HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Habitat Run For Home
October 7, 2017 - 5K
Bridgeport, CT

OVERALL WINNERS

Sam Daly - 17:52
Megan Wolleben - 20:10

Mens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Seaside
Park
WEATHER
69 Degrees
Cloudy

Overall Finish List


                                                                                                              Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Sam Daly                                                282    22   M       1 Top Fin               17:52      5:45/M
      2    Dan Wolleben                                            174    35   M       1 30-39                 18:27      5:57/M
      3    Reyes Moreno                      Norwalk  CT           203    38   M       2 30-39                 18:53      6:05/M
      4    Sam Sheppard                                            183    26   M       1 19-29                 19:33      6:18/M
      5    Tim Isselee                       Trumbull  CT          212    28   M       2 19-29                 19:37      6:19/M
      6    Anthony Chowane                   Bridgeport  CT        205    30   M       3 30-39                 19:38      6:20/M
      7    Torey Walsh                                             168    34   M       4 30-39                 20:06      6:29/M
      8    Megan Wolleben                                          175    34   F       1 Top Fin               20:10      6:30/M
      9    Matthew Cross                     New Canaan  CT        214    53   M       1 50-59                 20:19      6:33/M
     10    Jake Habegger                     Bridgeport  CT         62    28   M       3 19-29                 20:38      6:39/M
     11    Jon Schroeder                                           246    58   M       2 50-59                 20:41      6:40/M
     12    Andrew Zyrek                      Manchester  CT        199    49   M       1 40-49                 20:46      6:42/M
     13    Charles Christo                                         197    20   M       4 19-29                 21:15      6:51/M
     14    Mark Oeding                       New Haven  CT         111    33   M       5 30-39                 21:18      6:52/M
     15    Tim Rich                          Bridgeport  CT        133    32   M       6 30-39                 21:20      6:53/M
     16    Robert Pogue                                            122    26   M       5 19-29                 21:23      6:54/M
     17    Bradford Chervin                  Fairfield  CT          18    53   M       3 50-59                 21:28      6:55/M
     18    Brian Brennan                                             9    42   M       2 40-49                 21:31      6:56/M
     19    Ed Panian                                               191    39   M       7 30-39                 21:42      7:00/M
     20    Ben Fetterman                                           207    40   M       3 40-49                 21:46      7:01/M
     21    Cassandra Silkoff                 Derby  CT             149    10   F       1 10-13                 22:00      7:05/M
     22    Driss Marbou                      Derby  CT              94    52   M       4 50-59                 22:03      7:06/M
     23    Nicole Graham                                           281    45   F       1 40-49                 22:05      7:07/M
     24    Amy France                                               52    50   F       1 50-59                 22:14      7:10/M
     25    Martin Gunnarsson                 Norwalk  CT            61    30   M       8 30-39                 22:18      7:11/M
     26    Logan Burke                       Monroe  CT            248    11   M       1 10-13                 22:22      7:13/M
     27    Ryan Burns                                              204    28   M       6 19-29                 22:45      7:20/M
     28    Layli Pudimat                     Derby  CT             124    12   F       2 10-13                 22:50      7:22/M
     29    Nicholas Papastavros                                    117    28   M       7 19-29                 23:00      7:25/M
     30    Paul Butcher                      Bridgeport  CT        250    55   M       5 50-59                 23:00      7:25/M
     31    Barbara Pearce                    Guilford  CT          120    62   F       1 60-69                 23:09      7:28/M
     32    Peter Slywka                      Bridgeport  CT        151    39   M       9 30-39                 23:17      7:30/M
     33    Victor Perez-Falcon               Bridgeport  CT        121    36   M      10 30-39                 23:27      7:34/M
     34    Jesse Blieberg                                          268    30   M      11 30-39                 23:40      7:38/M
     35    Kyle Sewell                                             202    32   M      12 30-39                 23:48      7:40/M
     36    Lucas Johnson                     North Branford  CT     76    12   M       2 10-13                 23:52      7:42/M
     37    Ryan Pallathra                                          115    30   M      13 30-39                 24:06      7:46/M
     38    Jason Corsi                       Fairfield  CT          22    43   M       4 40-49                 24:14      7:49/M
     39    Amy Ettinger                                            256    28   F       1 19-29                 24:15      7:49/M
     40    Peter Cowles                                            244    48   M       5 40-49                 24:15      7:49/M
     41    Riley Louis                       Bridgeport  CT         87    15   M       1 14-18                 24:24      7:52/M
     42    Cyndi Christo                     Monroe  CT            257    48   F       2 40-49                 24:27      7:53/M
     43    Aaron Cieniawa                    Bridgeport  CT         20    39   M      14 30-39                 24:31      7:54/M
     44    Brian Brinsmade                   Shelton  CT            10    32   M      15 30-39                 24:32      7:55/M
     45    Lauren Fetterman                                        208    35   F       1 30-39                 24:37      7:56/M
     46    Timothy Rorick                                          136    40   M       6 40-49                 24:38      7:57/M
     47    Melissa Dobler                    Stratford  CT          35    36   F       2 30-39                 24:42      7:58/M
     48    Rachel Zacharczyk                 Ocean  NJ             178    21   F       2 19-29                 24:47      7:59/M
     49    Susan Stuart                      Fairfield  DC         156    62   F       2 60-69                 24:53      8:01/M
     50    Cayla Cayer-Mccarthy              Derby  CT              17    12   F       3 10-13                 25:04      8:05/M
     51    Shane Foley                                             182    26   M       8 19-29                 25:07      8:06/M
     52    Bianca Stone                                            153    25   F       3 19-29                 25:13      8:08/M
     53    Abby Slywka                       Bridgeport  CT        150    39   F       3 30-39                 25:18      8:09/M
     54    Oliver North                      Redding  CT           110    55   M       6 50-59                 25:22      8:11/M
     55    Frank Iovino                      Fairfield  CT          72    58   M       7 50-59                 25:23      8:11/M
     56    John C Szantyr                    Stratford  CT         157    67   M       1 60-69                 25:30      8:13/M
     57    Sonny Khanthaphixay                                     258    11   M       3 10-13                 25:40      8:16/M
     58    Ed Piquette                       Bridgeport  CT        288    61   M       2 60-69                 25:51      8:20/M
     59    Jeff Schon                                              146    65   M       3 60-69                 26:08      8:25/M
     60    Matthew Gagne                                            56    23   M       9 19-29                 26:10      8:26/M
     61    Paige Moran                                             105    24   F       4 19-29                 26:18      8:29/M
     62    Joe Lee                           Fairfield  CT          84    53   M       8 50-59                 26:27      8:32/M
     63    David Short                       Darien  CT            291    56   M       9 50-59                 26:28      8:32/M
     64    Kyle Moran                                              104    26   M      10 19-29                 26:41      8:36/M
     65    Elizabeth Velazquez               Bridgeport  CT        265    30   F       4 30-39                 26:55      8:41/M
     66    Rocio Zahuantitla                                       284    9    F       1  1- 9                 27:00      8:42/M
     67    Lisa Buchta                       Branford  CT           13    51   F       2 50-59                 27:01      8:43/M
     68    John Falcone                      Danbury  CT            45    21   M      11 19-29                 27:02      8:43/M
     69    Warren Kleeman                                           79    64   M       4 60-69                 27:03      8:43/M
     70    Catherine Zaneski                 Madison  CT           201    43   F       3 40-49                 27:08      8:45/M
     71    Kevin Dobler                      Stratford  CT          34    36   M      16 30-39                 27:13      8:46/M
     72    Alysa Cayer-Mccarthy                                     16    12   F       4 10-13                 27:15      8:47/M
     73    Ricky Sanford                                           141    36   M      17 30-39                 27:16      8:47/M
     74    Teri Michaud                      West Hartford  CT     280    61   F       3 60-69                 27:28      8:51/M
     75    Jason Temerowski                                        285    37   M      18 30-39                 27:29      8:52/M
     76    Joe Duffy                         Stratford  CT          36    32   M      19 30-39                 27:35      8:54/M
     77    Jade Zapanta                      Bridgeport  CT        180    39   F       5 30-39                 27:37      8:54/M
     78    Britney Ditzig                    Milford  CT           213    25   F       5 19-29                 27:44      8:56/M
     79    Valerie Cavallaro                 Ansonia  CT            15    40   F       4 40-49                 27:46      8:57/M
     80    Cassidy Ngaopraseutsack                                 198    13   F       5 10-13                 27:54      9:00/M
     81    Lucas Streit                                            155    34   M      20 30-39                 27:59      9:01/M
     82    David Carruthers                  Northford  CT         245    49   M       7 40-49                 28:02      9:02/M
     83    Sean Keogh                        Derby  CT              77     9   M       1  1- 9                 28:18      9:07/M
     84    Jonathan Di Iorio                                       185    33   M      21 30-39                 28:19      9:08/M
     85    Mark Zimmerman                                          181    61   M       5 60-69                 28:26      9:10/M
     86    Gary Lydon                                               89    50   M      10 50-59                 28:27      9:10/M
     87    Katie Streit                                            154    28   F       6 19-29                 28:29      9:11/M
     88    Eric Fay                                                 47    54   M      11 50-59                 28:33      9:12/M
     89    Andrew Campbell                                         255    27   M      12 19-29                 28:34      9:13/M
     90    Megan Sheppard                    Milford  CT           287    25   F       7 19-29                 28:35      9:13/M
     91    Keith Jenci                       Milford  CT           211    40   M       8 40-49                 28:42      9:15/M
     92    Sharleen Lazaro                   Lawrence  MA          196    35   F       6 30-39                 28:51      9:18/M
     93    Stephen Liebowitz                 Fairfield  CT          86    25   M      13 19-29                 29:06      9:23/M
     94    Mike Pisani                       Stratford  CT         252    74   M       1 70-79                 29:14      9:25/M
     95    Lee Figueroa                                             49    54   M      12 50-59                 29:23      9:28/M
     96    Stephen T Hladun                                         69    37   M      22 30-39                 29:31      9:31/M
     97    Mario Pombo                                             192    30   M      23 30-39                 29:36      9:33/M
     98    Lisa Dijon                        Fairfield  CT         289    53   F       3 50-59                 29:44      9:35/M
     99    Christopher Parker                Easton  CT            190     9   M       2  1- 9                 29:53      9:38/M
    100    Michael Derken                    Madison  CT            26    54   M      13 50-59                 29:57      9:39/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Emma Kate Hyder                   Derby  CT              71    10   F       6 10-13                 29:58      9:40/M
    102    Amaryllis Rodriguez               Bridgeport  CT        286    38   F       7 30-39                 30:02      9:41/M
    103    Carolyn Frzop                     Easton  CT             55    61   F       4 60-69                 30:07      9:43/M
    104    Jim Young                         Bridgeport  CT        177    63   M       6 60-69                 30:08      9:43/M
    105    Connor Jacques                                           75    11   M       4 10-13                 30:13      9:45/M
    106    Caroline Weaver                                         170    37   F       8 30-39                 30:14      9:45/M
    107    Susannah Tung                     Westport  CT          162    38   F       9 30-39                 30:20      9:47/M
    108    Adam Parker                       Easton  CT            189    39   M      24 30-39                 30:49      9:56/M
    109    Sabrina Merli                     Tuckahoe  NY           99    13   F       7 10-13                 30:51      9:57/M
    110    John Gibbons                      Old Greenwich  CT     259    75   M       2 70-79                 30:51      9:57/M
    111    Colleen Jacques                                          74    45   F       5 40-49                 30:52      9:57/M
    112    Eric Landesberg                   Fairfield  CT          81    20   M      14 19-29                 30:55      9:58/M
    113    Linda Goldstein                   Fairfield  CT          58    65   F       5 60-69                 30:58      9:59/M
    114    Dawn Jenci                        Milford  CT           210    37   F      10 30-39                 31:11     10:03/M
    115    Ryan Kingston                                            78    13   M       5 10-13                 31:17     10:05/M
    116    Sean Ganley                       Shelton  CT            57    57   M      14 50-59                 31:29     10:09/M
    117    Adam Schwartzstein                                      263    48   M       9 40-49                 31:35     10:11/M
    118    Claudia Connor                                           21    55   F       4 50-59                 31:36     10:12/M
    119    Ronald Morgan                     Stratford  CT         106    39   M      25 30-39                 31:39     10:12/M
    120    Laura Heyder                      Trumbull  CT           68    54   F       5 50-59                 31:44     10:14/M
    121    Kylie Fay                                                48    27   F       8 19-29                 32:13     10:23/M
    122    Vin Dipalma                       Bridgeport  CT         28    58   M      15 50-59                 32:18     10:25/M
    123    Ken Little                                              247    13   M       6 10-13                 32:19     10:25/M
    124    Keyra Zahuantitla                                       283    8    F       2  1- 9                 32:22     10:26/M
    125    Catherine Martini                                        96    47   F       6 40-49                 32:29     10:28/M
    126    Donna Cramond                     Monroe  CT            242    68   F       6 60-69                 32:32     10:29/M
    127    Alberto Crocco                    Hamden  CT            267    31   M      26 30-39                 33:18     10:44/M
    128    Suzanne Rinaldi                   Goshen  CT            186    43   F       7 40-49                 33:19     10:45/M
    129    Clara Pires                                             188    33   F      11 30-39                 33:31     10:48/M
    130    Jerry Frawley                     Shelton  CT            54    41   M      10 40-49                 33:32     10:49/M
    131    John Heyder                                              67    54   M      16 50-59                 33:32     10:49/M
    132    Katharine Hayward                                        65    35   F      12 30-39                 33:34     10:49/M
    133    Lindsay Morrow                    Bridgeport  CT        107    35   F      13 30-39                 33:35     10:50/M
    134    Natasha Sousa                                           152    26   F       9 19-29                 33:37     10:50/M
    135    Cristiana Crocco                                        275    29   F      10 19-29                 33:47     10:54/M
    136    Karen Masse                       West Hartford  CT     200    51   F       6 50-59                 33:57     10:57/M
    137    Gerry Saxonmeyer                  Fairfield  CT         144    63   F       7 60-69                 33:58     10:57/M
    138    Solahni Lazaro                    Lawrence  MA          194    9    F       3  1- 9                 34:02     10:58/M
    139    Troy Lazaro                       Lawrence  MA          195    36   M      27 30-39                 34:04     10:59/M
    140    Genna Chevarella                  Derby  CT              19    12   F       8 10-13                 34:09     11:01/M
    141    Will Esse                                                44    12   M       7 10-13                 34:29     11:07/M
    142    Harper Esse                       Fairfield  CT          42    11   F       9 10-13                 34:29     11:07/M
    143    Grace Gueterman                                         292    10   F      10 10-13                 34:34     11:09/M
    144    Julia Otero                                             113    27   F      11 19-29                 34:38     11:10/M
    145    Mary Otero                                              114    51   F       7 50-59                 34:39     11:10/M
    146    Nina Riccio                                             132    50   F       8 50-59                 34:54     11:15/M
    147    Cheryl Michaud                                          100    53   F       9 50-59                 35:13     11:21/M
    148    Elizabeth Torres                                        158    41   F       8 40-49                 35:14     11:22/M
    149    Kate Jackson                      Danbury  CT            73    39   F      14 30-39                 35:16     11:22/M
    150    Joe Viggiano                                            166    35   M      28 30-39                 35:17     11:23/M
    151    Euridania Tabar                   Trumbull  CT          271    32   F      15 30-39                 35:28     11:26/M
    152    Damein Rosa                       Trumbull  CT          270    30   M      29 30-39                 35:29     11:26/M
    153    Allen Durden                                             37    48   M      11 40-49                 35:31     11:27/M
    154    Robin Reynolds                                          131    53   F      10 50-59                 35:33     11:28/M
    155    Terilyn Esse                      Fairfield  CT          43    50   F      11 50-59                 35:34     11:28/M
    156    Ashley Di Iorio                                         184    33   F      16 30-39                 35:42     11:31/M
    157    Ella Guglielmo                    North Haven  CT       261     9   F       4  1- 9                 36:07     11:39/M
    158    Kinga Hyatt Ordazzo                                      70    43   F       9 40-49                 36:09     11:39/M
    159    Anna Varholak                     Orange  CT            163    13   F      11 10-13                 36:11     11:40/M
    160    Rob Blake                                               274    35   M      30 30-39                 36:27     11:45/M
    161    Kathy Derken                      Madison  CT            25    48   F      10 40-49                 36:41     11:50/M
    162    Desmond Brown                                            12    14   M       2 14-18                 36:49     11:52/M
    163    Elaine Dyer                       Seymour  CT            38    39   F      17 30-39                 37:06     11:58/M
    164    Shannon Police                    Bridgeport  CT        123    41   F      11 40-49                 37:13     12:00/M
    165    Michele Guglielmo                 North Haven  CT       260    36   F      18 30-39                 37:43     12:10/M
    166    Alison Dobbertin                                         33    25   F      12 19-29                 38:03     12:16/M
    167    Linda Dipalma                     Bridgeport  CT         27    58   F      12 50-59                 38:22     12:22/M
    168    Lucy French                                             187    27   F      13 19-29                 38:28     12:24/M
    169    John Da Ponte                     Stratford  CT         193    69   M       7 60-69                 38:51     12:32/M
    170    Glorianna Restrepo                                      130    20   F      14 19-29                 39:06     12:36/M
    171    Carla Lojano                      White Plains  NY      290    34   F      19 30-39                 39:36     12:46/M
    172    Jessica Preston                   Milford  CT           269    36   F      20 30-39                 39:37     12:46/M
    173    Claire Mallek                                            91     9   F       5  1- 9                 39:38     12:47/M
    174    Jen Mallek                                               92    43   F      12 40-49                 39:38     12:47/M
    175    Kaye Liburdi                      Monroe  CT             85    59   F      13 50-59                 40:06     12:56/M
    176    Mike Schenk                                             145    39   M      31 30-39                 40:51     13:10/M
    177    Gwen Zahuantitla                                        266    11   F      12 10-13                 41:00     13:13/M
    178    Antonio Rosa                                            137    41   M      12 40-49                 41:36     13:25/M
    179    Romulo Samaniego                                        140    47   M      13 40-49                 42:01     13:33/M
    180    Jim Stevens                       Trumbul  CT           262    85   M       1 80-99                 42:39     13:45/M
    181    Scott Davis                                             264    44   M      14 40-49                 42:50     13:49/M
    182    Aleida Brown                                             11    45   F      13 40-49                 43:02     13:53/M
    183    Cathy Bhurman                                             7    49   F      14 40-49                 43:13     13:56/M
    184    Doug Fraser                                              53    51   M      17 50-59                 43:14     13:56/M
    185    Ushta Aryan                       Bridgeport  CT        293    50   M      18 50-59                 45:03     14:32/M
    186    Kevin Mc Keithen                  East Haven  CT        273    0    M       1  0- 0                 45:17     14:36/M
    187    Mosi Moses                        East Haven  CT        272    0    M       2  0- 0                 45:17     14:36/M
    188    Anna Lee Halderman                                      253    26   F      15 19-29                 45:56     14:49/M
    189    Claire Murphy                                           206    25   F      16 19-29                 45:57     14:49/M
    190    Kenny Angarita                                            3    34   M      32 30-39                 46:14     14:55/M
    191    Kelly Bennett                     Seymour  CT           249    40   F      15 40-49                 46:14     14:55/M
    192    Meghan Bentley                                            6    26   F      17 19-29                 46:40     15:03/M
    193    Joel Bing                                                 8    55   M      19 50-59                 47:39     15:22/M
    194    Joe Halderman                                           209    59   M      20 50-59                 48:44     15:43/M
    195    Allison Nerone                                          109    40   F      16 40-49                 48:55     15:46/M
    196    Victoria Whaley                                         171    39   F      21 30-39                 50:15     16:12/M
    197    Alex Navarro                                            108    46   F      17 40-49                 50:26     16:16/M
    198    Christine Varholak                                      164    45   F      18 40-49                 51:21     16:34/M
    199    Judy Williams                     Orange  CT            173    65   F       8 60-69                 51:21     16:34/M
    200    John Olson                        Bridgeport  CT        112    86   M       2 80-99                 52:53     17:04/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Gaye Lynne Eschert                                       40    70   F       1 70-79                 54:12     17:29/M
    202    Allison Becker                    Shelton  CT             4    57   F      14 50-59                 54:12     17:29/M
    203    Maria Viggiano                                          167    32   F      22 30-39                 54:14     17:30/M
    204    Inti Paulino                                            251    35   M      33 30-39                 54:15     17:30/M
    205    Jennifer Esposito                 Shelton  CT            41    31   F      23 30-39                 54:16     17:30/M
    206    Eugene Mc Donagh                                        254    21   M      15 19-29                 54:41     17:38/M
    207    Veronica Sanford                                        142    33   F      24 30-39                 54:52     17:42/M
    208    Jacquelyn Depierro                                       24    31   F      25 30-39                 54:58     17:44/M
    209    Bridget Fama                                             46    16   F       1 14-18                 55:19     17:51/M
    210    Anne Rodriguez-Fama                                     135    51   F      15 50-59                 55:20     17:51/M
    211    Diane Matheus-Basdeo              New Canaan  CT        215    30   F      26 30-39                 55:47     18:00/M
    212    Tricia Hetherington               Stratford  CT          66    47   F      19 40-49                 55:50     18:01/M
    213    Margaret J Yankowski                                    176    79   F       2 70-79                 55:54     18:02/M
    214    Colleen Bentley                                           5    62   F       9 60-69                 56:25     18:12/M

Age Division Results
Men: Top Finishers 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79

Female Open Winner

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Megan Wolleben 175 34 1 8 20:10 6:30/M
Top

Male Open Winner

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sam Daly 282 22 1 1 17:52 5:45/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Rocio Zahuantitla 284 9 1 66 27:00 8:42/M
2 Keyra Zahuantitla 283 8 1 124 32:22 10:26/M
3 Solahni Lazaro Lawrence MA 194 9 1 138 34:02 10:58/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sean Keogh Derby CT 77 9 1 83 28:18 9:07/M
2 Christopher Parker Easton CT 190 9 1 99 29:53 9:38/M
Top

Female 10 to 13

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Cassandra Silkoff Derby CT 149 10 1 21 22:00 7:05/M
2 Layli Pudimat Derby CT 124 12 1 28 22:50 7:22/M
3 Cayla Cayer-Mccarthy Derby CT 17 12 2 50 25:04 8:05/M
Top

Male 10 to 13

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Logan Burke Monroe CT 248 11 1 26 22:22 7:13/M
2 Lucas Johnson North Branford CT 76 12 1 36 23:52 7:42/M
3 Sonny Khanthaphixay 258 11 1 57 25:40 8:16/M
Top

Female 14 to 18

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Bridget Fama 46 16 2 209 55:19 17:51/M
Top

Male 14 to 18

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Riley Louis Bridgeport CT 87 15 1 41 24:24 7:52/M
2 Desmond Brown 12 14 1 162 36:49 11:52/M
Top

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Amy Ettinger 256 28 1 39 24:15 7:49/M
2 Rachel Zacharczyk Ocean NJ 178 21 1 48 24:47 7:59/M
3 Bianca Stone 153 25 1 52 25:13 8:08/M
Top

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sam Sheppard 183 26 1 4 19:33 6:18/M
2 Tim Isselee Trumbull CT 212 28 1 5 19:37 6:19/M
3 Jake Habegger Bridgeport CT 62 28 1 10 20:38 6:39/M
Top

Women 30 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Lauren Fetterman 208 35 1 45 24:37 7:56/M
2 Melissa Dobler Stratford CT 35 36 1 47 24:42 7:58/M
3 Abby Slywka Bridgeport CT 150 39 1 53 25:18 8:09/M
Top

Men 30 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dan Wolleben 174 35 1 2 18:27 5:57/M
2 Reyes Moreno Norwalk CT 203 38 1 3 18:53 6:05/M
3 Anthony Chowane Bridgeport CT 205 30 1 6 19:38 6:20/M
Top

Women 40 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Nicole Graham 281 45 1 23 22:05 7:07/M
2 Cyndi Christo Monroe CT 257 48 1 42 24:27 7:53/M
3 Catherine Zaneski Madison CT 201 43 1 70 27:08 8:45/M
Top

Men 40 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Andrew Zyrek Manchester CT 199 49 1 12 20:46 6:42/M
2 Brian Brennan 9 42 1 18 21:31 6:56/M
3 Ben Fetterman 207 40 1 20 21:46 7:01/M
Top

Women 50 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Amy France 52 50 1 24 22:14 7:10/M
2 Lisa Buchta Branford CT 13 51 1 67 27:01 8:43/M
3 Lisa Dijon Fairfield CT 289 53 1 98 29:44 9:35/M
Top

Men 50 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Matthew Cross New Canaan CT 214 53 1 9 20:19 6:33/M
2 Jon Schroeder 246 58 1 11 20:41 6:40/M
3 Bradford Chervin Fairfield CT 18 53 1 17 21:28 6:55/M
Top

Women 60 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Barbara Pearce Guilford CT 120 62 1 31 23:09 7:28/M
2 Susan Stuart Fairfield DC 156 62 1 49 24:53 8:01/M
3 Teri Michaud West Hartford CT 280 61 1 74 27:28 8:51/M
Top

Men 60 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 John C Szantyr Stratford CT 157 67 1 56 25:30 8:13/M
2 Ed Piquette Bridgeport CT 288 61 1 58 25:51 8:20/M
3 Jeff Schon 146 65 1 59 26:08 8:25/M
Top

Women 70 to 79

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Gaye Lynne Eschert 40 70 1 201 54:12 17:29/M
2 Margaret J Yankowski 176 79 1 213 55:54 18:02/M
Top

Men 70 to 79

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Mike Pisani Stratford CT 252 74 1 94 29:14 9:25/M
2 John Gibbons Old Greenwich CT 259 75 1 110 30:51 9:57/M
Top

Male 80 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jim Stevens Trumbul CT 262 85 1 180 42:39 13:45/M
2 John Olson Bridgeport CT 112 86 1 200 52:53 17:04/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com