HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Ryan's Superhero Run
September 13, 2014 - 5K
Oxford, CT

OVERALL WINNERS

Stefan Keller, Bethany, CT - 19:37
Elizabeth Fengler, Wallingford, CT - 21:05

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Colonial
Tavern
WEATHER
65 Degrees
Sun/Clouds

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Stefan Keller                     Bethany  CT           509    24   M       1 Top Fin               19:37      6:20/M
      2    Michael Perkowski                 Plantsville  CT       563    49   M       2 Top Fin               19:56      6:26/M
      3    Elizabeth Fengler                 Wallingford  CT       479    18   F       1 Top Fin               21:05      6:48/M
      4    Brian Wells                       Hamden  CT            637    29   M       3 Top Fin               21:31      6:56/M
      5    Meg Re                            Oxford  CT            670    29   F       2 Top Fin               22:06      7:08/M
      6    John Burley                       Stratford  CT         650    23   M       1 20-29                 22:48      7:21/M
      7    Daniel Carboni                    Seymour  CT           457    33   M       1 30-39                 22:48      7:21/M
      8    Hugh Bailey                       Oxford  CT            694    37   M       2 30-39                 22:55      7:24/M
      9    Patrick Severson                  Oxford  CT            595    23   M       2 20-29                 22:59      7:25/M
     10    Bill Carroll                      Milford  CT           675    26   M       3 20-29                 23:02      7:26/M
     11    Brittany Albright                 Waterbury  CT         444    22   F       3 Top Fin               23:03      7:26/M
     12    Michael Lavigne                   Bethlehem  PA         518    27   M       4 20-29                 23:08      7:28/M
     13    Laurie Fernandes                  Oxford  CT            480    39   F       1 30-39                 23:12      7:29/M
     14    Jessica Kondic                    Oxford  CT            510    12   F       1  1-12                 23:18      7:31/M
     15    Justin Swann                      Oxford  CT            610    25   M       5 20-29                 23:20      7:32/M
     16    Susanne Navas                     Southbury  CT         550    44   F       1 40-49                 23:26      7:34/M
     17    Louis Ortega                      Seattle  WA           557    27   M       6 20-29                 23:29      7:35/M
     18    Patrick Flynn                     Monroe  CT            481    58   M       1 50-59                 23:34      7:36/M
     19    Zack Flynn                        West Hartford  CT     482    27   M       7 20-29                 23:34      7:36/M
     20    Bill Andrew                       Oxford  CT            445    57   M       2 50-59                 23:36      7:37/M
     21    Andrew Severson                   Oxford  CT            593    24   M       8 20-29                 23:37      7:37/M
     22    Sarah Swann                       Oxford  CT            611    26   F       1 20-29                 23:42      7:39/M
     23    Matthew Lawson                    Oxford  CT            519    32   M       3 30-39                 23:44      7:39/M
     24    Marc Iannaccone                   Shelton  CT           666    26   M       9 20-29                 23:53      7:42/M
     25    Franklyn Gandiaga                 Derby  CT             491    27   M      10 20-29                 23:58      7:44/M
     26    Ryan Andrew                       Oxford  CT            647    24   M      11 20-29                 23:59      7:44/M
     27    Michael Ouellette                 Milford  CT           559    46   M       1 40-49                 24:07      7:47/M
     28    Jennifer Scioscia                 Oxford  CT            591    38   F       2 30-39                 24:10      7:48/M
     29    Cassandra Foy                     Southbury  CT         641    22   F       2 20-29                 24:17      7:50/M
     30    Francis Simpatico                 Cheshire  CT          598    12   M       1  1-12                 24:19      7:51/M
     31    Albert Barnes                     Oxford  CT            671    26   M      12 20-29                 24:19      7:51/M
     32    Marc Audet                        Hamden  CT            665    55   M       3 50-59                 24:20      7:51/M
     33    Jorge Jaramillo                   Southbury  CT         507    66   M       1 60-99                 24:20      7:51/M
     34    Rich Hunter                       Southbury  CT         503    42   M       2 40-49                 24:21      7:51/M
     35    Kristine Dziezynski               Naugatuck  CT         476    44   F       2 40-49                 24:28      7:54/M
     36    Ed Gittines                       Southbury  CT         687    45   M       3 40-49                 24:48      8:00/M
     37    Hilda Heck                        Old Lyme  CT          678    35   F       3 30-39                 24:48      8:00/M
     38    Eliud Sepulveda                   Danbury  CT           592    51   M       4 50-59                 24:50      8:01/M
     39    Mary (marty) Paglialunga          Fairfield  CT         560    50   F       1 50-59                 24:52      8:01/M
     40    Jonathan Brooks                   Southbury  CT         453    28   M      13 20-29                 25:01      8:04/M
     41    Paul Marachi                      Fairfield  CT         526    34   M       4 30-39                 25:11      8:07/M
     42    Roy Deoss                         Southbury  CT         471    52   M       5 50-59                 25:12      8:08/M
     43    Konstantin Tartakovsky            Trumbull  CT          614    28   M      14 20-29                 25:22      8:11/M
     44    Jeremy McKeon                     King Of Prussia  PA   532    28   M      15 20-29                 25:33      8:15/M
     45    Joseph Blair                                            697    0    M       1  0- 0                 25:35      8:15/M
     46    Josh McWaters                     Huntingtown  MD       533    27   M      16 20-29                 25:39      8:16/M
     47    Jason Mraz                        Oxford  CT            541    19   M       1 13-19                 25:40      8:17/M
     48    Daniel Drury                      Berkeley Heights  N   472    28   M      17 20-29                 25:44      8:18/M
     49    Participant   689                                       689     0   M       2  0- 0                 25:51      8:20/M
     50    Spencer Moran                     Oxford  CT            655    15   M       2 13-19                 25:54      8:21/M
     51    Daniel Guillet                    Oxford  CT            667    13   M       3 13-19                 25:56      8:22/M
     52    Erika Phillips                    Jupiter  FL           570    24   F       3 20-29                 26:02      8:24/M
     53    Daniella Duque                    Southbury  CT         474    28   F       4 20-29                 26:04      8:25/M
     54    Jane Hunter                       Southbury  CT         501    42   F       3 40-49                 26:12      8:27/M
     55    Anna Constantinou                 Oxford  CT            461    43   F       4 40-49                 26:14      8:28/M
     56    Lea Michaud                       Oxford  CT            648    16   F       1 13-19                 26:14      8:28/M
     57    Eric Schreiber                    Oxford  CT            662    43   M       4 40-49                 26:17      8:29/M
     58    Andrew Phillips                   Milesburg  PA         568    27   M      18 20-29                 26:20      8:30/M
     59    Neil Parshall                     East Hartford  CT     561    26   M      19 20-29                 26:21      8:30/M
     60    Maria Duque                       Southbury  CT         475    52   F       2 50-59                 26:25      8:31/M
     61    Robert Davis                      Naugatuck  CT         467    63   M       2 60-99                 26:31      8:33/M
     62    Chris Roddy                       Oxford  CT            584    48   M       5 40-49                 26:39      8:36/M
     63    Anna Toscano                      Oxford  CT            622    13   F       2 13-19                 26:42      8:37/M
     64    Michele Annicelli                 Southbury  CT         682    43   F       5 40-49                 26:52      8:40/M
     65    Roman Frymus                      Oxford  CT            695    55   M       6 50-59                 26:52      8:40/M
     66    Chris Ruiz                        Branford  CT          588    31   M       5 30-39                 27:01      8:43/M
     67    Alyssa Modesti                    Oxford  CT            538    12   F       2  1-12                 27:02      8:43/M
     68    Trent Price                       Oxford  CT            575    12   M       2  1-12                 27:05      8:44/M
     69    Mark Melenovsky                   Oxford  CT            536    43   M       6 40-49                 27:23      8:50/M
     70    Jody Mraz                         Newton  MA            540    27   F       5 20-29                 27:23      8:50/M
     71    Nancy Cersonsky                   Oxford  CT            459    57   F       3 50-59                 27:26      8:51/M
     72    Kathy Mannion                     New Milford  CT       524    50   F       4 50-59                 27:32      8:53/M
     73    Tammy Rich                        Oxford  CT            659    42   F       6 40-49                 27:37      8:55/M
     74    Matt Rich                         Oxford  CT            658    41   M       7 40-49                 27:37      8:55/M
     75    Andrew Frey                       Plainfield  VT        486    26   M      20 20-29                 27:50      8:59/M
     76    Raymond Kasper                    Manchester  CT        508    52   M       7 50-59                 28:09      9:05/M
     77    Ben Crouch                        Torrington  CT        654    0    M       3  0- 0                 28:11      9:05/M
     78    Robert Romano                     Oxford  CT            587    44   M       8 40-49                 28:13      9:06/M
     79    Ashley Hanneken                   Brockton  MA          498    27   F       6 20-29                 28:15      9:07/M
     80    Emma Lobraico                     Oxford  CT            520    12   F       3  1-12                 28:15      9:07/M
     81    Paige Davis                       Oxford  CT            466    11   F       4  1-12                 28:15      9:07/M
     82    Litsa Costantini                  Oxford  CT            463    34   F       4 30-39                 28:16      9:07/M
     83    Brooke Mason                      Beacon Falls  CT      528     8   F       5  1-12                 28:17      9:07/M
     84    William Mason                     Beacon Falls  CT      529    36   M       6 30-39                 28:32      9:12/M
     85    Melissa Setaro                    Oxford  CT            645    35   F       5 30-39                 28:32      9:12/M
     86    William Mistretta                 Wilmington  DE        537    25   M      21 20-29                 28:37      9:14/M
     87    Sharon Toscano                    Oxford  CT            623    47   F       7 40-49                 28:38      9:14/M
     88    Robert Powers                     Southington  CT       572    47   M       9 40-49                 28:43      9:16/M
     89    Alejandro Jaramillo               Southbury  CT         506    32   M       7 30-39                 28:51      9:18/M
     90    Tim Wells                         Oxford  CT            638    31   M       8 30-39                 28:58      9:21/M
     91    Marinko Kondic                    Oxford  CT            511    52   M       8 50-59                 28:59      9:21/M
     92    Jon Lavallee                      Southbury  CT         517    29   M      22 20-29                 29:13      9:25/M
     93    Sean Morley                       Woodbridge  CT        693    52   M       9 50-59                 29:17      9:27/M
     94    Hanna Zibhuh                      Oxford  CT            691    21   F       7 20-29                 29:20      9:28/M
     95    Jenna Rettstadt                   Southbury  CT         583    31   F       6 30-39                 29:23      9:29/M
     96    Daniel Grande                     West Hartford  CT     496    25   M      23 20-29                 29:24      9:29/M
     97    Peter Roman                       Voorhees  NJ          696    25   M      24 20-29                 29:27      9:30/M
     98    Dan Coviello                      Sharonville  OH       464    23   M      25 20-29                 29:31      9:31/M
     99    Abigail Stohler                   West Hartford  CT     606    25   F       8 20-29                 29:33      9:32/M
    100    Kevin Pavlinsky                   Brookfield  CT        562    16   M       4 13-19                 29:39      9:34/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Dave Rabinove                     Shelton  CT           690    57   M      10 50-59                 29:42      9:35/M
    102    Greg Murphy                       Oxford  CT            545    27   M      26 20-29                 29:46      9:36/M
    103    Michelle Steel                    Oxford  CT            604    26   F       9 20-29                 29:46      9:36/M
    104    John Hill                         Southport  CT         679    51   M      11 50-59                 29:46      9:36/M
    105    Lisa Mele                         Oxford  CT            535    40   F       8 40-49                 29:49      9:37/M
    106    Sarah Aiksnoras                   West Hartford  CT     668    28   F      10 20-29                 29:50      9:37/M
    107    Kyle Reese                        Beacon Falls  CT      580    28   M      27 20-29                 29:50      9:37/M
    108    Jen Reese                         Beacon Falls  CT      579    29   F      11 20-29                 29:51      9:38/M
    109    Susan Theodos                     Southbury  CT         619    49   F       9 40-49                 29:55      9:39/M
    110    Brian Welch                       Shelton  CT           633    19   M       5 13-19                 29:57      9:40/M
    111    Heidi Roddy                       Oxford  CT            585    44   F      10 40-49                 30:03      9:42/M
    112    Kyle O'Brien                      Oxford  CT            651    25   M      28 20-29                 30:04      9:42/M
    113    Vincent Saggese Sr                Southbury  CT         589    60   M       3 60-99                 30:05      9:42/M
    114    Megan McCarthy                    Canton  MA            652    25   F      12 20-29                 30:10      9:44/M
    115    Erin Gribben                      Seymour  CT           497    23   F      13 20-29                 30:13      9:45/M
    116    Dave Vernooy                      Oxford  CT            627    54   M      12 50-59                 30:25      9:49/M
    117    Jimbo Severson                    Oxford  CT            594    63   M       4 60-99                 30:25      9:49/M
    118    Heather Buck                      Manchester  CT        698    24   F      14 20-29                 30:26      9:49/M
    119    Karyn Murphy                      East Longmeadow  MA   676    24   F      15 20-29                 30:26      9:49/M
    120    Michael Perugini                  Wolcott  CT           669    57   M      13 50-59                 30:30      9:50/M
    121    Stormy Oloff                      Oxford  CT            556    39   F       7 30-39                 30:33      9:51/M
    122    Peter Aiksnoras                   Hartford  CT          443    30   M       9 30-39                 30:41      9:54/M
    123    Sharon Studley                    Seymour  CT           608    54   F       5 50-59                 30:53      9:58/M
    124    Nicholas Steiner                  Harrisburg  PA        605    26   M      29 20-29                 30:57      9:59/M
    125    Yianni Constantinou               Oxford  CT            462    11   M       3  1-12                 30:59     10:00/M
    126    Julian Blazier                    Jupiter  FL           450    23   M      30 20-29                 31:01     10:00/M
    127    Stephen Cuthbert                  Bethany  CT           663    21   M      31 20-29                 31:04     10:01/M
    128    Richard Clarke                    Oxford  CT            664    18   M       6 13-19                 31:04     10:01/M
    129    Stephanie Gagliardi               Middletown  CT        487    27   F      16 20-29                 31:05     10:02/M
    130    Stephanie Vernooy                 Oxford  CT            629    23   F      17 20-29                 31:08     10:03/M
    131    Corin Roman                       Blue Bell  PA         586    23   F      18 20-29                 31:08     10:03/M
    132    Samantha Soracco                  Oxford  CT            601    15   F       3 13-19                 31:19     10:06/M
    133    Caryn Vita                        Nowalk  CT            631    43   F      11 40-49                 31:26     10:08/M
    134    Daniella Tartakovsky              Trumbull  CT          613    28   F      19 20-29                 31:38     10:12/M
    135    Joseph Ronalter                   Woodbury  CT          673    30   M      10 30-39                 31:58     10:19/M
    136    Joseph Hines                      Oxford  CT            500    45   M      10 40-49                 32:02     10:20/M
    137    John Tamtelen                     Boston  MA            612    27   M      32 20-29                 32:09     10:22/M
    138    Kristin Marachi                   Fairfield  CT         525    31   F       8 30-39                 32:10     10:23/M
    139    Brooke Lalumiere                  Fairfield  CT         513    35   F       9 30-39                 32:10     10:23/M
    140    William Navas                     Southbury  CT         551    10   M       4  1-12                 32:16     10:25/M
    141    Bill Navas                        Southbury  CT         548    48   M      11 40-49                 32:17     10:25/M
    142    Madeline Testa                    Oxford  CT            680    14   F       4 13-19                 32:18     10:25/M
    143    Samantha Soracco                                        684    15   F       5 13-19                 32:19     10:25/M
    144    Jon Uva                           Newton  MA            625    30   M      11 30-39                 32:21     10:26/M
    145    Sandhya Sridhar                   Newtown  CT           602    38   F      10 30-39                 32:25     10:27/M
    146    Charles Merlis                    West Hartford  CT     686    73   M       5 60-99                 32:33     10:30/M
    147    Robert Larocque                   Oxford  CT            515    42   M      12 40-49                 32:34     10:30/M
    148    Doreen Fox                        Bethany  CT           483    56   F       6 50-59                 32:45     10:34/M
    149    Chelsea Marcik                    Southbury  CT         527    22   F      20 20-29                 32:47     10:35/M
    150    Jason Schwartz                    Naugatuck  CT         590    26   M      33 20-29                 32:49     10:35/M
    151    Donna Duclos                      Oxford  CT            473    55   F       7 50-59                 32:49     10:35/M
    152    James Krolikowski                 Southbury  CT         643    27   M      34 20-29                 32:50     10:35/M
    153    Mike Gamduf                       Oxford  CT            649    51   M      14 50-59                 32:55     10:37/M
    154    Tim Reichel                       Manassas  VA          582    30   M      12 30-39                 33:08     10:41/M
    155    Amelia White                      Old Lyme  CT          677    13   F       6 13-19                 33:13     10:43/M
    156    Christopher Shpak                 Danbury  CT           596    24   M      35 20-29                 33:15     10:44/M
    157    Caroline Dahm                     Brookfield  CT        465    23   F      21 20-29                 33:15     10:44/M
    158    Brenton Archut                    Frankford  DE         447    28   M      36 20-29                 33:26     10:47/M
    159    Kelly Hagstrom                    Oxford  CT            656    25   F      22 20-29                 33:36     10:50/M
    160    Nolan Richard                     Cheshire  CT          657    25   M      37 20-29                 33:37     10:51/M
    161    Heather Hassler                   Oxford  CT            499    15   F       7 13-19                 33:38     10:51/M
    162    Julie Aresco                      Middletown  CT        448    48   F      12 40-49                 33:40     10:52/M
    163    Eric Jolly                        Oxford  CT            653    24   M      38 20-29                 33:52     10:55/M
    164    Marcia Franko                     Oxford  CT            484    58   F       8 50-59                 34:02     10:59/M
    165    Justin Calabrese                  Oxford,  CT           454    13   M       7 13-19                 34:16     11:03/M
    166    Matthew Mudry                     Oxford  CT            544    33   M      13 30-39                 34:21     11:05/M
    167    Julia Welch                       Shelton  CT           635    17   F       8 13-19                 34:26     11:06/M
    168    Molly Fraser                      Naugatuck  CT         485    25   F      23 20-29                 34:34     11:09/M
    169    Danny Shpak                       Oxford  CT            597    27   M      39 20-29                 34:34     11:09/M
    170    Sara Epifano                      Derby  CT             477    38   F      11 30-39                 34:39     11:11/M
    171    Daniel Gerardi                    Derby  CT             495    42   M      13 40-49                 34:39     11:11/M
    172    Weili Su                          Oxford  CT            609    37   F      12 30-39                 35:10     11:21/M
    173    Michelle Sirois                   Oxford  CT            600    45   F      13 40-49                 35:43     11:31/M
    174    Liz Greene                        Southbury  CT         642    27   F      24 20-29                 35:44     11:32/M
    175    Kristi Sirois                     Stratford  CT         599    34   F      13 30-39                 35:45     11:32/M
    176    Kim Turey                         Seymour  CT           624    34   F      14 30-39                 35:45     11:32/M
    177    Mike Mayner                                             699     1   M       5  1-12                 35:46     11:32/M
    178    Nicole Cara                                             700     1   F       6  1-12                 35:46     11:32/M
    179    Jason Vernooy                     Annapolis  MD         628    28   M      40 20-29                 35:47     11:33/M
    180    Vanessa Jackisch                  King Of Prussia  PA   504    28   F      25 20-29                 35:56     11:35/M
    181    Katherine Gallagher Orth          Roanoke  VA           490    25   F      26 20-29                 37:45     12:11/M
    182    Saraswati Noel                    Seattle  WA           554    24   F      27 20-29                 37:46     12:11/M
    183    Gwendolynn Gallagher              Clifton  VA           488    31   F      15 30-39                 37:46     12:11/M
    184    Cassandra O'Hara                  Milford  CT           555    34   F      16 30-39                 38:03     12:16/M
    185    Karin Rabatin                     Newtown  CT           576    25   F      28 20-29                 38:03     12:16/M
    186    Emily Larocque                    Oxford  CT            514    13   F       9 13-19                 38:32     12:26/M
    187    Joseph Calabrese                  Oxford  CT            683    49   M      14 40-49                 38:46     12:30/M
    188    Jacqui Navas                      Southbury  CT         549    13   F      10 13-19                 39:01     12:35/M
    189    Isabel Gittines                   Southbury  CT         688    10   F       7  1-12                 39:02     12:35/M
    190    Sue Andrew                        Oxford  CT            446    59   F       9 50-59                 39:16     12:40/M
    191    Vincent Kaggese                   Southbury  CT         692    26   M      41 20-29                 39:29     12:44/M
    192    Chanthear Ros                     Stratford  CT         681    27   F      29 20-29                 39:29     12:44/M
    193    James Winters                     New Haven  CT         639    24   M      42 20-29                 39:30     12:45/M
    194    Haley Coffin                      New Haven  CT         460    24   F      30 20-29                 39:30     12:45/M
    195    Gordana Thompson                  Trumbull  CT          621    46   F      14 40-49                 39:42     12:48/M
    196    Jared Lobraico                    Oxford  CT            521    10   M       6  1-12                 39:51     12:51/M
    197    Priyanka Gupta                    Danbury  CT           672    29   F      31 20-29                 39:57     12:53/M
    198    Jason Lobraico                    Oxford  CT            522    42   M      15 40-49                 40:01     12:55/M
    199    Ali Degirolamo                    Oxford  CT            469    17   F      11 13-19                 41:47     13:29/M
    200    Al Robertson                      Easton  CT            685    57   M      15 50-59                 43:12     13:56/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Debra Mraz                        Oxford  CT            543    52   F      10 50-59                 43:14     13:57/M
    202    Emma Powers                       Southington  CT       571    15   F      12 13-19                 43:24     14:00/M
    203    Wendy Calabrese                   Oxford  CT            456    57   F      11 50-59                 43:59     14:11/M
    204    Tara Calabrese                    Oxford  CT            455    23   F      32 20-29                 44:00     14:12/M
    205    Lydia Starr                       Torrington  CT        674    16   F      13 13-19                 44:30     14:21/M
    206    Emily Starr                       Torrington  CT        603    24   F      33 20-29                 44:31     14:22/M
    207    Esbella Setaro                    Oxford  CT            646    14   F      14 13-19                 44:33     14:22/M
    208    Susan Evancho                     Oxford  CT            478    53   F      12 50-59                 45:23     14:38/M
    209    Maribeth Stolfi                   Waterbury  CT         607    38   F      17 30-39                 48:43     15:43/M
    210    Alexa Lavalle                     Southbury  CT         516    28   F      34 20-29                 48:43     15:43/M
    211    Lynn Mraz                         South Boston  MA      539    24   F      35 20-29                 49:15     15:53/M
    212    Victoria Nascembeni               Enfield  CT           547    24   F      36 20-29                 49:15     15:53/M
    213    Sara Ragaini                      Seymour  CT           577    19   F      15 13-19                 49:15     15:53/M
    214    Hope Schreiber                    Oxford  CT            660    11   F       8  1-12                 49:27     15:57/M
    215    Victoria Alves                    Oxford  CT            661    11   F       9  1-12                 49:30     15:58/M
    216    Paul Thees                        Oxford  CT            617    57   M      16 50-59                 49:59     16:07/M
    217    Susan Thees                       Oxford  CT            618    48   F      15 40-49                 49:59     16:07/M

Age Division Results
Men: Top Finishers 0- 0 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: Top Finishers 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59

5K

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Elizabeth Fengler Wallingford CT 479 18 3 21:05 6:48/M
2 Meg Re Oxford CT 670 29 5 22:06 7:08/M
3 Brittany Albright Waterbury CT 444 22 11 23:03 7:26/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stefan Keller Bethany CT 509 24 1 19:37 6:20/M
2 Michael Perkowski Plantsville CT 563 49 2 19:56 6:26/M
3 Brian Wells Hamden CT 637 29 4 21:31 6:56/M
Top

Female 12 And Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jessica Kondic Oxford CT 510 12 14 23:18 7:31/M
2 Alyssa Modesti Oxford CT 538 12 67 27:02 8:43/M
3 Emma Lobraico Oxford CT 520 12 80 28:15 9:07/M
Top

Male 12 And Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Francis Simpatico Cheshire CT 598 12 30 24:19 7:51/M
2 Trent Price Oxford CT 575 12 68 27:05 8:44/M
3 Yianni Constantinou Oxford CT 462 11 125 30:59 10:00/M
Top

Female 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lea Michaud Oxford CT 648 16 56 26:14 8:28/M
2 Anna Toscano Oxford CT 622 13 63 26:42 8:37/M
3 Samantha Soracco Oxford CT 601 15 132 31:19 10:06/M
Top

Male 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jason Mraz Oxford CT 541 19 47 25:40 8:17/M
2 Spencer Moran Oxford CT 655 15 50 25:54 8:21/M
3 Daniel Guillet Oxford CT 667 13 51 25:56 8:22/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Swann Oxford CT 611 26 22 23:42 7:39/M
2 Cassandra Foy Southbury CT 641 22 29 24:17 7:50/M
3 Erika Phillips Jupiter FL 570 24 52 26:02 8:24/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Burley Stratford CT 650 23 6 22:48 7:21/M
2 Patrick Severson Oxford CT 595 23 9 22:59 7:25/M
3 Bill Carroll Milford CT 675 26 10 23:02 7:26/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Laurie Fernandes Oxford CT 480 39 13 23:12 7:29/M
2 Jennifer Scioscia Oxford CT 591 38 28 24:10 7:48/M
3 Hilda Heck Old Lyme CT 678 35 37 24:48 8:00/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Daniel Carboni Seymour CT 457 33 7 22:48 7:21/M
2 Hugh Bailey Oxford CT 694 37 8 22:55 7:24/M
3 Matthew Lawson Oxford CT 519 32 23 23:44 7:39/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Susanne Navas Southbury CT 550 44 16 23:26 7:34/M
2 Kristine Dziezynski Naugatuck CT 476 44 35 24:28 7:54/M
3 Jane Hunter Southbury CT 501 42 54 26:12 8:27/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Ouellette Milford CT 559 46 27 24:07 7:47/M
2 Rich Hunter Southbury CT 503 42 34 24:21 7:51/M
3 Ed Gittines Southbury CT 687 45 36 24:48 8:00/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary (marty) Paglialunga Fairfield CT 560 50 39 24:52 8:01/M
2 Maria Duque Southbury CT 475 52 60 26:25 8:31/M
3 Nancy Cersonsky Oxford CT 459 57 71 27:26 8:51/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patrick Flynn Monroe CT 481 58 18 23:34 7:36/M
2 Bill Andrew Oxford CT 445 57 20 23:36 7:37/M
3 Marc Audet Hamden CT 665 55 32 24:20 7:51/M
Top

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jorge Jaramillo Southbury CT 507 66 33 24:20 7:51/M
2 Robert Davis Naugatuck CT 467 63 61 26:31 8:33/M
3 Vincent Saggese Sr Southbury CT 589 60 113 30:05 9:42/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com