Noel                           Beacon  NY            291    59   M      20 50-59                 39:07     12:37/M
    199    Meaghan Higgins                   Kenilworth  NJ        406    25   F      29 20-29                 39:12     12:39/M
    200    Sharon Mirabella                  Whippany  NJ          415    35   F      16 30-39                 39:47     12:50/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Sara Noel                         Beacon  NY            293    22   F      30 20-29                 40:10     12:57/M
    202    Mike Perrone                      Mahopac  NY           306    23   M      61 20-29                 40:22     13:01/M
    203    Debra Mraz                        Oxford  CT            283    51   M      21 50-59                 40:34     13:05/M
    204    Susan Saylor                      Stratford  CT         419    60   F       3 60-99                 40:36     13:06/M
    205    Jordan Banks                      Southbury  CT         207    24   M      62 20-29                 40:59     13:13/M
    206    Zoe Karcher                       Shelton  CT           433    21   F      31 20-29                 44:19     14:18/M
    207    Isable Plant                      Southbury  CT         312    14   F       2 13-19                 44:19     14:18/M
    208    Sean Morley                       Woodbridge  CT        279    51   M      22 50-59               4:44:23     91:44/M
    209    Alec Morley                       Woodbridge  CT        278    18   M       4 13-19               4:44:42     91:50/M
    210    William Pandulf                   Ansonia  CT           402    60   M       6 60-99               4:46:10     92:19/M
    211    Lukas Ludwig                      Orange  CT            266    10   M       5  1-12               4:47:24     92:43/M
    212    Mary Pellant                      Harrisburg  PA        304    24   F      32 20-29               4:47:26     92:43/M
    213    Robert Malys                      Bethlehem  PA         268    24   M      63 20-29               4:47:27     92:44/M
    214    Kathleen Lovanio                  Orange  CT            264    64   F       4 60-99               4:47:28     92:44/M
    215    Christian Setaro                  Oxford  CT            329     7   M       6  1-12               4:49:46     93:28/M
    216    Madison Papst                     Oxford  CT            370    12   F       8  1-12               4:50:17     93:38/M
    217    Giavanna Setaro                   Oxford  CT            371    12   F       9  1-12               4:50:17     93:38/M
    218    Esbella Setaro                    Oxford  CT            369    13   F       3 13-19               4:50:22     93:40/M
    219    Ellie Ludwig                      Orange  CT            265     7   F      10  1-12               4:50:42     93:46/M
    220    Sherri Tessitore                  Orange  CT            353    43   F      15 40-49               4:50:44     93:47/M

Age Division Results


Men:1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women:1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5K

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Haley Wheeler Oxford CT 383 15 11 21:21 6:53/M
2 Jen Rich Oxford CT 425 30 17 22:41 7:19/M
3 Riann Siciak Watertown CT 396 35 20 22:47 7:21/M
 

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tim Milenkevich Ansonia CT 394 31 1 16:01 5:10/M
2 Daniel Prospect Wilton CT 431 20 2 17:48 5:45/M
3 Michael Morton Oxford CT 281 19 3 18:18 5:54/M
 

Female 12 And Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jessica Kondic Oxford CT 256 11 51 25:06 8:06/M
2 Paige Davis Oxford CT 224 10 52 25:06 8:06/M
3 Doris Hall Cheshire CT 246 12 133 31:26 10:08/M
 

Male 12 And Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Yianni Constantinou Oxford CT 219 10 101 29:00 9:21/M
2 Daniel Guillet Oxford CT 393 12 109 29:19 9:27/M
3 Max Bothwell Oxford CT 210 10 171 34:37 11:10/M
 

Female 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Samantha Orner Oxford CT 412 17 192 37:27 12:05/M
2 Isable Plant Southbury CT 312 14 207 44:19 14:18/M
3 Esbella Setaro Oxford CT 369 13 218 4:50:22 93:40/M
 

Male 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jason Mraz Oxford CT 284 18 70 26:36 8:35/M
2 Kevin Pavlinsky Brookfield CT 303 15 94 28:12 9:06/M
3 Alexei Ziemkiewicz Shelton CT 407 15 97 28:16 9:07/M
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Swann Oxford CT 349 25 23 22:54 7:23/M
2 Maria Rodriguez New Haven CT 395 25 57 25:28 8:13/M
3 Daniella Duque Southbury CT 428 27 66 26:22 8:30/M
 

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Larry Wind Brighton MA 365 29 6 20:04 6:28/M
2 Ryan Andrew Oxford CT 201 23 8 20:51 6:44/M
3 Brian Skelcher Hamden CT 387 28 9 20:59 6:46/M
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Laurie Fernandes Oxford CT 379 38 22 22:49 7:22/M
2 Carrie MacMillan Oxford CT 389 36 29 23:45 7:40/M
3 Jennifer Scioscia Oxford CT 375 37 32 23:54 7:43/M
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ryan Flament Watertown MA 430 31 7 20:26 6:35/M
2 Matt Lawson Oxford CT 390 31 30 23:51 7:42/M
3 Brad Bambery Seymour CT 206 33 53 25:13 8:08/M
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Masi Southbury CT 270 42 24 23:05 7:27/M
2 Ulli Karner Naugatuck CT 253 40 72 26:42 8:37/M
3 Sharon Toscano Oxford CT 355 46 78 26:55 8:41/M
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mario Longo Cheshire CT 377 41 4 19:03 6:09/M
2 Michael Perkowski Plantsville CT 305 48 5 19:33 6:18/M
3 Nick Nassra Middlebury CT 289 47 14 21:55 7:04/M
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marie Duque Southbury CT 427 51 67 26:23 8:31/M
2 Sharron Steere Trumbull CT 343 51 74 26:44 8:37/M
3 Suzanne Porter Prospect CT 388 55 87 27:35 8:54/M
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patrick Flynn Monroe CT 232 57 19 22:45 7:20/M
2 Marc Audet Hamden CT 382 54 33 23:59 7:44/M
3 Forrest Hartson Southbury CT 399 57 36 24:14 7:49/M
 

Female 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Monica Roche Fairfield CT 318 74 148 32:43 10:33/M
2 Patty Carton Stratford CT 215 75 173 34:49 11:14/M
3 Susan Saylor Stratford CT 419 60 204 40:36 13:06/M
 

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jim Severson Oxford CT 332 62 103 29:07 9:24/M
2 James Ashbrook Monroe CT 204 68 127 30:36 9:52/M
3 Jerry Mraz Oxford CT 285 60 142 32:23 10:27/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com