HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Platt Tech Road Race
November 1, 2015 - 5K
Milford, CT

OVERALL WINNERS

Azaan Dawson, New Haven, CT - 17:33
Amy Bevilaqua, Southbury, CT - 18:28

Male Winner Female Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Platt
Tech
WEATHER
58 Degrees
Clouds

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Azaan Dawson                      New Haven  CT         328    12   M       1 Top Fin               17:33      5:40/M
      2    Mario Longo                       Cheshire  CT          319    43   M       1 40-49                 17:43      5:43/M
      3    Amy Bevilacqua                    Southbury  CT         324    42   F       1 Top Fin               18:28      5:57/M
      4    Jacob Roettger                    Stratford  CT         198    16   M       1 13-19                 18:43      6:02/M
      5    Mikey Gonzalez                    Waterbury  CT         127    18   M       2 13-19                 19:03      6:09/M
      6    Michael Jensen                    Ansonia  CT           307    17   M       3 13-19                 19:09      6:11/M
      7    Shea Shapiro                      Fairfield  CT         387    32   M       1 30-39                 19:10      6:11/M
      8    Jacil Ortiz                       West Haven  CT        160    19   M       4 13-19                 19:27      6:16/M
      9    Roland Beaudette                  Orange  CT            352    46   M       2 40-49                 19:35      6:19/M
     10    Joey Bevilacqua                   Southbury  CT         323    12   M       1  1-12                 19:37      6:20/M
     11    John Leahy                        Glastonbury  CT       123    14   M       5 13-19                 19:37      6:20/M
     12    Angelo Giordano                   Weston  CT            375    49   M       3 40-49                 20:03      6:28/M
     13    Ryan Leahy                        Glastonbury  CT       122    17   M       6 13-19                 20:04      6:28/M
     14    Jeremy Grant                      Milford  CT           321    33   M       2 30-39                 20:10      6:30/M
     15    Robert Gallace                    Southport  CT         236    52   M       1 50-59                 20:13      6:31/M
     16    Anthony Chowanec                  Bridgeport  CT        281    28   M       1 20-29                 20:18      6:33/M
     17    Steve Youmatz                     Middletown  CT        353    53   M       2 50-59                 20:27      6:36/M
     18    Paul Leahy                                              124    12   M       2  1-12                 20:35      6:38/M
     19    Lawrence Regan                    Wallingford  CT       163    49   M       4 40-49                 20:38      6:39/M
     20    Eliza Tabacchi                    Weston  CT            305    41   F       1 40-49                 20:49      6:43/M
     21    Jonathan Krukar                   Orange  CT            374    42   M       5 40-49                 20:51      6:44/M
     22    Mason Beaudette                   Orange  CT            351    11   M       3  1-12                 20:53      6:44/M
     23    Brandon Kling                     Derby  CT             128    14   M       7 13-19                 20:53      6:44/M
     24    Carlos Texidor                    Milford  CT           150    15   M       8 13-19                 20:55      6:45/M
     25    Mike Ruospo                       Stratford  CT         113    51   M       3 50-59                 21:03      6:47/M
     26    Daniel Clements                   Manchester  CT        356    29   M       2 20-29                 21:06      6:48/M
     27    David Trufan                      West Haven  CT        161    32   M       3 30-39                 21:10      6:50/M
     28    Martin Espino                     Trumbull  CT          279    55   M       4 50-59                 21:12      6:50/M
     29    Daniel Leiper                     Milford  CT           180    52   M       5 50-59                 21:28      6:55/M
     30    Jeff Falberg                      Bridgeport  CT         83    50   M       6 50-59                 21:41      7:00/M
     31    Mark Addona                       Wallingford  CT       313    50   M       7 50-59                 21:45      7:01/M
     32    Matthew Demaio                    Old Saybrook  CT        3    44   M       6 40-49                 21:45      7:01/M
     33    Jake Mattei                       Bethany  CT           167    15   M       9 13-19                 21:50      7:03/M
     34    Brian Fidler                      West Haven  CT        105    44   M       7 40-49                 21:55      7:04/M
     35    Jesse Hersh                       Monroe  CT             98    27   M       3 20-29                 22:01      7:06/M
     36    Paul Miskowicz                    Shelton  CT           109    33   M       4 30-39                 22:11      7:09/M
     37    Tom Fatone                        Shelton  CT           152    47   M       8 40-49                 22:23      7:13/M
     38    Brian Fenn                        Southbury  CT         282    36   M       5 30-39                 22:26      7:14/M
     39    Daniel Kim                        Milford  CT           171    42   M       9 40-49                 22:29      7:15/M
     40    Greg Nilan                        Monroe  CT            175    52   M       8 50-59                 22:32      7:16/M
     41    Amber Lewandowski                 Milford  CT            69    16   F       1 13-19                 22:34      7:17/M
     42    Christopher Gilbert               Hamden  CT            101    38   M       6 30-39                 22:35      7:17/M
     43    Franklyn Gandiaga                 Derby  CT              22    28   M       4 20-29                 22:36      7:17/M
     44    Valensa Antoine                   Stratford  CT         172    17   F       2 13-19                 22:38      7:18/M
     45    Christine Asaro                   Trumbull  CT          314    47   F       2 40-49                 22:42      7:19/M
     46    Jack Sirotnik                     Milford  CT           164    61   M       1 60-69                 22:42      7:19/M
     47    Kellie Ryan Ouimette              Trumbull  CT          326    43   F       3 40-49                 22:45      7:20/M
     48    Driss Marbou                      Derby  CT             382    51   M       9 50-59                 22:48      7:21/M
     49    Frank Tyburski                    Trumbull  CT          237    48   M      10 40-49                 22:50      7:22/M
     50    Barbara Pearce                    Guilford  CT           77    61   F       1 60-69                 22:52      7:23/M
     51    Jeremy Hewitt                     Stratford  CT         142    32   M       7 30-39                 22:54      7:23/M
     52    Alyssa Lewandowski                Milford  CT            70    16   F       3 13-19                 22:55      7:24/M
     53    Marty Schaivone                   Stratford  CT         280    61   M       2 60-69                 23:00      7:25/M
     54    John Healy                        Trumbull  CT          377    34   M       8 30-39                 23:12      7:29/M
     55    Natalie Gutierrez                 Milford  CT            21    17   F       4 13-19                 23:20      7:32/M
     56    Robert Roehr                      Weston  CT            385    54   M      10 50-59                 23:25      7:33/M
     57    Jerry Meshell                     Orange  CT            126    60   M       3 60-69                 23:30      7:35/M
     58    Heather Persichilli               Milford  CT            63    42   F       4 40-49                 23:35      7:36/M
     59    Nicole Semanchik                  Milford  CT           174    36   F       1 30-39                 23:48      7:41/M
     60    Marc Rinaldi                      Greenwich  CT         110    42   M      11 40-49                 23:49      7:41/M
     61    Patrick Cordle                    Monroe  CT            154    59   M      11 50-59                 23:55      7:43/M
     62    Angel Bruno                       Milford  CT            97    52   M      12 50-59                 23:59      7:44/M
     63    Tom Shea                          Woodbury  CT           32    67   M       4 60-69                 24:02      7:45/M
     64    David Danzak                      Stratford  CT         173    41   M      12 40-49                 24:09      7:47/M
     65    Rob Rothenberg                    Stratford  CT          80    51   M      13 50-59                 24:21      7:51/M
     66    Joe Weber                         Milford  CT            16    47   M      13 40-49                 24:24      7:52/M
     67    Terry McFarland                   Ansonia  CT           192    48   M      14 40-49                 24:31      7:55/M
     68    Linda Cordova                     Hamden  CT            193    50   F       1 50-59                 24:33      7:55/M
     69    Assata Dawson                     New Haven  CT         329    10   F       1  1-12                 24:37      7:56/M
     70    Jay Moran                         Milford  CT            72    57   M      14 50-59                 24:40      7:57/M
     71    Suzanne Remington Fox             Cheshire  CT          239    53   F       2 50-59                 24:48      8:00/M
     72    Lori Pedro                        Northford  CT          33    52   F       3 50-59                 24:51      8:01/M
     73    Becky Grant                       Milford  CT           320    33   F       2 30-39                 24:57      8:03/M
     74    Liz Dooher                        Fairfield  CT         330    15   F       5 13-19                 25:02      8:05/M
     75    Robert Cushman                    Rocky Hill  CT        197    52   M      15 50-59                 25:05      8:05/M
     76    Kara Tamburri                     Chaplin  CT           315    45   F       5 40-49                 25:06      8:06/M
     77    Brooke Pawlak                     Ansonia  CT            52    19   F       6 13-19                 25:07      8:06/M
     78    Janit Phillips                    Milford  CT           268    57   F       4 50-59                 25:09      8:07/M
     79    Lorraine Gloersen                 Stratford  CT          71    47   F       6 40-49                 25:18      8:10/M
     80    Christopher Miller                West Haven  CT        471    15   M      10 13-19                 25:39      8:16/M
     81    Emily Bevilacqua                  Southbury  CT         322     8   F       2  1-12                 25:44      8:18/M
     82    Terry Camputaro                   Woodbury  CT           31    50   F       5 50-59                 25:48      8:19/M
     83    Bob Stephenson                    Milford  CT           376    67   M       5 60-69                 25:52      8:21/M
     84    Isabel Nodiff                     West Haven  CT         84    19   F       7 13-19                 25:58      8:23/M
     85    Ines Walther                      Milford  CT            25    36   F       3 30-39                 26:03      8:24/M
     86    Kishore Kothapalli                Milford  CT            99    44   M      15 40-49                 26:04      8:25/M
     87    Kevin Jalbert Jr                  Milford  CT           381    24   M       5 20-29                 26:05      8:25/M
     88    Robin Damato                      Milford  CT             9    45   F       7 40-49                 26:11      8:27/M
     89    Paul Wydra                        Wallingford  CT       325    54   M      16 50-59                 26:12      8:27/M
     90    John Konow                        Lebanon  CT           304    50   M      17 50-59                 26:12      8:27/M
     91    Michele Miskowicz                 Ansonia  CT           141    29   F       1 20-29                 26:20      8:30/M
     92    Mark Turkington                   Bolton  CT            312    71   M       1 70-79                 26:23      8:31/M
     93    John Hatfield                     Seymour  CT           301    30   M       9 30-39                 26:33      8:34/M
     94    Annemarie Sliby                   Orane  CT             134    52   F       6 50-59                 26:41      8:36/M
     95    Melissa Constantini               Milford  CT            30    45   F       8 40-49                 26:43      8:37/M
     96    Jason Silva                       Milford  CT           470    15   M      11 13-19                 26:46      8:38/M
     97    Samuel Cruz                       Springfield  MA       354    7    M       4  1-12                 26:51      8:40/M
     98    Hiram Cruz                        Springfield  MA       355    33   M      10 30-39                 26:51      8:40/M
     99    Robert Meglio                     Fairfield  CT         177    26   M       6 20-29                 26:54      8:41/M
    100    Claire Wolf                       Shelton  CT           284    16   F       8 13-19                 27:03      8:44/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Lee McKinney                      Berlin  CT            100    50   M      18 50-59                 27:04      8:44/M
    102    Keith Bailey                      West Haven  CT        103    58   M      19 50-59                 27:14      8:47/M
    103    Lawrence Messina                  Orange  CT             39    54   M      20 50-59                 27:22      8:50/M
    104    Rochelle Liska                    Branford  CT          106    32   F       4 30-39                 27:24      8:50/M
    105    Dan German                        Milford  CT           386    54   M      21 50-59                 27:28      8:52/M
    106    Chris Murray                      West Haven  CT        311    54   M      22 50-59                 27:40      8:55/M
    107    Kathleen Hipona                   Orange  CT             11    54   F       7 50-59                 27:45      8:57/M
    108    Autumn Lewandowski                Milford  CT            68    16   F       9 13-19                 27:49      8:58/M
    109    Todd Doody                        West Haven  CT         10    35   M      11 30-39                 27:52      8:59/M
    110    Linda Goldstein                   Fairfield  CT           4    63   F       2 60-69                 27:53      9:00/M
    111    Christian Haight                  Milford  CT           108    37   M      12 30-39                 27:53      9:00/M
    112    Gray Casey                        Orange  CT            111    52   F       8 50-59                 27:59      9:02/M
    113    Richard Demarco                   Danbury  CT            75    73   M       2 70-79                 28:09      9:05/M
    114    Jaclyn Rothenberg                 Stratford  CT          79    52   F       9 50-59                 28:17      9:07/M
    115    Sara Faulkner                     North Haven  CT       158    33   F       5 30-39                 28:25      9:10/M
    116    Mike Pisani                       Stratford  CT          37    72   M       3 70-79                 28:28      9:11/M
    117    Kyle Brennan                      Milford  CT           170    40   M      16 40-49                 28:30      9:12/M
    118    Larry Langello                    Orange  CT            473    58   M      23 50-59                 28:30      9:12/M
    119    Melissa Daiello                   South Windsor  CT     379    37   F       6 30-39                 28:46      9:17/M
    120    Lawrence Williams                 Kent  CT              138    61   M       6 60-69                 28:46      9:17/M
    121    Jennifer Fatone                   Shelton  CT           153    37   F       7 30-39                 28:52      9:19/M
    122    John-Eric Nelson                  Milford  CT            93    69   M       7 60-69                 29:19      9:27/M
    123    Jorge Santiago                    Milford  CT           327    42   M      17 40-49                 29:21      9:28/M
    124    Melissa Gambardella               Milford  CT            14    33   F       8 30-39                 29:24      9:29/M
    125    Laurie Leahy                      Hamden  CT            121    48   F       9 40-49                 29:28      9:30/M
    126    Kevin Leahy                                             119    50   M      24 50-59                 29:29      9:31/M
    127    Alexandra Palladino               Cheshire  CT            8     9   F       3  1-12                 29:42      9:35/M
    128    Estefanic Medina                  Bridgeport  CT         46    17   F      10 13-19                 29:43      9:35/M
    129    Armando Pereira                   Milford  CT            57    59   M      25 50-59                 29:45      9:36/M
    130    Kathy Palladino                   Cheshire  CT            7    41   F      10 40-49                 29:46      9:36/M
    131    Hector Vasquez                    Bridgeport  CT        151    50   M      26 50-59                 29:48      9:37/M
    132    Suresh Nadella                    Shelton  CT            86    43   M      18 40-49                 29:55      9:39/M
    133    Jason Fidalgo                     Branford  CT          107    35   M      13 30-39                 30:00      9:41/M
    134    Mario Guevara                     Woodbridge  CT         42    56   M      27 50-59                 30:14      9:45/M
    135    Carlos Texidor                    Milford  CT           149    54   M      28 50-59                 30:17      9:46/M
    136    Jamie Beaudette                   Orange  CT            316    41   F      11 40-49                 30:31      9:51/M
    137    Jonathan Yuen                     Katonah  NY            15    71   M       4 70-79                 30:47      9:56/M
    138    Jill Matos                        Oxford  CT            318    38   F       9 30-39                 30:48      9:56/M
    139    Donna Cramond                     Monroe  CT             66    66   F       3 60-69                 30:54      9:58/M
    140    Carole Urban                      Milford  CT            38    50   F      10 50-59                 30:55      9:58/M
    141    Kristin Hermes                    Stamford  CT          238    35   F      10 30-39                 31:03     10:01/M
    142    Mike O'Neill                      Stratford  CT         383    33   M      14 30-39                 31:03     10:01/M
    143    Christine Cermola                 Northford  CT          26    56   F      11 50-59                 31:13     10:04/M
    144    Paul Ribnicky                     Stratford  CT         157    60   M       8 60-69                 31:30     10:10/M
    145    Kristen Defrancesco               Meriden  CT           143    35   F      11 30-39                 31:46     10:15/M
    146    Tiffany Stewart                   West Haven  CT         85    33   F      12 30-39                 32:00     10:19/M
    147    Alexa Rizzardi                    Milford  CT            56    24   F       2 20-29                 32:08     10:22/M
    148    Luisa Azevedo                     Bridgeport  CT        135    37   F      13 30-39                 32:13     10:24/M
    149    Erin Garney                       North Haven  CT       183    38   F      14 30-39                 32:22     10:26/M
    150    Kristen Turkosz                   Shelton  CT           388    32   F      15 30-39                 32:24     10:27/M
    151    Sandra Fitzpatrick                New Haven  CT         331    38   F      16 30-39                 32:38     10:32/M
    152    Tom Clifford                      Ansonia  CT           148    65   M       9 60-69                 32:39     10:32/M
    153    Robin Danzak                      Stratford  CT         283    40   F      12 40-49                 32:54     10:37/M
    154    Meg Winfield                      Milford  CT            54    57   F      12 50-59                 32:55     10:37/M
    155    Sivaram Kommana                   Milford  CT            90    39   M      15 30-39                 33:06     10:41/M
    156    Kevin Hurley                      Wallingford  CT       267    62   M      10 60-69                 33:27     10:47/M
    157    Carlos Smith Jr                   Milford  CT           273    69   M      11 60-69                 33:32     10:49/M
    158    Penny Nabland                     Litchfield  CT          5    56   F      13 50-59                 33:41     10:52/M
    159    Darcie Sanchez                    Derby  CT              74    47   F      13 40-49                 34:00     10:58/M
    160    Geraldine Saxonmeyer              Fairfield  CT         136    61   F       4 60-69                 34:04     10:59/M
    161    Lilly Nadiff                      West Haven  CT        357    15   F      11 13-19                 34:08     11:01/M
    162    Patty Carton                      Stratford  CT          51    77   F       1 70-79                 34:47     11:13/M
    163    Mike Dooher                       Fairfield  CT         384    45   M      19 40-49                 34:57     11:16/M
    164    Owen Phelan                       West Haven  CT        190    15   M      12 13-19                 35:08     11:20/M
    165    Monica Calderas                   Bridgeport  CT        191    16   F      12 13-19                 35:08     11:20/M
    166    Michelle Aiello                   Stratford  CT         378    14   F      13 13-19                 35:26     11:26/M
    167    John Daponte                      Stratford  CT          64    67   M      12 60-69                 35:44     11:32/M
    168    Isaac Cymrot                      South Windsor  CT     380    35   M      16 30-39                 36:45     11:51/M
    169    Mark Yaworowski                   Stratford  CT         194    25   M       7 20-29                 37:34     12:07/M
    170    Moni Parks                        Stratford  CT         269    16   F      14 13-19                 37:38     12:08/M
    171    Senae Edwards                     Ansonia  CT           348    14   F      15 13-19                 37:39     12:09/M
    172    William Gagnon                    Old Saybrook  CT       27    79   M       5 70-79                 38:32     12:26/M
    173    Stephanie Koskelowski             Seymour  CT           146    44   F      14 40-49                 38:49     12:31/M
    174    Dawn Rasinski                     Southbury  CT         145    45   F      15 40-49                 38:52     12:32/M
    175    Gustave Davis                     Orange  CT            169    77   M       6 70-79                 39:23     12:42/M
    176    Pete Leahy                                              118    79   M       7 70-79                 39:39     12:47/M
    177    Ana Medina                        Bridgeport  CT         45    39   F      17 30-39                 39:57     12:53/M
    178    Ben Blake                         Derby  CT             176    28   M       8 20-29                 40:00     12:54/M
    179    Brianne McCrystal                 Oxford  CT            102    16   F      16 13-19                 41:07     13:16/M
    180    Nick Marron                       Ansonia  CT           179    17   M      13 13-19                 42:41     13:46/M
    181    Ivana Garcia                      West Haven  CT        182    17   F      17 13-19                 47:15     15:15/M
    182    James Cramond                     Monroe  CT             67    68   M      13 60-69                 48:49     15:45/M
    183    Laurence Nordvall                 Trumbull  CT          120    78   M       8 70-79                 49:48     16:04/M
    184    Herman Bershtein                  Hamden  CT             65    90   M       1 90-99                 50:58     16:26/M
    185    Ann Louise Onton                  Shelton  CT           195    72   F       2 70-79               1:09:46     22:30/M

Age Division Results
Men: Top Finishers 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women: Top Finishers 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy Bevilacqua Southbury CT 324 42 3 18:28 5:57/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Azaan Dawson New Haven CT 328 12 1 17:33 5:40/M
Top

Women 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Assata Dawson New Haven CT 329 10 69 24:37 7:56/M
2 Emily Bevilacqua Southbury CT 322 8 81 25:44 8:18/M
3 Alexandra Palladino Cheshire CT 8 9 127 29:42 9:35/M
Top

Men 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joey Bevilacqua Southbury CT 323 12 10 19:37 6:20/M
2 Paul Leahy 124 12 18 20:35 6:38/M
3 Mason Beaudette Orange CT 351 11 22 20:53 6:44/M
Top

Women 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amber Lewandowski Milford CT 69 16 41 22:34 7:17/M
2 Valensa Antoine Stratford CT 172 17 44 22:38 7:18/M
3 Alyssa Lewandowski Milford CT 70 16 52 22:55 7:24/M
Top

Men 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jacob Roettger Stratford CT 198 16 4 18:43 6:02/M
2 Mikey Gonzalez Waterbury CT 127 18 5 19:03 6:09/M
3 Michael Jensen Ansonia CT 307 17 6 19:09 6:11/M
Top

Women 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michele Miskowicz Ansonia CT 141 29 91 26:20 8:30/M
2 Alexa Rizzardi Milford CT 56 24 147 32:08 10:22/M
Top

Men 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anthony Chowanec Bridgeport CT 281 28 16 20:18 6:33/M
2 Daniel Clements Manchester CT 356 29 26 21:06 6:48/M
3 Jesse Hersh Monroe CT 98 27 35 22:01 7:06/M
Top

Women 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Semanchik Milford CT 174 36 59 23:48 7:41/M
2 Becky Grant Milford CT 320 33 73 24:57 8:03/M
3 Ines Walther Milford CT 25 36 85 26:03 8:24/M
Top

Men 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shea Shapiro Fairfield CT 387 32 7 19:10 6:11/M
2 Jeremy Grant Milford CT 321 33 14 20:10 6:30/M
3 David Trufan West Haven CT 161 32 27 21:10 6:50/M
Top

Women 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Eliza Tabacchi Weston CT 305 41 20 20:49 6:43/M
2 Christine Asaro Trumbull CT 314 47 45 22:42 7:19/M
3 Kellie Ryan Ouimette Trumbull CT 326 43 47 22:45 7:20/M
Top

Men 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mario Longo Cheshire CT 319 43 2 17:43 5:43/M
2 Roland Beaudette Orange CT 352 46 9 19:35 6:19/M
3 Angelo Giordano Weston CT 375 49 12 20:03 6:28/M
Top

Women 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Linda Cordova Hamden CT 193 50 68 24:33 7:55/M
2 Suzanne Remington Fox Cheshire CT 239 53 71 24:48 8:00/M
3 Lori Pedro Northford CT 33 52 72 24:51 8:01/M
Top

Men 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Robert Gallace Southport CT 236 52 15 20:13 6:31/M
2 Steve Youmatz Middletown CT 353 53 17 20:27 6:36/M
3 Mike Ruospo Stratford CT 113 51 25 21:03 6:47/M
Top

Women 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Barbara Pearce Guilford CT 77 61 50 22:52 7:23/M
2 Linda Goldstein Fairfield CT 4 63 110 27:53 9:00/M
3 Donna Cramond Monroe CT 66 66 139 30:54 9:58/M
Top

Men 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jack Sirotnik Milford CT 164 61 46 22:42 7:19/M
2 Marty Schaivone Stratford CT 280 61 53 23:00 7:25/M
3 Jerry Meshell Orange CT 126 60 57 23:30 7:35/M
Top

Female 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patty Carton Stratford CT 51 77 162 34:47 11:13/M
2 Ann Louise Onton Shelton CT 195 72 185 1:09:46 22:30/M
Top

Male 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Turkington Bolton CT 312 71 92 26:23 8:31/M
2 Richard Demarco Danbury CT 75 73 113 28:09 9:05/M
3 Mike Pisani Stratford CT 37 72 116 28:28 9:11/M
Top

Male 90 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Herman Bershtein Hamden CT 65 90 184 50:58 16:26/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com