HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Habitat for Humanity
Run For Home
October 12, 2019 - 5K
Bridgeport, CT

OVERALL WINNERS

Anthony Chowanel, Bridgeport, CT - 19:30
Michele Sinacore, Westport, CT - 22:27

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Seaside
Park
WEATHER
60 Degrees
Clouds

Overall Finish List


5K Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Anthony Chowane Bridgeport CT 273 32 M 1:Open 19:30 6:17/M
2 Geir Magnusson Jr Wilton CT 4 51 M 1:50-59 20:26 6:35/M
3 Shane Hobart North Branford CT 270 47 M 1:40-49 20:43 6:41/M
4 Raymond Luvara Trumbull CT 2 33 M 1:30-39 20:47 6:42/M
5 Ryan Adams Derby CT 36 41 M 2:40-49 20:58 6:45/M
6 Trevor White Bridgeport CT 102 31 M 2:30-39 21:09 6:49/M
7 Wesley Oliveira Bridgeport CT 210 52 M 2:50-59 21:30 6:56/M
8 Sonny Lee Derby CT 199 13 M 1:10-13 21:53 7:03/M
9 Stephen Pavlik Trumbull CT 16 33 M 3:30-39 22:05 7:07/M
10 Ray Vogt Fairfield CT 188 57 M 3:50-59 22:23 7:13/M
11 Michele Sinacore Westport CT 78 46 F 1:Open 22:27 7:14/M
12 Davidson Rosa 1006 38 M 4:30-39 22:30 7:15/M
13 Amy France Westport CT 51 53 F 1:50-59 22:39 7:18/M
14 Christopher Noland Fairfield CT 272 15 M 1:14-18 22:51 7:22/M
15 Darwin Lara Bridgeport CT 256 44 M 3:40-49 22:54 7:23/M
16 Lawrence Regan Wallingford CT 7 53 M 4:50-59 22:54 7:23/M
17 Ryan Scelia Brookfield CT 207 10 M 2:10-13 22:58 7:24/M
18 Joe Scelia Brookfield CT 209 40 M 4:40-49 23:13 7:29/M
19 Elana Abraham Stamford CT 148 29 F 1:19-29 23:15 7:30/M
20 Joe Baldoni Fairfield CT 114 43 M 5:40-49 23:48 7:40/M
21 Rory Griffith Fairfield CT 180 42 M 6:40-49 23:51 7:41/M
22 Mike Ferraro Monroe CT 265 35 M 5:30-39 23:52 7:42/M
23 Cassandra Silkoff Derby CT 67 12 F 1:10-13 23:56 7:43/M
24 Marc Rinaldi Greenwich CT 71 45 M 7:40-49 23:57 7:43/M
25 Kaitlyn Picheco Trumbull CT 85 34 F 1:30-39 24:09 7:47/M
26 Patrick Milner Stratford CT 28 18 M 2:14-18 24:37 7:56/M
27 Marcos Bond Derby CT 198 12 M 3:10-13 24:38 7:56/M
28 Jairo Bastidas Stratford CT 266 24 M 1:19-29 24:40 7:57/M
29 Sean Keogh Derby CT 74 11 M 4:10-13 24:41 7:58/M
30 Daniel Warzoha Stamford CT 179 33 M 6:30-39 24:43 7:58/M
31 Art Gerckens Fairfield CT 143 57 M 5:50-59 24:43 7:58/M
32 Marc Wolpers New Canaan CT 9 53 M 6:50-59 24:46 7:59/M
33 Frank Novak Trumbull CT 172 36 M 7:30-39 24:53 8:01/M
34 Michael Mauro Fairfield CT 81 25 M 2:19-29 24:57 8:03/M
35 Joe Duffy Stratford CT 197 34 M 8:30-39 25:04 8:05/M
36 Claudia Tecla Trumbull CT 33 35 F 2:30-39 25:06 8:05/M
37 Claudia Vara Stamford CT 96 18 F 1:14-18 25:23 8:11/M
38 Jairo Espinoza Bridgeport CT 267 30 M 9:30-39 25:26 8:12/M
39 Joe Baldelli Naugatuck CT 261 28 M 3:19-29 25:28 8:13/M
40 Joel Rozowsky Hamden CT 97 48 M 8:40-49 25:42 8:17/M
41 Cynthia Palaia Fairfield CT 8 48 F 1:40-49 25:43 8:17/M
42 Jenny Day Westport CT 128 55 F 2:50-59 25:53 8:21/M
43 Chris MacKeprang Fairfield CT 202 34 M 10:30-39 25:53 8:21/M
44 Jeff Falberg Bridgeport CT 196 54 M 7:50-59 25:55 8:21/M
45 Kurt Guzman New Haven CT 255 59 M 8:50-59 26:01 8:23/M
46 Oliver North Redding CT 118 58 M 9:50-59 26:08 8:25/M
47 Ania Harrell Trumbull CT 159 38 F 3:30-39 26:18 8:29/M
48 Rachel Soares Trumbull CT 126 35 F 4:30-39 26:23 8:30/M
49 Jacqueline Rozum Monroe CT 136 32 F 5:30-39 26:23 8:30/M
50 Kerin Fryer Stratford CT 35 46 F 2:40-49 26:24 8:31/M
51 Kayla Adams Derby CT 37 12 F 2:10-13 26:31 8:33/M
52 Nicole Rizzo Derby CT 104 18 F 2:14-18 26:36 8:35/M
53 Justin Dingwall Shelton CT 194 17 M 3:14-18 27:09 8:45/M
54 Dan Trelewicz Fairfield CT 140 42 M 9:40-49 27:19 8:48/M
55 Susan Stuart Fairfield DC 204 64 F 1:60-69 27:23 8:50/M
56 Patrick Palaka Monroe CT 142 39 M 11:30-39 27:25 8:50/M
57 David Larson Bridgeport CT 13 57 M 10:50-59 27:29 8:52/M
58 Cyndi Christo Monroe CT 211 50 F 3:50-59 27:33 8:53/M
59 Christopher Frattarols 185 0 M 1: 0- 0 27:37 8:54/M
60 Gina Terkildsen Monroe CT 177 46 F 3:40-49 27:43 8:56/M
61 Tony Zannino Shelton CT 3 50 M 11:50-59 27:43 8:56/M
62 John C Szantyr Stratford CT 10 69 M 1:60-69 27:48 8:58/M
63 Amy Julien Westport CT 11 50 F 4:50-59 27:49 8:58/M
64 Joe Lee Fairfield CT 150 55 M 12:50-59 27:56 9:00/M
65 Andy Alcosser Fairfield CT 39 54 M 13:50-59 27:57 9:01/M
66 Frank Iovino Fairfield CT 117 60 M 2:60-69 27:58 9:01/M
67 Sotirios Gountas Stamford CT 156 46 M 10:40-49 28:03 9:03/M
68 Bruno Pasqualucci Seymour CT 50 58 M 14:50-59 28:04 9:03/M
69 Sally Schettino Fairfield CT 173 59 F 5:50-59 28:11 9:05/M
70 Alexander Tomassini Derby CT 268 50 M 15:50-59 28:14 9:06/M
71 Magdalena Flejter Fairfield CT 54 36 F 6:30-39 28:19 9:08/M
72 Jana Ireijo Westport CT 109 51 F 6:50-59 28:20 9:08/M
73 Kathleen Farmer Milford CT 176 36 F 7:30-39 28:21 9:08/M
74 Daniel Ward Cos Cob CT 29 69 M 3:60-69 28:26 9:10/M
75 Adam Cameron Braley Fairfield CT 264 31 M 12:30-39 28:32 9:12/M
76 Bill Morin Fairfield CT 107 55 M 16:50-59 28:42 9:15/M
77 Sheahan Gray Derby CT 106 10 F 3:10-13 28:43 9:15/M
78 Kimberly Herzog Fairfield CT 86 34 F 8:30-39 28:44 9:16/M
79 Dianne Vara Stamford CT 95 58 F 7:50-59 28:51 9:18/M
80 Emily Scovill Danbury CT 1004 31 F 9:30-39 28:53 9:19/M
81 Michele Dingwall Shelton CT 193 48 F 4:40-49 28:57 9:20/M
82 Omar Cruz Norwalk CT 201 48 M 11:40-49 28:58 9:20/M
83 Devon Tiani Fairfield CT 133 34 F 10:30-39 29:15 9:26/M
84 Aisha Roche Monroe CT 77 38 F 11:30-39 29:15 9:26/M
85 Vin Dipalma Bridgeport CT 83 60 M 4:60-69 29:21 9:28/M
86 Debbie Gordon Northbrook IL 181 58 F 8:50-59 29:25 9:29/M
87 Dea Zimmerman Northbrook IL 184 59 F 9:50-59 29:25 9:29/M
88 Cliff Zimmerman Northbrook IL 183 58 M 17:50-59 29:26 9:29/M
89 Stuart Gordon Northbrook IL 182 62 M 5:60-69 29:26 9:29/M
90 Timothy Proctor Bridgeport CT 56 26 M 4:19-29 29:27 9:30/M
91 Sean Ganley Shelton CT 98 59 M 18:50-59 29:28 9:30/M
92 Janet Freedman Austin TX 259 50 F 10:50-59 29:30 9:31/M
93 Jim Kroeker Fairfield CT 147 50 M 19:50-59 29:32 9:31/M
94 Steve Burrows Stratford CT 157 52 M 20:50-59 29:33 9:32/M
95 Maia Mullen Fairfield CT 134 37 F 12:30-39 29:40 9:34/M
96 Caleb Warner Hamden CT 76 32 M 13:30-39 29:42 9:35/M
97 Quinlan Gray Derby CT 105 12 F 4:10-13 29:44 9:35/M
98 Amy Novak Milford CT 155 38 F 13:30-39 29:50 9:37/M
99 Daniel Duffy Norwalk CT 132 29 M 5:19-29 29:51 9:37/M
100 Mike Gozzo Cheshire CT 200 57 M 21:50-59 30:08 9:43/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Hillary Baldwin Monroe CT 139 31 F 14:30-39 30:24 9:48/M
102 Cathryn Gardella Derby CT 258 38 F 15:30-39 30:26 9:49/M
103 James Young Bridgeport CT 60 65 M 6:60-69 30:30 9:50/M
104 Elizabeth Lionetti Derby CT 271 60 F 2:60-69 30:37 9:52/M
105 Bill Tanski Stratford CT 64 69 M 7:60-69 30:43 9:54/M
106 Jessica Rubin Trumbull CT 260 27 F 2:19-29 30:43 9:54/M
107 Nancy Held Fairfield CT 80 61 F 3:60-69 30:47 9:55/M
108 Rich Zuvich Bethel CT 269 65 M 8:60-69 30:47 9:55/M
109 Shawn Munday Fairfield CT 17 48 M 12:40-49 30:56 9:58/M
110 Sarah Damasceno Derby CT 195 13 F 5:10-13 31:06 10:02/M
111 Miran Glodek Derby CT 171 43 M 13:40-49 31:08 10:02/M
112 Eric Choi Fairfield CT 88 45 M 14:40-49 31:17 10:05/M
113 Chris Lee Fairfield CT 129 58 M 22:50-59 31:19 10:06/M
114 Melissa Agliotta Trumbull CT 5 42 F 5:40-49 31:22 10:07/M
115 Chris Cody Fairfield CT 22 35 M 14:30-39 31:28 10:09/M
116 Renee Cody Fairfield CT 21 36 F 16:30-39 31:28 10:09/M
117 Lee Figueroa Stamford CT 69 56 M 23:50-59 31:30 10:09/M
118 John Falcone Danbury CT 6 23 M 6:19-29 31:31 10:10/M
119 Pam Pillo Monroe CT 141 34 F 17:30-39 31:40 10:13/M
120 Christina Powers Panama City Beach FL 62 55 F 11:50-59 31:45 10:14/M
121 Alex Dimaio Bridgeport CT 168 26 M 7:19-29 31:49 10:15/M
122 Julia MacKeprang Fairfield CT 203 34 F 18:30-39 31:56 10:18/M
123 Jessica Defeo Fairfield CT 125 32 F 19:30-39 31:59 10:19/M
124 Jackie Craig Stamford CT 115 27 F 3:19-29 32:02 10:20/M
125 Allen Durden Bridgeport CT 40 50 M 24:50-59 32:10 10:22/M
126 Eva Magnuson Stratford CT 178 29 F 4:19-29 32:26 10:27/M
127 Janina Serrao Fairfield CT 135 38 F 20:30-39 32:34 10:30/M
128 Lauren Risley Fairfield CT 66 33 F 21:30-39 32:38 10:31/M
129 Tara Hoffman Fairfield CT 119 35 F 22:30-39 32:44 10:33/M
130 Suzanne Francis Fairfield CT 31 47 F 6:40-49 32:58 10:38/M
131 Graham Choi Fairfield CT 91 7 M 1: 1- 9 32:58 10:38/M
132 Hannah Choi Fairfield CT 89 42 F 7:40-49 33:01 10:39/M
133 Laura Veneman Fairfield CT 138 34 F 23:30-39 33:56 10:56/M
134 James Blake Waterbury CT 57 43 M 15:40-49 33:59 10:57/M
135 Meghan Power Bridgeport CT 110 31 F 24:30-39 34:14 11:02/M
136 Melissa White Bridgeport CT 103 27 F 5:19-29 34:27 11:06/M
137 Jessica Victor Wallingford CT 99 32 F 25:30-39 34:28 11:07/M
138 Dominic Balogh Wallingford CT 100 32 M 15:30-39 34:28 11:07/M
139 Michele Guglielmo North Haven CT 112 38 F 26:30-39 34:45 11:12/M
140 Natasha Lopoukhine Norwalk CT 208 52 F 12:50-59 34:56 11:16/M
141 Meagan Whittington Westport CT 46 51 F 13:50-59 35:01 11:17/M
142 Simon Whittington Westport CT 47 51 M 25:50-59 35:01 11:17/M
143 Zachary Whittington Westport CT 48 19 M 8:19-29 35:01 11:17/M
144 Ashley Di Iorio Stratford CT 190 35 F 27:30-39 35:05 11:19/M
145 John Gibbons Old Greenwich CT 111 77 M 1:70-79 35:06 11:19/M
146 Gioia Riccio Westport CT 191 53 F 14:50-59 35:18 11:23/M
147 Cameron Connelly Trumbull CT 68 18 M 4:14-18 35:22 11:24/M
148 Participant 1081 1081 0 M 2: 0- 0 35:25 11:25/M
149 Krista Ashbery Bronxville NY 92 38 F 28:30-39 35:28 11:26/M
150 Kim Pierwola Stratford CT 206 53 F 15:50-59 35:29 11:26/M
151 Liz-Ann St. Onge Newington CT 175 55 F 16:50-59 35:35 11:28/M
152 Nina Riccio Bridgeport CT 116 52 F 17:50-59 35:40 11:30/M
153 Daniel Besse Easton CT 94 38 M 16:30-39 35:45 11:32/M
154 Jessica Besse Easton CT 93 34 F 29:30-39 35:45 11:32/M
155 Ariel Genovese Bridgeport CT 55 27 F 6:19-29 35:53 11:34/M
156 James Agostisi Fairfield CT 30 59 M 26:50-59 36:13 11:41/M
157 Meg Lowe Westport CT 189 55 F 18:50-59 36:26 11:45/M
158 Olivia Durning Norwalk CT 131 28 F 7:19-29 36:26 11:45/M
159 Matthew Besse Bronxville NY 257 44 M 16:40-49 36:28 11:45/M
160 Nikhilesh Sekhar Westport CT 38 46 M 17:40-49 36:32 11:47/M
161 Donna Stern Monroe CT 174 54 F 19:50-59 36:52 11:53/M
162 Kathleen Chomienne Fairfield CT 65 53 F 20:50-59 36:57 11:55/M
163 Julie Christensen Wallingford CT 84 27 F 8:19-29 37:03 11:57/M
164 Donna Cramond Monroe CT 75 70 F 1:70-79 37:07 11:58/M
165 Phat Phung Bridgeport CT 79 29 M 9:19-29 37:12 12:00/M
166 Amy Garcia Shelton CT 137 31 F 30:30-39 37:17 12:02/M
167 John Cannon Fairfield CT 127 61 M 9:60-69 37:45 12:10/M
168 Megan Gaudio Trumbull CT 124 31 F 31:30-39 37:59 12:15/M
169 Victoria Shea Shelton CT 1003 24 F 9:19-29 38:00 12:15/M
170 Linda Dipalma Bridgeport CT 82 60 F 4:60-69 38:08 12:18/M
171 Gerry Saxonmeyer Fairfield CT 19 65 F 5:60-69 38:10 12:19/M
172 Haig Seferian East Setauket NY 25 64 M 10:60-69 38:16 12:20/M
173 Sara Seferian Fairfield CT 23 28 F 10:19-29 38:43 12:29/M
174 Monica Roche Fairfield CT 192 80 F 1:80-99 39:08 12:37/M
175 Denise Doonan New Canaan CT 14 44 F 8:40-49 39:29 12:44/M
176 Nicole Choiniere-Kroeker Fairfield CT 146 48 F 9:40-49 39:35 12:46/M
177 Carolyn Frzop Easton CT 262 63 F 6:60-69 39:40 12:47/M
178 Paula Morthanos Stratford CT 162 67 F 7:60-69 39:42 12:48/M
179 Christina Volpe Stamford CT 263 27 F 11:19-29 40:22 13:01/M
180 Norman Weller Trumbull CT 70 55 M 27:50-59 40:49 13:10/M
181 Angie Barahona Bridgeport CT 18 18 F 3:14-18 41:04 13:15/M
182 Shannon Coabugh Derby CT 41 18 F 4:14-18 41:05 13:15/M
183 Debra Seferian East Setauket NY 24 67 F 8:60-69 41:21 13:20/M
184 Jeanette Goodkin Trumbull CT 154 60 F 9:60-69 42:05 13:34/M
185 Sheila Sullivan Milford CT 120 50 F 21:50-59 42:06 13:35/M
186 Mike Giarratano Newtown CT 121 74 M 2:70-79 42:55 13:50/M
187 Asha Orelus Pacheco Bridgeport CT 274 10 F 6:10-13 42:59 13:52/M
188 Paulette Couturier Shelton CT 43 56 F 22:50-59 43:27 14:01/M
189 Rianna Depalma East Haven CT 73 27 F 12:19-29 43:52 14:09/M
190 Jessica Glodek Derby CT 170 34 F 32:30-39 44:00 14:11/M
191 Ella Guglielmo North Haven CT 113 11 F 7:10-13 44:51 14:28/M
192 Alyssa Zadrovicz Bridgeport CT 169 26 F 13:19-29 45:17 14:36/M
193 Ann Lopez Trumbull CT 158 55 F 23:50-59 45:28 14:40/M
194 Deirdre Pierson Greenwich CT 59 55 F 24:50-59 46:35 15:02/M
195 Edward Perkowski Stratford CT 42 65 M 11:60-69 46:39 15:03/M
196 Jim Stevens Trumbull CT 87 87 M 1:80-99 51:05 16:29/M
197 Tyler Calvi-Rogers Stamford CT 49 28 M 10:19-29 54:16 17:30/M
198 Ann Louise Onton Shelton CT 20 76 F 2:70-79 1:08:26 22:05/M
199 Herman Bershstein Hamden CT 187 94 M 2:80-99 1:17:28 24:59/M
 

Age Division Results
Men: Top Finishers 0- 0 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: Top Finishers 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michele Sinacore Westport CT 78 46 11 22:27 7:14/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anthony Chowanel Bridgeport CT 273 32 1 19:30 6:17/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christopher Frattarols 185 0 59 27:37 8:54/M
2 Participant 1081 1081 0 148 35:25 11:25/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Graham Choi Fairfield CT 91 7 131 32:58 10:38/M
Top

Female 10 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cassandra Silkoff Derby CT 67 12 23 23:56 7:43/M
2 Kayla Adams Derby CT 37 12 51 26:31 8:33/M
3 Sheahan Gray Derby CT 106 10 77 28:43 9:15/M
Top

Male 10 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sonny Lee Derby CT 199 13 8 21:53 7:03/M
2 Ryan Scelia Brookfield CT 207 10 17 22:58 7:24/M
3 Marcos Bond Derby CT 198 12 27 24:38 7:56/M
Top

Female 14 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Claudia Vara Stamford CT 96 18 37 25:23 8:11/M
2 Nicole Rizzo Derby CT 104 18 52 26:36 8:35/M
3 Angie Barahona Bridgeport CT 18 18 180 41:04 13:15/M
Top

Male 14 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christopher Noland Fairfield CT 272 15 14 22:51 7:22/M
2 Patrick Milner Stratford CT 28 18 26 24:37 7:56/M
3 Justin Dingwall Shelton CT 194 17 53 27:09 8:45/M
Top

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Elana Abraham Stamford CT 148 29 19 23:15 7:30/M
2 Jessica Rubin Trumbull CT 260 27 106 30:43 9:54/M
3 Jackie Craig Stamford CT 115 27 124 32:02 10:20/M
Top

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jairo Bastidas Stratford CT 266 24 28 24:40 7:57/M
2 Michael Mauro Fairfield CT 81 25 34 24:57 8:03/M
3 Joe Baldelli Naugatuck CT 261 28 39 25:28 8:13/M
Top

Women 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kaitlyn Picheco Trumbull CT 85 34 25 24:09 7:47/M
2 Claudia Tecla Trumbull CT 33 35 36 25:06 8:05/M
3 Ania Harrell Trumbull CT 159 38 47 26:18 8:29/M
Top

Men 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Raymond Luvara Trumbull CT 2 33 4 20:47 6:42/M
2 Trevor White Bridgeport CT 102 31 6 21:09 6:49/M
3 Stephen Pavlik Trumbull CT 16 33 9 22:05 7:07/M
Top

Women 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cynthia Palaia Fairfield CT 8 48 41 25:43 8:17/M
2 Kerin Fryer Stratford CT 35 46 50 26:24 8:31/M
3 Gina Terkildsen Monroe CT 177 46 60 27:43 8:56/M
Top

Men 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shane Hobart North Branford CT 270 47 3 20:43 6:41/M
2 Ryan Adams Derby CT 36 41 5 20:58 6:45/M
3 Darwin Lara Bridgeport CT 256 44 15 22:54 7:23/M
Top

Women 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy France Westport CT 51 53 13 22:39 7:18/M
2 Jenny Day Westport CT 128 55 42 25:53 8:21/M
3 Cyndi Christo Monroe CT 211 50 58 27:33 8:53/M
Top

Men 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Geir Magnusson Jr Wilton CT 4 51 2 20:26 6:35/M
2 Wesley Oliveira Bridgeport CT 210 52 7 21:30 6:56/M
3 Ray Vogt Fairfield CT 188 57 10 22:23 7:13/M
Top

Women 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Susan Stuart Fairfield DC 204 64 55 27:23 8:50/M
2 Elizabeth Lionetti Derby CT 271 60 104 30:37 9:52/M
3 Nancy Held Fairfield CT 80 61 107 30:47 9:55/M
Top

Men 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John C Szantyr Stratford CT 10 69 62 27:48 8:58/M
2 Frank Iovino Fairfield CT 117 60 66 27:58 9:01/M
3 Daniel Ward Cos Cob CT 29 69 74 28:26 9:10/M
Top

Women 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Donna Cramond Monroe CT 75 70 164 37:07 11:58/M
2 Ann Louise Onton Shelton CT 20 76 197 1:08:26 22:05/M
Top

Men 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Gibbons Old Greenwich CT 111 77 145 35:06 11:19/M
2 Mike Giarratano Newtown CT 121 74 185 42:55 13:50/M
Top

Female 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Monica Roche Fairfield CT 192 80 173 39:08 12:37/M
Top

Male 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jim Stevens Trumbull CT 87 87 195 51:05 16:29/M
2 Herman Bershstein Hamden CT 187 94 198 1:17:28 24:59/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com