HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

USATF CONNECTICUT
INDOOR CHAMPIONSHIP - OPEN & MASTERS

Middletown , CT

January 3, 2015

Timing & Results by:
Gateway Track Club


Licensed to USATF - Connecticut - Association License
                                        HY-TEK's Meet Manager 1/4/2015 10:27 AM
             2015 USATF Connecticut Indoor Championship - 1/3/2015             
                                Open & Masters                                 
                 Freeman Athletic Center - Wesleyan University                 
                                    Results                                    
 
Women 29&U 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1    70 Cohen, Hannah       17 New Englnd Unatt          8.55  
 
Women 50-59 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Triolo, Sandy       52 Potomic Valley U          8.28  
  2    97 Kasser, Susan       52 Connecticut Unat          8.67  
 
Women 29&U 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    70 Cohen, Hannah       17 New Englnd Unatt         30.80  
 
Women 50-59 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Triolo, Sandy       52 Potomic Valley U         30.25  
  2   103 Wieciorkowska, Zof  51 Connecticut Unat         31.14  
 
Women 50-59 300 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   103 Wieciorkowska, Zof  51 Connecticut Unat         48.68  
 
Women 29&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   118 Lombardi, Alyssa    19 Connecticut Unat       1:14.21  
  2    70 Cohen, Hannah       17 New Englnd Unatt       1:16.48  
 
Women 29&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    74 Schmidt, Elaine     21 New Englnd Unatt       2:31.38  
  2   118 Lombardi, Alyssa    19 Connecticut Unat       2:36.07  
 
Women 40-49 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    75 St Jean, Jennifer   40 Westchester            5:19.33  
 
Women 50-59 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   134 Lein, Karen         56 Liberty Arhletic       7:53.47  
 
Women 29&U 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    71 Frenkil, Rachel     24 New Englnd Unatt      12:07.40  
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    73 Lattes, Jain        38 New Englnd Unatt         10.93  
 
Women 50-59 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 --   103 Wieciorkowska, Zof  51 Connecticut Unat           DNF  
 
Women 30-39 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    73 Lattes, Jain        38 New Englnd Unatt         1.27m    4-02.00 
 
Women 29&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   135 Rubega, Whitney     17 Connecticut Unat       9-00.00      2.74m 
 
Women 30-39 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    73 Lattes, Jain        38 New Englnd Unatt         4.11m   13-06.00 
 
Women 50-59 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    97 Kasser, Susan       52 Connecticut Unat         3.73m   12-03.00 
 
Women 29&U Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    76 Wallace, Megan      24 Connecticut Unat         5.92m   19-05.25 
 
Women 30-39 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    73 Lattes, Jain        38 New Englnd Unatt         9.25m   30-04.25 
  2   100 Reid, Jessica       31 Connecticut Unat         8.48m   27-10.00 
 
Women 50-59 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    97 Kasser, Susan       52 Connecticut Unat         8.67m   28-05.50 
 
Women 29&U Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    72 Gricus, Amanda      25 Connecticut Unat        18.32m   60-01.25 
  2    76 Wallace, Megan      24 Connecticut Unat         7.81m   25-07.50 
 
Women 50-59 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   115 Percival, Ann       56 Connecticut RW        10:41.44  
 
Men 29&U 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   108 Campbell, Oneill    16 Connecticut Unat          7.09  
  2   127 Osman Jr, Leonard   24 New York Unattac          7.10  
 
Men 40-49 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    86 Kane, Patrick       41 Connecticut Unat          7.14  
  2   120 Prinzivalli, Micha  40 Milford Road Run          8.00  
 
Men 50-59 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   106 Samuels, Donovan    50 Mass Velocit              8.17  
 
Men 60-69 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   126 Fortunato, Michael  61 Connecticut Unat          8.02  
 
Men 29&U 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   108 Campbell, Oneill    16 Connecticut Unat         25.06   1 
  2   127 Osman Jr, Leonard   24 New York Unattac         25.31   2 
 
Men 40-49 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   120 Prinzivalli, Micha  40 Milford Road Run         28.82  
 
Men 50-59 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    83 Economou, John      52 New Englnd Unatt         27.65  
  2   106 Samuels, Donovan    50 Mass Velocit             30.11  
 
Men 60-69 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    77 Bobinski, James     60 Litchfield Track         32.83   2 
 
Men 70-79 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   128 Rush, Christopher   78 Adirondack Unatt         36.32   2 
  2    92 Skinner, Kenneth    74 Adirondack Unatt         36.64   1 
 
Men 50-59 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    98 Matlock, Jim        52 Connecticut Unat       1:12.66  
 
Men 60-69 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   101 Brody, Emmanuel     62 New Jersey Unatt       1:13.69  
 
Men 70-79 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   128 Rush, Christopher   78 Adirondack Unatt       1:25.83  
  2    92 Skinner, Kenneth    74 Adirondack Unatt       1:28.47  
 
Men 29&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   116 Destefano, Derek    25 Connecticut Unat       2:08.26  
  2   123 Kornachi, Daniel    19 Connecticut Unat       2:12.76  
 
Men 40-49 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   136 Tortora, Michael    41 Connecticut Unat       2:38.88  
 
Men 50-59 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   113 Uzwiak, Anthony     55 Litchfield Track       2:31.35  
  2   119 Androzzi, Rich      56 Connecticut Unat       2:39.94  
  3   124 Fixx, John          53 Litchfield Track       3:09.53  
  4   111 Cowles, Ted         56 Hartford Track C       3:09.66  
 
Men 60-69 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   101 Brody, Emmanuel     62 New Jersey Unatt       2:46.19  
 
Men 29&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   116 Destefano, Derek    25 Connecticut Unat       5:18.19  
 
Men 30-39 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    78 Boughan, Kevin      39 Connecticut Unat       4:55.39  
 
Men 50-59 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   132 Chisholm, Chris     52 Hartford Track C       4:51.56  
  2   122 Barres, Spyros      52 Mohegan Striders       4:56.54  
  3   117 Lombardi, Ron       50 Connecticut Unat       5:15.49  
  4   111 Cowles, Ted         56 Hartford Track C       6:41.03  
 
Men 60-69 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   101 Brody, Emmanuel     62 New Jersey Unatt       6:30.75  
 
Men 29&U 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    81 Coughlin, Emmett    19 Connecticut Unat       9:48.21  
 
Men 30-39 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    89 McGuinness, Rob     32 Connecticut Unat       9:52.84  
 
Men 40-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   125 Towsend, Jeffery    43 Milford Road Run      10:19.09  
 
Men 50-59 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   122 Barres, Spyros      52 Mohegan Striders       9:44.31  
  2   117 Lombardi, Ron       50 Connecticut Unat      10:12.09  
  3   113 Uzwiak, Anthony     55 Litchfield Track      10:26.96  
  4   111 Cowles, Ted         56 Hartford Track C      12:52.43  
  5   124 Fixx, John          53 Litchfield Track      13:02.13  
 
Men 30-39 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    87 Matson, Dan         30 Connecticut Unat      13-00.00      3.96m 
 
Men 40-49 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   109 Rubega, Patrick     49 Connecticut Unat       9-00.00      2.74m 
 
Men 50-59 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 --   114 Tylock, James       52 Mass Velocit                NH            
 
Men 50-59 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    80 Choppa, Rick        55 Adirondack Unatt         4.77m   15-07.75 
 
Men 60-69 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    90 O'Brian, Jack       63 Adirondack Unatt         3.34m   10-11.50 
 
Men 70-79 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    92 Skinner, Kenneth    74 Adirondack Unatt         3.31m   10-10.50 
  2   131 Jacobson, Joel      74 Connecticut Unat         2.18m    7-02.00 
 
Men 60-69 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    90 O'Brian, Jack       63 Adirondack Unatt         7.82m   25-08.00 
 
Men 70-79 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   131 Jacobson, Joel      74 Connecticut Unat         4.74m   15-06.75 
 
Men 30-39 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    99 Reid, Andre         32 Connecticut Unat        17.44m   57-02.75 
  2    93 Stanwood, Ben       32 Connecticut Unat        11.84m   38-10.25 
 
Men 40-49 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    85 Hartnett, Richard   46 Mass Velocit            12.19m   40-00.00 
 
Men 50-59 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   112 Guerra, Art         55 TwilightThrowers        11.19m   36-08.50 
  2    95 Wallace, Daniel     58 Connecticut Unat        10.24m   33-07.25 
 
Men 60-69 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    91 Parkosewich, Gary   63 Connecticut Unat        12.36m   40-06.75 
  2    79 Cedrone, Bob        60 TwilightThrowers        11.09m   36-04.75 
  3   104 Worden, Kent        67 Connecticut Unat         8.61m   28-03.00 
 
Men 30-39 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    93 Stanwood, Ben       32 Connecticut Unat        13.41m   44-00.00 
 
Men 50-59 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   102 Lambdin, Thomas     53 TwilightThrowers        13.33m   43-09.00 
  2    95 Wallace, Daniel     58 Connecticut Unat        12.09m   39-08.00 
 
Men 60-69 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    79 Cedrone, Bob        60 TwilightThrowers        18.23m   59-09.75 
  2   104 Worden, Kent        67 Connecticut Unat        11.96m   39-03.00 
 
Men 29&U 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   133 Hernandez, Emorson  25 New Jersey Unatt       6:58.61  
 
Men 30-39 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   130 Lizama, Sergio      30 New York Unattac       7:45.99  
 
Men 50-59 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   129 Lawrence, Don       55 Fleet Feet Alban       9:07.70  
 
Men 60-69 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   107 Brochin, James      61 Connecticut RW        11:24.83  
 
Men 70-79 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    82 Davis, Gustave      77 Connecticut RW        12:13.26  
 
Men 80+ 1760 Meter Race Walk Mile
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   110 Bye, Geoffrey       84 Connecticut RW        13:48.23  

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com