HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Peck Place Panther Pounce
May 14, 2016 - 5K
Orange, CT

OVERALL WINNERS

Tim Milenkevich, Ansonia, CT - 16:34
Jennifer Bauman, Wallingford, CT - 19:57

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
High Plains
Comm Center
WEATHER
62 Degrees
Sun

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Tim Milenkevich                   Ansonia  CT           264    34   M       1 Top Fin               16:34      5:21/M
      2    Andrew Stanco                     Fairfield  CT         260    28   M       1 20-29                 19:46      6:23/M
      3    Jennifer Bauman                   Wallingford  CT       179    29   F       1 Top Fin               19:57      6:26/M
      4    Roland Beaudette                  Orange  CT            215    46   M       1 40-49                 19:58      6:26/M
      5    Sabrina Hancock                   Derby  CT             111    14   F       1 13-19                 20:18      6:33/M
      6    Mason Beaudette                   Orange  CT            214    12   M       1  8-12                 20:47      6:42/M
      7    Jared James                       Orange  CT            197    34   M       1 30-39                 20:56      6:45/M
      8    Hrayson Arndt                     Woodbridge  CT        209    18   M       1 13-19                 21:03      6:47/M
      9    Alex Marbou                       Derby  CT             109    13   M       2 13-19                 21:19      6:53/M
     10    Anna Lee Khanthaphixay            Derby  CT             253    13   F       2 13-19                 21:21      6:53/M
     11    Brian Fidler                      West Haven  CT          3    45   M       2 40-49                 22:26      7:14/M
     12    Lucia Hancock                     Derby  CT             112    42   F       1 40-49                 22:36      7:17/M
     13    Adam Stanco                       Fairfield  CT         261    20   M       2 20-29                 22:43      7:20/M
     14    Driss Marbou                      Derby  CT             110    51   M       1 50-59                 23:15      7:30/M
     15    Ji Liu                            Orange  CT             22    41   M       3 40-49                 23:30      7:35/M
     16    Grayson James                     Orange  CT            199     9   M       2  8-12                 23:34      7:36/M
     17    David Cease                       Orange  CT             36    17   M       3 13-19                 23:54      7:43/M
     18    Shayna Goldblatt                  Orange  CT             77    16   F       3 13-19                 24:00      7:45/M
     19    Cassie Battaglino                 Derby  CT             252    14   F       4 13-19                 24:04      7:46/M
     20    Brock Goodwin                     Orange  CT             49    11   M       3  8-12                 24:21      7:51/M
     21    Mike Gozzo                        Cheshire  CT          107    54   M       2 50-59                 24:27      7:53/M
     22    Jennifer Russo                    Orange  CT             12    25   F       1 20-29                 24:34      7:55/M
     23    William Lydon                     Trumbull  CT          114    13   M       4 13-19                 24:54      8:02/M
     24    Marco Perfetto                    Orange  CT             89    10   M       4  8-12                 25:12      8:08/M
     25    Evan D'Onofrio                    Orange  CT            230    13   M       5 13-19                 25:14      8:08/M
     26    Tierra McKnight                   Derby  CT             105    12   F       1  8-12                 25:15      8:09/M
     27    Jenna Chizmadia                   Orange  CT            227    11   F       2  8-12                 25:15      8:09/M
     28    Cassandra Silkoff                                       187     9   F       3  8-12                 25:20      8:10/M
     29    Stephanie Dragan                  Orange  CT             37    45   F       2 40-49                 25:27      8:13/M
     30    Terry Camputaro                   Woodbury  CT           15    51   F       1 50-59                 25:33      8:15/M
     31    Nicole Ebert                      Orange  CT              8    44   F       3 40-49                 25:38      8:16/M
     32    Kyle Grande                       Orange  CT             93    11   M       5  8-12                 25:44      8:18/M
     33    Kate Marreiros                    Woodbridge  CT        181    29   F       2 20-29                 26:12      8:27/M
     34    Aaron Cieniawa                    Bridgeport  CT         13    38   M       2 30-39                 26:18      8:29/M
     35    Luca Roy                                                154     9   M       6  8-12                 26:26      8:32/M
     36    Rebecca Parnoff                   Stratford  CT          86    30   F       1 30-39                 26:37      8:35/M
     37    Gia Coppola                       Orange  CT            174     9   F       4  8-12                 26:56      8:41/M
     38    Michael Student                   Milford  CT           236    38   M       3 30-39                 26:58      8:42/M
     39    Taylor Student                    Orange  CT            235    10   F       5  8-12                 26:59      8:42/M
     40    Chris Laskowski                   Orange  CT            267    43   M       4 40-49                 27:03      8:44/M
     41    Meredyth Laskowski                Orange  CT            268    11   F       6  8-12                 27:13      8:47/M
     42    Emma Dragan                       Orange  CT             35    19   F       5 13-19                 27:14      8:47/M
     43    Jaden Ortega                                            184    10   M       7  8-12                 27:17      8:48/M
     44    Logan Jones                                             147     9   M       8  8-12                 27:26      8:51/M
     45    Jacquesd Roy                      Trumbull  CT           23    11   M       9  8-12                 27:28      8:52/M
     46    Bryan Laskowski                   Orange  CT            269    13   M       6 13-19                 27:31      8:53/M
     47    Regmon Curis                      Orange  CT            245    9    M      10  8-12                 27:42      8:56/M
     48    Caleb Augustine                   Trumbull  CT          115    12   M      11  8-12                 27:51      8:59/M
     49    Sam Palomba                       Trumbull  CT          113    12   M      12  8-12                 27:52      8:59/M
     50    Colby O'Connor                    Orange  CT             58    12   F       7  8-12                 28:00      9:02/M
     51    Participant   206                                       206     0   M       1  0- 0                 28:01      9:02/M
     52    Brian Elmo                        Trumbull  CT          140    10   M      13  8-12                 28:15      9:07/M
     53    Steve Satonick                    Orange  CT            180    54   M       3 50-59                 28:16      9:07/M
     54    Daniel Kim                        Orange  CT             40    10   M      14  8-12                 28:19      9:08/M
     55    Emily Goodwin                     Orange  CT             50    13   F       6 13-19                 28:23      9:09/M
     56    Ernest Goodwin                    Orange  CT             51    42   M       5 40-49                 28:23      9:09/M
     57    Liam O'Keefe                                            152    10   M      15  8-12                 28:27      9:11/M
     58    Jackson Kellog                    Derby  CT             108    12   M      16  8-12                 28:28      9:11/M
     59    Alison Bowler                     Orange  CT             81    11   F       8  8-12                 28:30      9:12/M
     60    Cristina Catana                   Trumbull  CT          251    16   F       7 13-19                 28:52      9:19/M
     61    Mike Rempfer                      Orange  CT             60    17   M       7 13-19                 28:58      9:21/M
     62    Sear Pivovar                      Orange  CT            216    10   M      17  8-12                 29:02      9:22/M
     63    Mike Coppola                      Orange  CT            173    57   M       4 50-59                 29:04      9:23/M
     64    Caroline McNabola                 Orange  CT            201    14   F       8 13-19                 29:08      9:24/M
     65    Aidan Lydon                       Orange  CT            169    10   M      18  8-12                 29:11      9:25/M
     66    Sai Neelam                        Orange  CT            258    13   M       8 13-19                 29:14      9:26/M
     67    Jamie Beaudette                   Orange  CT            213    42   F       4 40-49                 29:15      9:26/M
     68    Giovanni D'Onofrio                Orange  CT            232    19   M       9 13-19                 29:17      9:27/M
     69    Jennifer Hughes                   Woodbridge  CT        219    43   F       5 40-49                 29:18      9:27/M
     70    Bonnie Etense                     Orange  CT             26    35   F       2 30-39                 29:19      9:27/M
     71    Justin Grande                     Orange  CT             94    42   M       6 40-49                 29:23      9:29/M
     72    Kim Remetta                       Milford  CT            71    61   M       1 60-69                 29:23      9:29/M
     73    Marius Hebeler                    Trumbull  CT          241    47   M       7 40-49                 29:29      9:31/M
     74    Patty Droney                                            192    50   F       2 50-59                 29:35      9:33/M
     75    Garfy Gross                       Woodbridge  CT        217    49   M       8 40-49                 29:38      9:34/M
     76    Joseph Laird                      Orange  CT             27    51   M       5 50-59                 29:39      9:34/M
     77    Kelsey Osinski                    Orange  CT            280    23   F       3 20-29                 29:51      9:38/M
     78    Jacques Roy                       Trumbull  CT           18    46   M       9 40-49                 29:55      9:39/M
     79    Rich Zuvich                       Bethel  CT            234    61   M       2 60-69                 29:56      9:39/M
     80    Derek Vuolo                       Orange  CT             98     9   M      19  8-12                 30:08      9:43/M
     81    Kristen Turkosz                   Shelton  CT             6    32   F       3 30-39                 30:29      9:50/M
     82    Corbin Carkner                    Trumbull  CT          130     9   M      20  8-12                 30:42      9:54/M
     83    Lynn Fahy                         Madison  CT           263    36   F       4 30-39                 30:44      9:55/M
     84    Paul Wydra                        Wallingford  CT       104    54   M       6 50-59                 30:44      9:55/M
     85    Tony Vuolo                        Orange  CT             96    43   M      10 40-49                 30:49      9:56/M
     86    Pria William                      Trumbull  CT          119    12   F       9  8-12                 31:07     10:02/M
     87    Robin Damato                      Milford  CT            87    45   F       6 40-49                 31:11     10:04/M
     88    Melissa Gambardella               Milford  CT           233    34   F       5 30-39                 31:12     10:04/M
     89    Joe Steele                        New Haven  CT         220    62   M       3 60-69                 31:24     10:08/M
     90    Gabriel Mildner                                         150     9   M      21  8-12                 31:29     10:09/M
     91    Aidan Sullivan                                          156     9   M      22  8-12                 31:32     10:10/M
     92    Natania Muriel                    Trumbull  CT          116    11   F      10  8-12                 31:36     10:12/M
     93    Angela McNabola                   Orange  CT            202    48   F       7 40-49                 31:54     10:17/M
     94    Ben Snyder                        Trumbull  CT          118    13   M      10 13-19                 32:00     10:19/M
     95    Seth Parrish                      Trumbull  CT          121    47   M      11 40-49                 32:04     10:21/M
     96    Kristy Laydon                     Woodbridge  CT        257    34   F       6 30-39                 32:06     10:21/M
     97    Brendan Matos                     Oxford  CT             79     9   M      23  8-12                 32:12     10:23/M
     98    Chris Rempfer                     Orange  CT             59    10   M      24  8-12                 32:13     10:24/M
     99    James Turkosz                     Shelton  CT             7    31   M       4 30-39                 32:30     10:29/M
    100    Adam Martire                      Orange  CT            270    10   M      25  8-12                 32:33     10:30/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Heather Martire                   Orange  CT            271    41   F       8 40-49                 32:34     10:30/M
    102    Jacob Ebert                       Orange  CT             11     9   M      26  8-12                 32:39     10:32/M
    103    Ryan Chizmadia                    Orange  CT            225    17   M      11 13-19                 32:48     10:35/M
    104    Chris Viesselman                  Orange  CT             43    40   M      12 40-49                 32:51     10:36/M
    105    Colby Viesselman                  Orange  CT             42     9   M      27  8-12                 32:51     10:36/M
    106    Jennifer Mengold                  Huntington  CT        222    45   F       9 40-49                 32:52     10:36/M
    107    James Mengold                     Shelton  CT           221    45   M      13 40-49                 32:53     10:36/M
    108    Jill Matos                        Oxford  CT             78    38   F       7 30-39                 33:16     10:44/M
    109    Molly Cousins                     Trumbull  CT          137    11   F      11  8-12                 33:22     10:46/M
    110    Ben Kellog                          CT                  148    10   M      28  8-12                 33:28     10:48/M
    111    Owen Leclerc                        CT                  149    10   M      29  8-12                 33:28     10:48/M
    112    Kathleen Leclerc                  Trumbull  CT          161    42   F      10 40-49                 33:37     10:51/M
    113    Chance Starrett                   Orange  CT            274    11   M      30  8-12                 33:40     10:52/M
    114    Andy Starrett                     Orange  CT            275    51   M       7 50-59                 33:41     10:52/M
    115    Michael Wydra                     Orange  CT             84    49   M      14 40-49                 33:54     10:56/M
    116    Anna Varholak                     Orange  CT            266    11   F      12  8-12                 34:06     11:00/M
    117    Ebba Carling                      Trumbull  CT          131     8   F      13  8-12                 34:11     11:02/M
    118    Elizabeth Bowler                  Orange  CT             82    11   F      14  8-12                 34:29     11:07/M
    119    Michael Bowler                    Branford  CT           80    48   M      15 40-49                 34:29     11:07/M
    120    Marin Cunningham                  Orange  CT            277    11   F      15  8-12                 34:38     11:10/M
    121    Willis Rondon                                           153     9   M      31  8-12                 34:39     11:11/M
    122    Nicholas Ferreira                 Trumbull  CT          142    10   M      32  8-12                 34:40     11:11/M
    123    Allison Ebert                     Bridgeport  CT         47    32   F       8 30-39                 34:41     11:11/M
    124    Stephen Oggenheim                 Hamden  CT            242    48   M      16 40-49                 34:41     11:11/M
    125    Robert Sassano                                          155     8   M      33  8-12                 34:52     11:15/M
    126    Nichole Ferreira                  Trumbull  CT          272    40   F      11 40-49                 34:56     11:16/M
    127    Natalia Fransaglia                Orange  CT            207    19   F       9 13-19                 35:01     11:18/M
    128    Matthew Dossantos                 Trumbull  CT          139     9   M      34  8-12                 35:04     11:19/M
    129    Ethan Carraturo                   Trumbull  CT          133     9   M      35  8-12                 35:05     11:19/M
    130    James Millman-Perla                                     151     9   M      36  8-12                 35:07     11:20/M
    131    Kelly Ginand                      Stratford  CT          52    31   F       9 30-39                 35:08     11:20/M
    132    Tara Chizmadia                    Orange  CT            223    46   F      12 40-49                 35:11     11:21/M
    133    Gregory Perkowski                 Orange  CT            158    42   M      17 40-49                 35:12     11:21/M
    134    Mateusz Wiszniewski               Orange  CT            160    15   M      12 13-19                 35:12     11:21/M
    135    Christopher Chizmadia             Orange  CT            226    11   M      37  8-12                 35:17     11:23/M
    136    Udaya Neelam                      Orange  CT            259    44   M      18 40-49                 35:23     11:25/M
    137    Julian Duz                        Orange  CT            240     9   M      38  8-12                 35:26     11:26/M
    138    Laurie Carraturo                  Trumbull  CT          164    44   F      13 40-49                 35:31     11:27/M
    139    Sofia Appleby                     Orange  CT             25    11   F      16  8-12                 35:41     11:31/M
    140    Ellie Hebeler                       CT                  145     9   F      17  8-12                 35:44     11:32/M
    141    Rose Hebeler                      Trumbull  CT           16    45   F      14 40-49                 35:47     11:33/M
    142    Michelle Cotton                   Milford  CT             1    41   F      15 40-49                 35:50     11:34/M
    143    Makema Legault                    Orange  CT            212    11   F      18  8-12                 35:53     11:35/M
    144    Craig Appleby                     Orange  CT             20    43   M      19 40-49                 36:03     11:38/M
    145    Jillian Lydon                     Orange  CT            170     8   F      19  8-12                 36:10     11:40/M
    146    Tim Lydon                         Orange  CT            171    42   M      20 40-49                 36:11     11:40/M
    147    Mike Bakis                        Orange  CT            249    41   M      21 40-49                 36:20     11:43/M
    148    Evelyn Alfaro                     Orange  CT            262    9    F      20  8-12                 36:41     11:50/M
    149    Olivia Russo                      Orange  CT            255    11   F      21  8-12                 36:49     11:53/M
    150    Rose Wegman                       Orange  CT            205    11   F      22  8-12                 36:49     11:53/M
    151    Isaiah Velez                      Orange  CT            165     7   M       1  1- 7                 37:01     11:56/M
    152    Ronnette James                    Orange  CT            198    36   F      10 30-39                 37:04     11:57/M
    153    Megan Dwyer                       North Haven  CT       208    20   F       4 20-29                 37:13     12:00/M
    154    Melissa Milarii                   Orange  CT            273    38   F      11 30-39                 37:35     12:07/M
    155    Dylan Chizmadia                   Orange  CT            224    13   M      13 13-19                 37:37     12:08/M
    156    Ajay Patel                                              188     8   M      39  8-12                 37:54     12:14/M
    157    Kevin McGuire                                           185     8   M      40  8-12                 37:54     12:14/M
    158    Chi Liu                           Orange  CT            243    35   F      12 30-39                 38:00     12:15/M
    159    Enoch Liu                         Orange  CT            244    7    M       2  1- 7                 38:00     12:15/M
    160    Brooke Hebeler                    Trumbull  CT          144     9   F      23  8-12                 38:06     12:17/M
    161    Emma Hyder                                              186     8   F      24  8-12                 38:08     12:18/M
    162    Jenny Ames                        Shelton  CT           191    34   F      13 30-39                 38:09     12:18/M
    163    Sigrid Carling                    Trumbull  CT          132     8   F      25  8-12                 38:17     12:21/M
    164    Kelly Carling                     Trumbull  CT           19    33   F      14 30-39                 38:17     12:21/M
    165    Olivia Dopilka                    Trumbull  CT          138     9   F      26  8-12                 38:18     12:21/M
    166    Miranda Vuolo                     Orange  CT             99     6   F       1  1- 7                 38:20     12:22/M
    167    Talia Coppola                     Orange  CT            172     7   F       2  1- 7                 38:22     12:23/M
    168    Heath Cunningham                  Orange  CT            276    42   M      22 40-49                 38:26     12:24/M
    169    Dawn Coppola                      Orange  CT            175    49   F      16 40-49                 38:30     12:25/M
    170    Joseph Flynn                      Orange  CT            163     7   M       3  1- 7                 38:37     12:27/M
    171    Erin Flynn                        Orange  CT            162    40   F      17 40-49                 38:38     12:28/M
    172    Vamessa Nguyen                                          189     9   F      27  8-12                 38:43     12:29/M
    173    Maria Dominguez                                         190     9   F      28  8-12                 38:50     12:32/M
    174    Caitlyn Elmo                      Trumbull  CT          141     9   F      29  8-12                 38:51     12:32/M
    175    Isabella Ayres                    Trumbull  CT          128     9   F      30  8-12                 38:51     12:32/M
    176    Daniel Ebert                      Bridgeport  CT         48    29   M       3 20-29                 38:52     12:32/M
    177    Isabella Cabral                   Trumbull  CT          129     8   F      31  8-12                 38:59     12:35/M
    178    Marcelo Cabral                    Trumbull  CT           83    46   M      23 40-49                 39:01     12:35/M
    179    Samara Mildner                    Trumbull  CT           34    46   F      18 40-49                 39:35     12:46/M
    180    Gordana Thompson                  Trumbull  CT          254    48   F      19 40-49                 40:25     13:02/M
    181    Kielty Wintersteen                New Haven  CT         177    26   F       5 20-29                 40:29     13:04/M
    182    Theresa Ramponi                   New Haven  CT         178    25   F       6 20-29                 40:29     13:04/M
    183    Payton Bakis                      Orange  CT            250    12   F      32  8-12                 40:54     13:12/M
    184    Giana Perfetto                    Orange  CT             90     8   F      33  8-12                 40:55     13:12/M
    185    William Perfetto                  Orange  CT             88    40   M      24 40-49                 40:55     13:12/M
    186    Erika Fontana                     Orange  CT            279    11   F      34  8-12                 41:01     13:14/M
    187    Ariyana Orosco                      CT                  168    11   F      35  8-12                 41:02     13:14/M
    188    Molly McDonald                    Orange  CT             45    48   F      20 40-49                 42:01     13:33/M
    189    Lovelunn Donofrio                 Orange  CT            231    8    F      36  8-12                 42:12     13:37/M
    190    Sienna Hoefer                                           146    10   F      37  8-12                 42:21     13:40/M
    191    Marykay Wegman                    Orange  CT            204    43   F      21 40-49                 42:27     13:42/M
    192    Sophia Mingione                   Orange  CT             61     7   F       3  1- 7                 42:35     13:44/M
    193    Cheryl Mingione                   Orange  CT             63    35   F      15 30-39                 42:44     13:47/M
    194    Greg Hatzis                       Trumbull  CT           14    45   M      25 40-49                 43:00     13:52/M
    195    Sophia Hatzis                     Trumbull  CT          143    10   F      38  8-12                 43:00     13:52/M
    196    Gina Vuolo                        Orange  CT             97    41   F      22 40-49                 43:02     13:53/M
    197    Casey Viesselman                  Orange  CT             41     7   F       4  1- 7                 43:05     13:54/M
    198    Olivia Perkowski                  Orange  CT            159     8   F      39  8-12                 43:10     13:55/M
    199    Kristen Viesselman                Orange  CT             44    38   F      16 30-39                 43:10     13:55/M
    200    Kate Funk                                               194     8   F      40  8-12                 43:13     13:56/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Avery Grande                      Orange  CT             92     8   F      41  8-12                 43:54     14:10/M
    202    Caitlyn Shanley                   Orange  CT             32    10   F      42  8-12                 43:56     14:10/M
    203    Brant Wyn                         Orange  CT            122    45   M      26 40-49                 43:59     14:11/M
    204    Daniel Wyn                        Orange  CT            124     7   M       4  1- 7                 44:06     14:14/M
    205    Ariana Holmes                     Orange  CT             72    30   F      17 30-39                 44:07     14:14/M
    206    Sophia Page                       Orange  CT            282    10   F      43  8-12                 44:32     14:22/M
    207    Shannon Legault                   Orange  CT             38    39   F      18 30-39                 44:33     14:22/M
    208    Jennifer Velez                    Orange  CT            166    33   F      19 30-39                 44:34     14:23/M
    209    Trevor Legault                    Orange  CT             39     6   M       5  1- 7                 44:34     14:23/M
    210    Mallory Parlato                   Orange  CT             65     9   F      44  8-12                 44:37     14:24/M
    211    Kalina Duz                        Orange  CT            238    6    F       5  1- 7                 44:43     14:25/M
    212    Berget Wydra                      Orange  CT             85    54   F       3 50-59                 44:45     14:26/M
    213    Ellery Varholak                   Orange  CT            265     8   F      45  8-12                 44:48     14:27/M
    214    Steven Parlato                    Orange  CT             64    36   M       5 30-39                 44:49     14:27/M
    215    Emma Curis                                              193    11   F      46  8-12                 44:51     14:28/M
    216    Fiona Curis                       Orange  CT            246     7   F       6  1- 7                 44:53     14:29/M
    217    Aneta Duz                         Orange  CT            237    43   F      23 40-49                 44:54     14:29/M
    218    Charlotte Funk                                          195     7   F       7  1- 7                 45:06     14:33/M
    219    Carole Funk                                             196    39   F      20 30-39                 45:24     14:39/M
    220    Chrissy Varholak                  Orange  CT             95    44   F      24 40-49                 45:46     14:46/M
    221    Julie Molnar                      Orange  CT             66    47   F      25 40-49                 47:02     15:10/M
    222    Stacy Fontana                     Orange  CT            278    42   F      26 40-49                 47:31     15:20/M
    223    Brooke Caponegro                  Milford  CT           281    31   F      21 30-39                 47:31     15:20/M
    224    Emily Russo                       Orange  CT            256    10   F      47  8-12                 47:56     15:28/M
    225    Noah James                        Orange  CT            200     7   M       6  1- 7                 48:00     15:29/M
    226    Patrick Legault                   Orange  CT            210    47   M      27 40-49                 48:32     15:39/M
    227    Dylan Legault                     Orange  CT            211    7    M       7  1- 7                 48:33     15:40/M
    228    Shawnee O'Donnell                 Orange  CT            167     0   F       1  0- 0                 48:42     15:43/M
    229    Dana Pletter                      Orange  CT             56    10   F      48  8-12                 48:47     15:44/M
    230    Nili Pletter                      Orange  CT             57    46   F      27 40-49                 48:47     15:44/M
    231    Sophia Bernfeld                   Orange  CT            101     8   F      49  8-12                 50:14     16:12/M
    232    Cindy Bernfeld                    Orange  CT            100    40   F      28 40-49                 50:28     16:17/M
    233    Becky Chen                        Orange  CT            125     8   F      50  8-12                 50:53     16:25/M
    234    Kristen Ruge                      Orange  CT            102    32   F      22 30-39                 50:59     16:27/M
    235    Kayla Ruge                        Bridgeport  CT        218    22   F       7 20-29                 50:59     16:27/M
    236    Lillie Scott                      Orange  CT            103     8   F      51  8-12                 50:59     16:27/M
    237    Mishelle Appleby                  Orange  CT             21    43   F      29 40-49                 51:10     16:30/M
    238    Maggie McDonald                   Orange  CT             46    11   F      52  8-12                 51:11     16:31/M
    239    Haile Ebert                       Orange  CT             10    13   F      10 13-19                 51:11     16:31/M
    240    Jason Ebert                       Orange  CT              9    44   M      28 40-49                 51:11     16:31/M
    241    Rohit Saundakar                   Orange  CT             69    10   M      41  8-12                 51:20     16:34/M
    242    Rihit Saundakar                   Orange  CT             70    10   M      42  8-12                 51:25     16:35/M
    243    Aleksander Duz                    Orange  CT            239    11   M      43  8-12                 51:38     16:39/M
    244    Alivia Applby                     Orange  CT             24     9   F      53  8-12                 51:39     16:40/M
    245    Bei Wang Chen                     Orange  CT            127    45   F      30 40-49                 54:35     17:36/M
    246    Joslynn Laird                     Orange  CT             29    10   F      54  8-12                 54:36     17:37/M
    247    Hannah Chen                       Orange  CT            126    10   F      55  8-12                 54:37     17:37/M
    248    William Chizmadia                 Orange  CT            228    46   M      29 40-49                 55:12     17:48/M
    249    Frank Chizmadia                   Milford  CT           229    73   M       1 70-99                 55:25     17:53/M
    250    Oxana Keenan                                            203    39   F      23 30-39                 57:48     18:39/M
    251    Danielle Ewing                    Orange  CT            182    46   F      31 40-49                 57:49     18:39/M
    252    Dave Pelland                      Orange  CT             76    50   M       8 50-59                 57:50     18:39/M

Age Division Results
Men: Top Finishers 0- 0 1- 7 8-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 7 8-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Bauman Wallingford CT 179 29 3 19:57 6:26/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tim Milenkevich Ansonia CT 264 34 1 16:34 5:21/M
Top

Female 7 And Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Miranda Vuolo Orange CT 99 6 166 38:20 12:22/M
2 Talia Coppola Orange CT 172 7 167 38:22 12:23/M
3 Sophia Mingione Orange CT 61 7 192 42:35 13:44/M
Top

Male 7 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Isaiah Velez Orange CT 165 7 151 37:01 11:56/M
2 Enoch Liu Orange CT 244 7 159 38:00 12:15/M
3 Joseph Flynn Orange CT 163 7 170 38:37 12:27/M
Top

Female 8 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tierra McKnight Derby CT 105 12 26 25:15 8:09/M
2 Jenna Chizmadia Orange CT 227 11 27 25:15 8:09/M
3 Cassandra Silkoff 187 9 28 25:20 8:10/M
Top

Male 8 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mason Beaudette Orange CT 214 12 6 20:47 6:42/M
2 Grayson James Orange CT 199 9 16 23:34 7:36/M
3 Brock Goodwin Orange CT 49 11 20 24:21 7:51/M
Top

Female 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sabrina Hancock Derby CT 111 14 5 20:18 6:33/M
2 Anna Lee Khanthaphixay Derby CT 253 13 10 21:21 6:53/M
3 Shayna Goldblatt Orange CT 77 16 18 24:00 7:45/M
Top

Male 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hrayson Arndt Woodbridge CT 209 18 8 21:03 6:47/M
2 Alex Marbou Derby CT 109 13 9 21:19 6:53/M
3 David Cease Orange CT 36 17 17 23:54 7:43/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Russo Orange CT 12 25 22 24:34 7:55/M
2 Kate Marreiros Woodbridge CT 181 29 33 26:12 8:27/M
3 Kelsey Osinski Orange CT 280 23 77 29:51 9:38/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Andrew Stanco Fairfield CT 260 28 2 19:46 6:23/M
2 Adam Stanco Fairfield CT 261 20 13 22:43 7:20/M
3 Daniel Ebert Bridgeport CT 48 29 176 38:52 12:32/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rebecca Parnoff Stratford CT 86 30 36 26:37 8:35/M
2 Bonnie Etense Orange CT 26 35 70 29:19 9:27/M
3 Kristen Turkosz Shelton CT 6 32 81 30:29 9:50/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jared James Orange CT 197 34 7 20:56 6:45/M
2 Aaron Cieniawa Bridgeport CT 13 38 34 26:18 8:29/M
3 Michael Student Milford CT 236 38 38 26:58 8:42/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lucia Hancock Derby CT 112 42 12 22:36 7:17/M
2 Stephanie Dragan Orange CT 37 45 29 25:27 8:13/M
3 Nicole Ebert Orange CT 8 44 31 25:38 8:16/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Roland Beaudette Orange CT 215 46 4 19:58 6:26/M
2 Brian Fidler West Haven CT 3 45 11 22:26 7:14/M
3 Ji Liu Orange CT 22 41 15 23:30 7:35/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Terry Camputaro Woodbury CT 15 51 30 25:33 8:15/M
2 Patty Droney 192 50 74 29:35 9:33/M
3 Berget Wydra Orange CT 85 54 212 44:45 14:26/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Driss Marbou Derby CT 110 51 14 23:15 7:30/M
2 Mike Gozzo Cheshire CT 107 54 21 24:27 7:53/M
3 Steve Satonick Orange CT 180 54 53 28:16 9:07/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kim Remetta Milford CT 71 61 72 29:23 9:29/M
2 Rich Zuvich Bethel CT 234 61 79 29:56 9:39/M
3 Joe Steele New Haven CT 220 62 89 31:24 10:08/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Frank Chizmadia Milford CT 229 73 249 55:25 17:53/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com