HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"

Fairfield County
MADD Dash 5K

Stratford, CT

August 28, 1999

OVERALL WINNERS

Richard Ashton, Stamford, CT - 15:47
Maureen Terwilliger, Guilford, CT - 18:56

madd01.jpg (69048 bytes) madd02.jpg (63823 bytes)

Timing & Results by:
wwwhitek.gif (2531 bytes)


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Richard Ashton          Stamford  CT        33 ***** M 30-39        15:47    5:05/M
       2    Edward Lucas            Shelton  CT         28     1 M 20-29        16:01    5:10/M
       3    Adrian Proietti         Shelton  CT         17     1 M 13-19        16:05    5:11/M
       4    Rodney La Flamme        Gaylordsville  CT   37     1 M 30-39        16:08    5:12/M
       5    Philip Richey           Danbury  CT         41     1 M 40-49        16:15    5:15/M
       6    Jim Mas                 Shelton  CT         41     2 M 40-49        16:25    5:18/M
       7    Al Swenson              Stamford  CT        52     1 M 50-59        16:35    5:21/M
       8    Alan Mac Dougall        Branford  CT        34     2 M 30-39        16:47    5:25/M
       9    Tim Di Scipio           Easton  CT          37     3 M 30-39        17:03    5:30/M
      10    Jim Letts               Naugatuck  CT       40     3 M 40-49        17:06    5:31/M
      11    Charles Hornak          Hamden  CT          31     4 M 30-39        17:08    5:32/M
      12    Carl Barone             Bridgeport  CT      44     4 M 40-49        17:08    5:32/M
      13    Todd Burns              Sandy Hook  CT      18     2 M 13-19        17:16    5:34/M
      14    Kurt Ogren              Guilford  CT        30     5 M 30-39        17:20    5:35/M
      15    Thomas Hiten            Milford  CT         49     5 M 40-49        17:34    5:40/M
      16    Jim Shimberg            Campton  NH         41     6 M 40-49        17:43    5:43/M
      17    James Alsevek           Hamden  CT          18     3 M 13-19        18:07    5:51/M
      18    John Percivalle         Shelton  CT         46     7 M 40-49        18:08    5:51/M
      19    David Harrington        Shelton  CT         16     4 M 13-19        18:12    5:52/M
      20    Steve Ray               Trumbull  CT        31     6 M 30-39        18:14    5:53/M
      21    Justin Percivalle       Shelton  CT         15     5 M 13-19        18:22    5:55/M
      22    Ted Hall                Weston  CT          26     2 M 20-29        18:23    5:56/M
      23    Vic Swaller             Stratford  CT       48     8 M 40-49        18:24    5:56/M
      24    Brad Charron            West Haven  CT      44     9 M 40-49        18:32    5:59/M
      25    Gary Williams           Branford  CT        34     7 M 30-39        18:36    6:00/M
      26    Drew Viner              Stratford  CT       43    10 M 40-49        18:36    6:00/M
      27    Michael Bonnar          Trumbull  CT        46    11 M 40-49        18:41    6:02/M
      28    Phil Palyo              Stratford  CT       19     6 M 13-19        18:42    6:02/M
      29    Brian Ordway            Shelton  CT         27     3 M 20-29        18:46    6:03/M
      30    Mike Panek              Shelton  CT         17     7 M 13-19        18:48    6:04/M
      31    Anthony Benivegna       Fairfield  CT       50     2 M 50-59        18:50    6:05/M
      32    James Kenefick          Guilford  CT        36     8 M 30-39        18:51    6:05/M
      33    Maureen Terwilliger     Guilford  CT        31 ***** F 30-39        18:56    6:06/M
      34    Brian Fidler            West Haven  CT      28     4 M 20-29        19:09    6:11/M
      35    Paulette Bolton         Danielson  CT       39     1 F 30-39        19:10    6:11/M
      36    John Courtmanche        New Haven  CT       56     3 M 50-59        19:10    6:11/M
      37    Elizabeth Hall          Weston  CT          26     1 F 20-29        19:13    6:12/M
      38    Gregory Jaroszewski     Shelton  CT         17     8 M 13-19        19:14    6:12/M
      39    Gary Sheffer            Shelton  CT         39     9 M 30-39        19:15    6:13/M
      40    Albert Pallotto         North Haven  CT     33    10 M 30-39        19:15    6:13/M
      41    Nathaniel Bernard       Hamden  CT          15     9 M 13-19        19:19    6:14/M
      42    Ryan Pancoast           Stratford  CT       16    10 M 13-19        19:19    6:14/M
      43    Emmy Stocker            Cos Cob  CT         41     1 F 40-49        19:21    6:15/M
      44    Wayne Theriault         Stratford  CT       51     4 M 50-59        19:22    6:15/M
      45    Valentin Brito          Norwalk  CT         30    11 M 30-39        19:23    6:15/M
      46    Joseph Laskey           Monroe  CT          34    12 M 30-39        19:29    6:17/M
      47    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT       49    12 M 40-49        19:30    6:17/M
      48    Steve Gagnon            Danielson  CT       42    13 M 40-49        19:31    6:18/M
      49    Lou Denaro              Oxford  CT          39    13 M 30-39        19:31    6:18/M
      50    David Hoffman           Monroe  CT          37    14 M 30-39        19:35    6:19/M
      51    Bryan French            Fairfield  CT       22     5 M 20-29        19:37    6:20/M
      52    Robert Stephenson       Milford  CT         50     5 M 50-59        19:48    6:23/M
      53    Jim Remlin              Shelton  CT         17    11 M 13-19        19:48    6:23/M
      54    Andrew Spadinger        Shelton  CT         35    15 M 30-39        19:48    6:23/M
      55    Elliott Swann           Tarrytown  NY       27     6 M 20-29        19:48    6:23/M
      56    Fran Arthurs            Fairfield  CT       24     2 F 20-29        19:50    6:24/M
      57    Jeffrey Bernardoni      Hamden  CT          15    12 M 13-19        19:53    6:25/M
      58    Matthew Walsh           Shelton  CT         36    16 M 30-39        19:57    6:26/M
      59    Larry Inge              New Haven  CT       51     6 M 50-59        19:58    6:26/M
      60    Alan Di Stassio         Stratford  CT       29     7 M 20-29        19:59    6:27/M
      61    Chris Heath             Stratford  CT       16    13 M 13-19        20:01    6:27/M
      62    Linda Cordova           Wallingford  CT     34     2 F 30-39        20:01    6:27/M
      63    Greg Gross              Stratford  CT       16    14 M 13-19        20:02    6:28/M
      64    Julie Reamer            Norwalk  CT         23     3 F 20-29        20:03    6:28/M
      65    Kristin Brozek          Orange  CT          25     4 F 20-29        20:11    6:31/M
      66    Jerry Le Vasseur        Madison  CT         61     1 M 60-69        20:13    6:31/M
      67    Emmett Shutts           Hamden  CT          16    15 M 13-19        20:16    6:32/M
      68    Chris Bresh             West Haven  CT      32    17 M 30-39        20:17    6:33/M
      69    Thomas Trufon           West Haven  CT      41    14 M 40-49        20:17    6:33/M
      70    Luis Rosa               Naugatuck  CT       34    18 M 30-39        20:18    6:33/M
      71    Matt Jefferson          Easton  CT          37    19 M 30-39        20:20    6:34/M
      72    Vinny Laczkowski        Trumbull  CT        43    15 M 40-49        20:20    6:34/M
      73    Jon Alander             Hamden  CT          46    16 M 40-49        20:21    6:34/M
      74    Jennifer Ross           Stratford  CT       29     5 F 20-29        20:22    6:34/M
      75    Michael Kryzanski       Milford  CT         28     8 M 20-29        20:23    6:35/M
      76    Dave Chameides          Ansonia  CT         41    17 M 40-49        20:24    6:35/M
      77    Beth Leetch             Fairfield  CT       29     6 F 20-29        20:25    6:35/M
      78    Christian Stahl         Bethany  CT         16    16 M 13-19        20:29    6:36/M
      79    Nicholas Nassra         Danbury  CT         33    20 M 30-39        20:29    6:36/M
      80    Nick Fahey              Shelton  CT         16    17 M 13-19        20:30    6:37/M
      81    Emily Choromanski       Shelton  CT         17     1 F 13-19        20:30    6:37/M
      82    James Brown             Stratford  CT       30    21 M 30-39        20:33    6:38/M
      83    Christy Yuen            Katonah  NY         18     2 F 13-19        20:36    6:39/M
      84    Wayne Plaveck           Milford  CT         29     9 M 20-29        20:40    6:40/M
      85    Steven Surprise         Branford  CT        42    18 M 40-49        20:43    6:41/M
      86    Christina Hernandez     Middlefield  CT     20     7 F 20-29        20:44    6:41/M
      87    John Marquez            Guilford  CT        36    22 M 30-39        20:47    6:42/M
      88    Sergei Golos            Shelton  CT         15    18 M 13-19        20:47    6:42/M
      89    John Rehm               Stratford  CT       17    19 M 13-19        20:48    6:43/M
      90    Mark Mancini            Hamden  CT          16    20 M 13-19        20:49    6:43/M
      91    Gary Reho               Naugatuck  CT       46    19 M 40-49        20:50    6:43/M
      92    Chris Ahlberg           Fairfield  CT       37    23 M 30-39        20:52    6:44/M
      93    Erik Baker              Hamden  CT          15    21 M 13-19        20:53    6:44/M
      94    Christine Finn          Fairfield  CT       51     1 F 50-59        20:54    6:45/M
      95    Ken Thompson            Oxford  CT          41    20 M 40-49        20:55    6:45/M
      96    Chuck Goulart           Norwalk  CT         32    24 M 30-39        20:56    6:45/M
      97    Frank Gillon            Hamden  CT          16    22 M 13-19        20:56    6:45/M
      98    Gerald Lynch            Monroe  CT          35    25 M 30-39        20:58    6:46/M
      99    Gary Terwilliger        Guilford  CT        35    26 M 30-39        20:58    6:46/M
     100    Stephen Malloy          Stratford  CT       15    23 M 13-19        20:59    6:46/M
     101    Michael Cuozzo          Hamden  CT          15    24 M 13-19        21:00    6:46/M
     102    Rodney Cole             Wallingford  CT     51     7 M 50-59        21:02    6:47/M
     103    Patrick Downey          Shelton  CT         15    25 M 13-19        21:04    6:48/M
     104    Paul Ribnicky           Stratford  CT       44    21 M 40-49        21:09    6:49/M
     105    Magnus Berberich        Milford  CT         13    26 M 13-19        21:11    6:50/M
     106    Arthur Liberman         Ridgefield  CT      58     8 M 50-59        21:13    6:51/M
     107    Michael Flanagan        Stratford  CT       47    22 M 40-49        21:16    6:52/M
     108    Jerry Yedlin            Branford  CT        41    23 M 40-49        21:19    6:53/M
     109    Robert Kazdan           Hamden  CT          17    27 M 13-19        21:19    6:53/M
     110    Thomas Leszczynski      Shelton  CT         16    28 M 13-19        21:21    6:53/M
     111    David Trufon            West Haven  CT      16    29 M 13-19        21:22    6:54/M
     112    Steven Law              Stratford  CT       41    24 M 40-49        21:22    6:54/M
     113    Michael Scarlata        Shelton  CT         18    30 M 13-19        21:23    6:54/M
     114    Eric Buckley            Hamden  CT          15    31 M 13-19        21:24    6:54/M
     115    Joseph Ercolano         Fairfield  CT       44    25 M 40-49        21:30    6:56/M
     116    Jennifer Haberlin       Stratford  CT       26     8 F 20-29        21:32    6:57/M
     117    Sean Colloron           Hamden  CT          15    32 M 13-19        21:33    6:57/M
     118    Patrick Cordle          Monroe  CT          42    26 M 40-49        21:34    6:57/M
     119    Ryan O' Connell         Shelton  CT         27    10 M 20-29        21:37    6:58/M
     120    Ed Matson               Stratford  CT       44    27 M 40-49        21:39    6:59/M
     121    Chris Besendorfer       Riverside  CT       30    27 M 30-39        21:40    6:59/M
     122    Christian Schumacher    Naugatuck  CT       33    28 M 30-39        21:46    7:01/M
     123    Amie Guest              Wolcott  CT         11     1 F  0-12        21:48    7:02/M
     124    James Fedeli            Shelton  CT         16    33 M 13-19        21:49    7:02/M
     125    Paul Couzelis           Norwalk  CT         56     9 M 50-59        21:49    7:02/M
     126    Keith Fernandes         Stratford  CT       45    28 M 40-49        21:52    7:03/M
     127    Gary Gentili            Monroe  CT          53    10 M 50-59        21:53    7:04/M
     128    Robert Frye             Stratford  CT       41    29 M 40-49        21:58    7:05/M
     129    Ben Alander             Hamden  CT          15    34 M 13-19        21:59    7:05/M
     130    Jeffrey Dingwell        Bethlehem  CT       44    30 M 40-49        22:00    7:06/M
     131    John Remlin             Shelton  CT         16    35 M 13-19        22:00    7:06/M
     132    Michelle Block          Windsor  CT         21     9 F 20-29        22:01    7:06/M
     133    Christopher Allen       Trumbull  CT        42    31 M 40-49        22:03    7:07/M
     134    Brian Schuyler          Stamford  CT        51    11 M 50-59        22:06    7:08/M
     135    Deborah Sylvestro       Fairfield  CT       48     2 F 40-49        22:09    7:09/M
     136    George Surovov          Shelton  CT         15    36 M 13-19        22:12    7:10/M
     137    Brandon Carius          Stratford  CT       14    37 M 13-19        22:15    7:11/M
     138    Michael Carius          Stratford  CT       52    12 M 50-59        22:15    7:11/M
     139    Chris Companik          Stratford  CT       15    38 M 13-19        22:16    7:11/M
     140    Barbara Masuk           Monroe  CT          39     3 F 30-39        22:17    7:11/M
     141    John Collins            Stratford  CT       48    32 M 40-49        22:18    7:12/M
     142    Robert Cioffoletti      Southport  CT       47    33 M 40-49        22:18    7:12/M
     143    Paul Ellison            Hopewell Jct  NY    46    34 M 40-49        22:19    7:12/M
     144    Lynda Muller            Norwalk  CT         23    10 F 20-29        22:20    7:12/M
     145    Darlene Gillotti        Danbury  CT         37     4 F 30-39        22:21    7:13/M
     146    James Howland           Hamden  CT          28    11 M 20-29        22:23    7:13/M
     147    Robert Fialkovich       Shelton  CT         46    35 M 40-49        22:25    7:14/M
     148    Jeff Dubord             Terryville  CT      15    39 M 13-19        22:27    7:15/M
     149    Peter Rzasa             Seymour  CT         52    13 M 50-59        22:28    7:15/M
     150    Gregg Gustafson         Orange  CT          35    29 M 30-39        22:30    7:15/M
     151    Jay Torreso             Monroe  CT          34    30 M 30-39        22:32    7:16/M
     152    Adrienne Dunn           Trumbull  CT        17     3 F 13-19        22:32    7:16/M
     153    John O' Leary           Stratford  CT       47    36 M 40-49        22:32    7:16/M
     154    David Buckwald          Trumbull  CT        34    31 M 30-39        22:33    7:16/M
     155    Terry Tomasko           Stratford  CT       62     2 M 60-69        22:34    7:17/M
     156    Fotios Koskinas         Westport  CT        27    12 M 20-29        22:34    7:17/M
     157    Perry Wilson            Milford  CT         33    32 M 30-39        22:35    7:17/M
     158    Antonio Delise          Easton  CT          38    33 M 30-39        22:36    7:17/M
     159    Jim Endrizzi            Milford  CT         28    13 M 20-29        22:37    7:18/M
     160    Bob Davidson            Collinsville  CT    70     1 M 70-99        22:38    7:18/M
     161    Jessica Krilivoky       Trumbull  CT        17     4 F 13-19        22:39    7:18/M
     162    Lisa Woods              Shelton  CT         36     5 F 30-39        22:39    7:18/M
     163    Will Christman          Norwalk  CT         25    14 M 20-29        22:41    7:19/M
     164    Cheryl Scanlon          East Lyme  CT       38     6 F 30-39        22:43    7:20/M
     165    Lawrence Stein          Hamden  CT          32    34 M 30-39        22:43    7:20/M
     166    Alison Belchner         Hamden  CT          16     5 F 13-19        22:44    7:20/M
     167    Benny Rodriguez         Bridgeport  CT      46    37 M 40-49        22:45    7:20/M
     168    Edward Malavasi         Wallingford  CT     43    38 M 40-49        22:47    7:21/M
     169    Frank Lang              Seymour  CT         60     3 M 60-69        22:47    7:21/M
     170    John Arebolos           Hamden  CT          17    40 M 13-19        22:53    7:23/M
     171    Jim Romano              Stratford  CT       41    39 M 40-49        22:54    7:23/M
     172    Michael Downs           Bethel  CT          24    15 M 20-29        22:54    7:23/M
     173    Kristin Essary          Trumbull  CT        17     6 F 13-19        22:55    7:24/M
     174    Theresa Dombrowski      Manchester  CT      24    11 F 20-29        22:56    7:24/M
     175    Sharon Gosha            Trumbull  CT        45     3 F 40-49        22:57    7:24/M
     176    Judith Praetorius       Norwalk  CT         22    12 F 20-29        22:58    7:25/M
     177    Chris Kick              Stratford  CT       27    16 M 20-29        22:59    7:25/M
     178    Kristen Tomlinson       Trumbull  CT        17     7 F 13-19        23:00    7:25/M
     179    Tom Nicholas            Shelton  CT         42    40 M 40-49        23:06    7:27/M
     180    David Killeen           Trumbull  CT        46    41 M 40-49        23:08    7:28/M
     181    Greg Pierce             Sandy Hook  CT      46    42 M 40-49        23:10    7:28/M
     182    Liz Renaud              Clinton  CT         29    13 F 20-29        23:10    7:28/M
     183    Carrie Mallozzi         Trumbull  CT        14     8 F 13-19        23:11    7:29/M
     184    David Nettleton         Stratford  CT       16    41 M 13-19        23:14    7:30/M
     185    Jason Bendell           West Haven  CT      25    17 M 20-29        23:20    7:32/M
     186    Joseph Thomas           Meriden  CT         44    43 M 40-49        23:21    7:32/M
     187    Kyle Tucker             Hamden  CT          15    42 M 13-19        23:26    7:34/M
     188    Kate Choromanski        Shelton  CT         15     9 F 13-19        23:29    7:35/M
     189    Graham Bisset           Shelton  CT         54    14 M 50-59        23:29    7:35/M
     190    Paul Selinger           Norwalk  CT         24    18 M 20-29        23:30    7:35/M
     191    Charles Cooley          Newington  CT       31    35 M 30-39        23:32    7:35/M
     192    James Millington        Shelton  CT         25    19 M 20-29        23:33    7:36/M
     193    Roger Bennitt           Bethel  CT          61     4 M 60-69        23:37    7:37/M
     194    Richard Pancoast        Stratford  CT       45    44 M 40-49        23:38    7:37/M
     195    Mike Scofield           Shelton  CT         17    43 M 13-19        23:40    7:38/M
     196    Timothy Hidu            Stratford  CT       18    44 M 13-19        23:41    7:38/M
     197    Peter Parente           Woodbridge  CT      39    36 M 30-39        23:43    7:39/M
     198    Arthur Most             Chesire  CT         56    15 M 50-59        23:44    7:39/M
     199    George Horbal           Ansonia  CT         50    16 M 50-59        23:45    7:40/M
     200    Marjorie Klar           Easton  CT          44     4 F 40-49        23:46    7:40/M
     201    Nick Minichino          Stratford  CT       14    45 M 13-19        23:47    7:40/M
     202    Bart Bunkoci            Stratford  CT       49    45 M 40-49        23:48    7:41/M
     203    Adam Clawson            Madison  CT         15    46 M 13-19        23:51    7:42/M
     204    Chris Proudfoot         Trumbull  CT        33    37 M 30-39        23:51    7:42/M
     205    Jennifer Corb           Stratford  CT       22    14 F 20-29        23:53    7:42/M
     206    Robyn Hudak             Monroe  CT          13    10 F 13-19        23:54    7:43/M
     207    Matt Kane               Philadelphia  PA    25    20 M 20-29        24:00    7:45/M
     208    Michele Shawah          Stratford  CT       20    15 F 20-29        24:01    7:45/M
     209    Jonathan Battagliotti   Stratford  CT       16    47 M 13-19        24:03    7:45/M
     210    Remo Pagliarella        Stratford  CT       68     5 M 60-69        24:04    7:46/M
     211    Kerri Mc Shea           Harrison  NY        24    16 F 20-29        24:06    7:46/M
     212    Derrick Burton          Derby  CT           31    38 M 30-39        24:06    7:46/M
     213    Petra Brito             Norwalk  CT         30     7 F 30-39        24:08    7:47/M
     214    Sharon Lyons            Seymour  CT         37     8 F 30-39        24:14    7:49/M
     215    Richard Gold            Westport  CT        54    17 M 50-59        24:14    7:49/M
     216    Terri Inzitari          Bridgeport  CT      38     9 F 30-39        24:18    7:50/M
     217    Raymond Vaichus         Watertown  CT       49    46 M 40-49        24:20    7:51/M
     218    Wendi Snider            Shelton  CT         39    10 F 30-39        24:22    7:52/M
     219    Gene Memoli             Stratford  CT       42    47 M 40-49        24:22    7:52/M
     220    Gary Ouellet            Shelton  CT         35    39 M 30-39        24:23    7:52/M
     221    Charles Yagielski       Stamford  CT        61     6 M 60-69        24:24    7:52/M
     222    Laurence Lebel          Fairfield  CT       34    40 M 30-39        24:25    7:53/M
     223    Jim Setz                Newtown  CT         49    48 M 40-49        24:26    7:53/M
     224    Thomas Rodia            Stratford  CT       45    49 M 40-49        24:29    7:54/M
     225    Thomas Galuardi         Killingworth  CT    51    18 M 50-59        24:29    7:54/M
     226    Bill Conroy             Stratford  CT       15    48 M 13-19        24:30    7:54/M
     227    Participant   405                           30    11 F 30-39        24:30    7:54/M
     228    Mary Ellen Corbiere     Fairfield  CT       42     5 F 40-49        24:31    7:55/M
     229    Harry Whiteley          Fairfield  CT       46    50 M 40-49        24:32    7:55/M
     230    Lisa Mickey             Bridgeport  CT      40     6 F 40-49        24:34    7:55/M
     231    Martha Strange          Weston  CT          53     2 F 50-59        24:36    7:56/M
     232    Kathleen Ciccone        Trumbull  CT        44     7 F 40-49        24:37    7:56/M
     233    Jamie Eisenberg         Stratford  CT       24    17 F 20-29        24:43    7:58/M
     234    Nicholas Gooding        Stamford  CT        13    49 M 13-19        24:44    7:59/M
     235    Ilse Berkeley           Trumbull  CT        56     3 F 50-59        24:48    8:00/M
     236    Frank Jozefizh          Ansonia  CT         30    41 M 30-39        24:49    8:00/M
     237    Emily Bergman           Bridgeport  CT      25    18 F 20-29        24:49    8:00/M
     238    Rebecca Flanagan        Stratford  CT       22    19 F 20-29        24:49    8:00/M
     239    Maryanne Torrellas      Clinton  CT         41     8 F 40-49        24:53    8:02/M
     240    Mark Pastor             Stratford  CT       31    42 M 30-39        24:55    8:02/M
     241    Jeffrey Davis           Trumbull  CT        34    43 M 30-39        24:56    8:03/M
     242    Kellie Ennis            Milford  CT         29    20 F 20-29        24:57    8:03/M
     243    Allan Evans             West Haven  CT      55    19 M 50-59        25:01    8:04/M
     244    Siobhan Latchford       Orange  CT          40     9 F 40-49        25:02    8:05/M
     245    Daniel Jacobs           New York  NY        63     7 M 60-69        25:02    8:05/M
     246    Allison Gurley          Norwalk  CT         35    12 F 30-39        25:04    8:05/M
     247    Anthony Martire         Stratford  CT       38    44 M 30-39        25:05    8:05/M
     248    Bob Graham              Stratford  CT       50    20 M 50-59        25:05    8:05/M
     249    Wayne Sara              Stratford  CT       42    51 M 40-49        25:07    8:06/M
     250    Tiffanie Sgritta        Stamford  CT        25    21 F 20-29        25:07    8:06/M
     251    Ted Pisciotta           Shelton  CT         33    45 M 30-39        25:10    8:07/M
     252    Lou Loban               Stratford  CT       52    21 M 50-59        25:12    8:08/M
     253    Lisa Kase               Newtown  CT         27    22 F 20-29        25:17    8:09/M
     254    Dwight Stocker          Greenwich  CT       43    52 M 40-49        25:20    8:10/M
     255    Jeff Nelson             Boston  MA          30    46 M 30-39        25:22    8:11/M
     256    Kevin Brown             Ansonia  CT         36    47 M 30-39        25:24    8:12/M
     257    Kayla Downey            Shelton  CT         16    11 F 13-19        25:25    8:12/M
     258    Pat Hardy               Easton  CT          13    50 M 13-19        25:26    8:12/M
     259    Carol Overcash          Monroe  CT          35    13 F 30-39        25:27    8:13/M
     260    Ralph Slater            Ridgefield  CT      51    22 M 50-59        25:30    8:14/M
     261    Phil Mongillo           Westbrook  CT       74     2 M 70-99        25:31    8:14/M
     262    Todd Ensor              Trumbull  CT        34    48 M 30-39        25:34    8:15/M
     263    Paul Rimkunas           Trumbull  CT        41    53 M 40-49        25:36    8:15/M
     264    Betty Kelly             Meriden  CT         65     1 F 60-69        25:37    8:16/M
     265    Melissa Gross           Boston  MA          26    23 F 20-29        25:38    8:16/M
     266    Dennis Moore            Shelton  CT         52    23 M 50-59        25:41    8:17/M
     267    Sarah Bochet            Trumbull  CT        15    12 F 13-19        25:42    8:17/M
     268    Patti Tesla             Shelton  CT         39    14 F 30-39        25:45    8:18/M
     269    Katelyn Angell          Trumbull  CT        15    13 F 13-19        25:48    8:19/M
     270    Jeff Lawrence           Monroe  CT          39    49 M 30-39        25:49    8:20/M
     271    Bob Kubic               Stratford  CT       34    50 M 30-39        25:54    8:21/M
     272    Kristin Gagliardi       Trumbull  CT        15    14 F 13-19        25:56    8:22/M
     273    Pam Petro               Shelton  CT         35    15 F 30-39        25:56    8:22/M
     274    Scott Herman            New Haven  CT       46    54 M 40-49        25:58    8:23/M
     275    Dan Adams               Madison  CT         15    51 M 13-19        26:00    8:23/M
     276    Eric Rozier             Fairfield  CT       37    51 M 30-39        26:00    8:23/M
     277    Tucker Chase            Stratford  CT       54    24 M 50-59        26:05    8:25/M
     278    Margaret Pinheiro       Milford  CT         38    16 F 30-39        26:07    8:25/M
     279    Greta Roberts           Stratford  CT       16    15 F 13-19        26:10    8:26/M
     280    Gary Guilmette          Milford  CT         16    52 M 13-19        26:13    8:27/M
     281    Jon Spodnick            Stratford  CT       36    52 M 30-39        26:15    8:28/M
     282    Bob Goodrich            Stratford  CT       43    55 M 40-49        26:16    8:28/M
     283    Nanci Lkettiero         Guilford  CT        42    10 F 40-49        26:16    8:28/M
     284    Christopher Di Pisa     Stratford  CT       14    53 M 13-19        26:20    8:30/M
     285    Ken Bingman             Trumbull  CT        52    25 M 50-59        26:22    8:30/M
     286    Leslie Zupkus           Prospect  CT        33    17 F 30-39        26:24    8:31/M
     287    Sarah Schroeder         Trumbull  CT        15    16 F 13-19        26:25    8:31/M
     288    Matt Blechner           Stamford  CT        28    21 M 20-29        26:27    8:32/M
     289    Terry Lyons             Danbury  CT         38    18 F 30-39        26:27    8:32/M
     290    Douglas Doerwald        New Milford  CT     42    56 M 40-49        26:28    8:32/M
     291    Lori Vallillo           Prospect  CT        32    19 F 30-39        26:28    8:32/M
     292    Laurie Trupp            Stratford  CT       41    11 F 40-49        26:30    8:33/M
     293    Sean O'Brien            Milford  CT         40    57 M 40-49        26:30    8:33/M
     294    Dominick Cicero         Stratford  CT       13    54 M 13-19        26:30    8:33/M
     295    Barbara Buckley         Stamford  CT        43    12 F 40-49        26:35    8:35/M
     296    Robert Shreders         Norwalk  CT         29    22 M 20-29        26:40    8:36/M
     297    Siobhan Neary           Fairfield  CT       35    20 F 30-39        26:46    8:38/M
     298    Duncan Marshall         Fairfield  CT       51    26 M 50-59        26:47    8:38/M
     299    Conrad Vesey            Rye Brook  NY       45    58 M 40-49        26:50    8:39/M
     300    Phil Bolger             Wilton  CT          47    59 M 40-49        26:50    8:39/M
     301    Loretta Kryzanski       Stratford  CT       53     4 F 50-59        26:51    8:40/M
     302    Molly Mc Auley          Trumbull  CT        15    17 F 13-19        26:52    8:40/M
     303    Will Byron              Stamford  CT        34    53 M 30-39        26:52    8:40/M
     304    George Ruderman         Fairfield  CT       72     3 M 70-99        26:53    8:40/M
     305    Greg Campbell           Beacon Falls  CT    33    54 M 30-39        26:53    8:40/M
     306    Kevin Simon             Stratford  CT       17    55 M 13-19        26:55    8:41/M
     307    Michael Yarish          Shelton  CT         23    23 M 20-29        26:59    8:42/M
     308    Soxie Hallinan          Orange  CT          33    21 F 30-39        27:01    8:43/M
     309    John Soltis             Bridgeport  CT      48    60 M 40-49        27:03    8:44/M
     310    Liz O' Brien            Stratford  CT       33    22 F 30-39        27:06    8:45/M
     311    Jenn Skiba              Fairfield  CT       12     2 F  0-12        27:07    8:45/M
     312    Kristi Marshall         Fairfield  CT       34    23 F 30-39        27:08    8:45/M
     313    Jill Hughes             Wilton  CT          28    24 F 20-29        27:09    8:45/M
     314    Mike Burns              Sandy Hook  CT      49    61 M 40-49        27:09    8:45/M
     315    James Gilbert           Stratford  CT       49    62 M 40-49        27:11    8:46/M
     316    James Corbiere          Fairfield  CT       44    63 M 40-49        27:11    8:46/M
     317    Jennifer Svelnys        Fairfield  CT       24    25 F 20-29        27:13    8:47/M
     318    Annemarie Sliby         Orange  CT          35    24 F 30-39        27:13    8:47/M
     319    Michael Piquette        Trumbull  CT        41    64 M 40-49        27:17    8:48/M
     320    Edward Piquette         Bridgeport  CT      43    65 M 40-49        27:19    8:49/M
     321    Mike Pisani             Stratford  CT       56    27 M 50-59        27:21    8:49/M
     322    Nancy Riccitelli        Chesire  CT         47    13 F 40-49        27:21    8:49/M
     323    Doug Hilton             Orange  CT          36    55 M 30-39        27:24    8:50/M
     324    Robert Skelly           Stratford  CT       41    66 M 40-49        27:25    8:51/M
     325    John Vitka              Shelton  CT         61     8 M 60-69        27:26    8:51/M
     326    Jennifer Elliott        Tuckahoe  NY        28    26 F 20-29        27:30    8:52/M
     327    Monica Roche            Fairfield  CT       60     2 F 60-69        27:32    8:53/M
     328    Richard Lindberg        Shelton  CT         43    67 M 40-49        27:34    8:54/M
     329    Steven Slater           Ridgefield  CT      12     1 M  0-12        27:37    8:55/M
     330    Carl Sylvester          Shelton  CT         66     9 M 60-69        27:39    8:55/M
     331    Josie Thwaites          New Canaan  CT      29    27 F 20-29        27:40    8:55/M
     332    Christina Karpinski     Shelton  CT         13    18 F 13-19        27:41    8:56/M
     333    Karen Sussman           Fairfield  CT       41    14 F 40-49        27:43    8:56/M
     334    Kim Tesla               Shelton  CT         16    19 F 13-19        27:44    8:57/M
     335    John Roberts            Stratford  CT       28    24 M 20-29        27:44    8:57/M
     336    Karyn Lanzano           Fairfield  CT       40    15 F 40-49        27:45    8:57/M
     337    Richard Denton          Shelton  CT         14    56 M 13-19        27:53    9:00/M
     338    Geoffrey Corb           Stratford  CT       23    25 M 20-29        27:54    9:00/M
     339    Bandit Number  1950                                1    0- 0        27:57    9:01/M
     340    Paul Salamon            Stratford  CT       32    56 M 30-39        28:05    9:04/M
     341    Colleen Shemeley        New Milford  CT     17    20 F 13-19        28:07    9:04/M
     342    Debbie Buda             Fairfield  CT       34    25 F 30-39        28:10    9:05/M
     343    Peggy Keck              Branford  CT        44    16 F 40-49        28:11    9:05/M
     344    Casey Durand            Trumbull  CT        12     2 M  0-12        28:13    9:06/M
     345    Walter Durand           Trumbull  CT        46    68 M 40-49        28:16    9:07/M
     346    Mookie Criscuolo        Westbrook  CT       49    69 M 40-49        28:17    9:07/M
     347    John Lott               Milford  CT         37    57 M 30-39        28:18    9:08/M
     348    Frank Manfredi          Stratford  CT       66    10 M 60-69        28:19    9:08/M
     349    Donna Cramond           Monroe  CT          49    17 F 40-49        28:21    9:09/M
     350    Ernest Criscuolo        Branford  CT        37    58 M 30-39        28:22    9:09/M
     351    Christine Viarengo      Pelham  NY          28    28 F 20-29        28:23    9:09/M
     352    John Fedell             Trumbull  CT        45    70 M 40-49        28:29    9:11/M
     353    Bernadette Salmini      Trumbull  CT        54     5 F 50-59        28:30    9:12/M
     354    Wendy Scaia             Stratford  CT       41    18 F 40-49        28:32    9:12/M
     355    Tiffiny Cicero          Stratford  CT       35    26 F 30-39        28:32    9:12/M
     356    Nicholas Zarnetske      Milford  CT         15    57 M 13-19        28:34    9:13/M
     357    Herman Bershtein        Hamden  CT          73     4 M 70-99        28:36    9:14/M
     358    Robert Hills            Stratford  CT       37    59 M 30-39        28:37    9:14/M
     359    Amy Sekara              Philadelphia  PA    24    29 F 20-29        28:39    9:15/M
     360    John Sekara             Stratford  CT       52    28 M 50-59        28:41    9:15/M
     361    Janet Triplett          Stamford  CT        54     6 F 50-59        28:42    9:15/M
     362    Michael Wallace         Fairfield  CT       31    60 M 30-39        28:44    9:16/M
     363    Thomas Moore            Stratford  CT       52    29 M 50-59        28:45    9:16/M
     364    Diana Esposito          Trumbull  CT        41    19 F 40-49        28:46    9:17/M
     365    Dawn Hudak              Monroe  CT          13    21 F 13-19        28:50    9:18/M
     366    Bob Hudak               Monroe  CT          50    30 M 50-59        28:51    9:18/M
     367    Channing Gauruder       North Branford  CT  22    30 F 20-29        28:51    9:18/M
     368    George Janda            Fairfield  CT       43    71 M 40-49        28:52    9:19/M
     369    Jeff Beekman            Bethel  CT          46    72 M 40-49        28:52    9:19/M
     370    Karen Baklik            Shelton  CT         31    27 F 30-39        28:52    9:19/M
     371    Kate Shemeley           New Milford  CT     16    22 F 13-19        28:53    9:19/M
     372    Deborah Zrallack        Stratford  CT       44    20 F 40-49        28:53    9:19/M
     373    Bea Bologna             Stamford  CT        53     7 F 50-59        28:56    9:20/M
     374    Dave Koch               Hamden  CT          25    26 M 20-29        28:57    9:20/M
     375    Dr. Y.m. Naci           Stratford  CT       75     5 M 70-99        28:58    9:21/M
     376    Frank Spencer           Wilton  CT          40    73 M 40-49        28:59    9:21/M
     377    Ramona Biondi           North Haven  CT     30    28 F 30-39        28:59    9:21/M
     378    Diana Santossio         Ansonia  CT         30    29 F 30-39        29:01    9:22/M
     379    Kim Teft                Shelton  CT         36    30 F 30-39        29:02    9:22/M
     380    Ayme Sheridan           Stratford  CT       26    31 F 20-29        29:02    9:22/M
     381    Dan Wallace             Trumbull  CT        43    74 M 40-49        29:04    9:23/M
     382    David Urban             Stratford  CT       43    75 M 40-49        29:05    9:23/M
     383    Marijane Bisset         Shelton  CT         52     8 F 50-59        29:06    9:23/M
     384    Cheri Mc Girl           Orange  CT          39    31 F 30-39        29:06    9:23/M
     385    Prasma Sangachand       Fairfield  CT       40    21 F 40-49        29:08    9:24/M
     386    Ashley Hanagen          Stratford  CT       15    23 F 13-19        29:09    9:24/M
     387    Lauren Peterson         Stratford  CT       15    24 F 13-19        29:09    9:24/M
     388    Lee Chase               S Glastonbury  CT   45    22 F 40-49        29:14    9:26/M
     389    Bil Bepko               Monroe  CT          44    76 M 40-49        29:16    9:26/M
     390    Kate Stewart            Trumbull  CT        14    25 F 13-19        29:21    9:28/M
     391    Amy Yazbak              Fairfield  CT       47    23 F 40-49        29:22    9:28/M
     392    Stephen Grathwohl       Fairfield  CT       51    31 M 50-59        29:22    9:28/M
     393    Ann Percival            Cromwell  CT        41    24 F 40-49        29:29    9:31/M
     394    Julie Charsky           Boston  MA          24    32 F 20-29        29:37    9:33/M
     395    Meredith Fredyna        Shelton  CT         14    26 F 13-19        29:38    9:34/M
     396    Allison Mahoney         Medford  MA         32    32 F 30-39        29:40    9:34/M
     397    Maurice Mahoney         Stratford  CT       64    11 M 60-69        29:41    9:35/M
     398    Jenny Corso             Derby  CT           33    33 F 30-39        29:43    9:35/M
     399    Robert Schumacher       Wolcott  CT         48    77 M 40-49        29:43    9:35/M
     400    Maureen Janda           Fairfield  CT       43    25 F 40-49        30:03    9:42/M
     401    Sandy Riccio            Stratford  CT       31    34 F 30-39        30:19    9:47/M
     402    Jim High                Brookfield  CT      53    32 M 50-59        30:20    9:47/M
     403    Terese Mak              Bridgeport  CT      46    26 F 40-49        30:23    9:48/M
     404    Debby Brnetic           Shelton  CT         31    35 F 30-39        30:26    9:49/M
     405    Marianne Flanagan       Stratford  CT       28    33 F 20-29        30:32    9:51/M
     406    Stacie Sutton           New Haven  CT       30    36 F 30-39        30:43    9:55/M
     407    James Di Pisa           Stratford  CT       52    33 M 50-59        30:47    9:56/M
     408    John Brezinski          Ansonia  CT         36    61 M 30-39        30:48    9:56/M
     409    Brad Day                Trumbull  CT        70     6 M 70-99        30:48    9:56/M
     410    Mary Tinti              Fairfield  CT       20    34 F 20-29        31:01   10:00/M
     411    Lis Wilson              Norwalk  CT         36    37 F 30-39        31:06   10:02/M
     412    Illene Gebuza           Shelton  CT         17    27 F 13-19        31:07   10:02/M
     413    Diane Fehrs             Wolcott  CT         41    27 F 40-49        31:11   10:04/M
     414    Wendy Hoffman           Monroe  CT          36    38 F 30-39        31:15   10:05/M
     415    Kristine Rosati         Stratford  CT       27    35 F 20-29        31:15   10:05/M
     416    Mark Rose               Fairfield  CT       33    62 M 30-39        31:16   10:05/M
     417    Kristen Hull            Stratford  CT       13    28 F 13-19        31:18   10:06/M
     418    Janice Chonka           Trumbull  CT        50     9 F 50-59        31:18   10:06/M
     419    Jo Anne Trufon          West Haven  CT      39    39 F 30-39        31:21   10:07/M
     420    Cathy Loh               Trumbull  CT        26    36 F 20-29        31:25   10:08/M
     421    Bob Loh                 Trumbull  CT        54    34 M 50-59        31:26   10:08/M
     422    Craig Laurer            Danbury  CT         42    78 M 40-49        31:37   10:12/M
     423    Sharon Powers           Wallingford  CT     47    28 F 40-49        31:39   10:13/M
     424    Daniel Babis            Stratford  CT       11     3 M  0-12        31:40   10:13/M
     425    James Santo             Milford  CT         53    35 M 50-59        31:44   10:14/M
     426    Al Tinti                Fairfield  CT       67    12 M 60-69        31:51   10:16/M
     427    Christine Burton        Derby  CT           38    40 F 30-39        31:56   10:18/M
     428    Gerald Patrick          Milford  CT         59    36 M 50-59        31:56   10:18/M
     429    Mary Stretanski         Bridgeport  CT      27    37 F 20-29        31:57   10:18/M
     430    Ginnie Chase            Stratford  CT       35    41 F 30-39        32:10   10:23/M
     431    Susan Faustini          Milford  CT         31    42 F 30-39        32:10   10:23/M
     432    Christine Campbell      Norwalk  CT         22    38 F 20-29        32:16   10:25/M
     433    James Miklos            Stratford  CT       48    79 M 40-49        32:17   10:25/M
     434    Stephanie Andrejko      Hamden  CT          15    29 F 13-19        32:19   10:25/M
     435    Christine Dietl         Norwalk  CT         30    43 F 30-39        32:21   10:26/M
     436    Susan Cioffoletti       Southport  CT       44    29 F 40-49        32:22   10:26/M
     437    Laura Rothrock          Stratford  CT       17    30 F 13-19        32:22   10:26/M
     438    Ann Carson              Stratford  CT       35    44 F 30-39        32:25   10:27/M
     439    Fran Carson             Stratford  CT       39    63 M 30-39        32:25   10:27/M
     440    Geri Di Stefano         Fairfield  CT       44    30 F 40-49        32:48   10:35/M
     441    Robert Saranich         Milford  CT         55    37 M 50-59        32:54   10:37/M
     442    Benjamin Corb           Stratford  CT       19    58 M 13-19        32:56   10:37/M
     443    Hank Martucci           Shelton  CT         59    38 M 50-59        32:56   10:37/M
     444    Julie Benivegna         Fairfield  CT       9      3 F  0-12        33:02   10:39/M
     445    Michael Babin           Shelton  CT         16    59 M 13-19        33:04   10:40/M
     446    Megin Sechen            Baltic  CT          30    45 F 30-39        33:15   10:44/M
     447    Amy Hardy               Stratford  CT       17    31 F 13-19        33:27   10:47/M
     448    Paul Nettleton          Stratford  CT       13    60 M 13-19        33:27   10:47/M
     449    Jetta Sandin            Shelton  CT         17    32 F 13-19        33:34   10:50/M
     450    Maura O'Malley          Bridgeport  CT      43    31 F 40-49        33:37   10:51/M
     451    Tonya Overby            Stratford  CT       30    46 F 30-39        33:45   10:53/M
     452    Wanda Mc Kay            Stratford  CT       40    32 F 40-49        33:47   10:54/M
     453    Veronica Santo          Milford  CT         52    10 F 50-59        33:57   10:57/M
     454    Kathy Bain              Stratford  CT       49    33 F 40-49        34:00   10:58/M
     455    Sara Alves              Milford  CT         42    34 F 40-49        34:04   10:59/M
     456    Beth Stites             Bridgeport  CT      50    11 F 50-59        34:22   11:05/M
     457    Brittany Turner         Stratford  CT       14    33 F 13-19        34:28   11:07/M
     458    Rocky Sorrentino        Stratford  CT       11     4 M  0-12        34:29   11:07/M
     459    Rebecca Schmidt         Naugatuck  CT       25    39 F 20-29        34:31   11:08/M
     460    Susan Jacobs            Wilton  CT          45    35 F 40-49        35:04   11:19/M
     461    John Corb               Stratford  CT       54    39 M 50-59        35:19   11:24/M
     462    Todd Stolze             Trumbull  CT        31    64 M 30-39        35:28   11:26/M
     463    Mc Kenzie Bepko         Monroe  CT          12     4 F  0-12        35:40   11:30/M
     464    Stephanie Gonillo       Watertown  CT       36    47 F 30-39        35:42   11:31/M
     465    Kim Ramalho             Stratford  CT       35    48 F 30-39        35:45   11:32/M
     466    Denise Pastor           Stratford  CT       21    40 F 20-29        35:47   11:33/M
     467    Sharon Abate            Norwalk  CT         37    49 F 30-39        35:48   11:33/M
     468    Caitlin O' Donoghue     Trumbull  CT        14    34 F 13-19        36:01   11:37/M
     469    Joni Gaines             Stratford  CT       41    36 F 40-49        36:02   11:37/M
     470    Marion Turiano          Milford  CT         36    50 F 30-39        36:03   11:38/M
     471    Maribeth Goulden        Trumbull  CT        40    37 F 40-49        36:04   11:38/M
     472    Connor Shortell         Orange  CT           8     5 M  0-12        36:11   11:40/M
     473    Paul Zarnetske          Milford  CT         44    80 M 40-49        36:45   11:51/M
     474    Susan Wong              Greenwich  CT       26    41 F 20-29        36:48   11:52/M
     475    Sheldon Wong            Greenwich  CT       30    65 M 30-39        36:48   11:52/M
     476    Bradley Hamm            Vernon  CT          12     6 M  0-12        36:49   11:53/M
     477    Clinton Hamm            Vernon  CT          12     7 M  0-12        37:07   11:58/M
     478    Nadine Hamm             Vernon  CT          14    35 F 13-19        37:08   11:59/M
     479    Greg Hamm               Vernon  CT          37    66 M 30-39        37:11   12:00/M
     480    Elizabeth Button        Trumbull  CT        14    36 F 13-19        37:11   12:00/M
     481    Doreen Salvagno         Trumbull  CT        44    38 F 40-49        37:26   12:05/M
     482    Doris Bowlby            Norwalk  CT         44    39 F 40-49        37:34   12:07/M
     483    Patricia Kees           Stratford  CT       41    40 F 40-49        37:40   12:09/M
     484    Paula Killough          Derby  CT           42    41 F 40-49        37:56   12:14/M
     485    Caitlin Toohey          Stratford  CT       15    37 F 13-19        38:35   12:27/M
     486    Meghan Trupp            Stratford  CT       14    38 F 13-19        38:54   12:33/M
     487    Sioban Keane            Ossining  NY        36    51 F 30-39        38:55   12:33/M
     488    Maura Prenty            Norwalk  CT         36    52 F 30-39        39:17   12:40/M
     489    Randy Olear             Chesire  CT         35    67 M 30-39        39:17   12:40/M
     490    Karen Toohey            Stratford  CT       43    42 F 40-49        39:49   12:51/M
     491    D'Arcy Hollis           Ledyard  CT         39    53 F 30-39        40:04   12:55/M
     492    John Hollis             Ledyard  CT         39    68 M 30-39        40:45   13:09/M
     493    Margaret Krepinevich    Milford  CT         32    54 F 30-39        40:46   13:09/M
     494    Joanne Wilson           Beacon Falls  CT    43    43 F 40-49        41:55   13:31/M
     495    Debra Hayducky          Shelton  CT         45    44 F 40-49        41:55   13:31/M
     496    Diane Dunlap            Stratford  CT       52    12 F 50-59        42:31   13:43/M
     497    Shannon Giordano        Milford  CT         30    55 F 30-39        42:43   13:47/M
     498    Lori Glasgall           Stamford  CT        37    56 F 30-39        43:07   13:55/M
     499    Betsy Sorrentino        Stratford  CT       41    45 F 40-49        43:26   14:01/M
     500    Nancy Ryan              Aldie  VA           50    13 F 50-59        43:33   14:03/M
     501    Elena Wetmore           Trumbull  CT        15    39 F 13-19        43:34   14:03/M
     502    Don Bowlby              West Chester  PA    52    40 M 50-59        43:53   14:09/M
     503    Becky Winstel           Fairfield  CT       42    46 F 40-49        44:11   14:15/M
     504    June Levy               Stratford  CT       58    14 F 50-59        44:29   14:21/M
     505    Rachel Levy             New Haven  CT       26    42 F 20-29        44:29   14:21/M
     506    Jen Wells               Stratford  CT       15    40 F 13-19        44:30   14:21/M
     507    Meredith Figlar         Stratford  CT       14    41 F 13-19        44:30   14:21/M
     508    Melissa Ortiz           Stratford  CT       16    42 F 13-19        44:30   14:21/M
     509    Kristen Povinelli       Stratford  CT       15    43 F 13-19        44:34   14:23/M
     510    Kristin Catalano        Stratford  CT       15    44 F 13-19        44:38   14:24/M
     511    Kristin Calderon        Stratford  CT       15    45 F 13-19        44:39   14:24/M
     512    Andrea Rocco            Stratford  CT       14    46 F 13-19        44:52   14:28/M
     513    Julie Koleszar          Stratford  CT       16    47 F 13-19        44:53   14:29/M
     514    Amanda Zuber            Stratford  CT       16    48 F 13-19        45:19   14:37/M
     515    Susan Monroe            Stratford  CT       36    57 F 30-39        45:27   14:40/M
     516    Randy Dutertre          Stratford  CT       14    61 M 13-19        45:33   14:42/M
     517    Susan Bowlby            West Chester  PA    50    15 F 50-59        45:33   14:42/M
     518    Pamela Fairbend         Stratford  CT       35    58 F 30-39        45:40   14:44/M
     519    Jennifer Fricke         Rye  NY             26    43 F 20-29        46:13   14:55/M
     520    Judy Colangelo          Stratford  CT       50    16 F 50-59        46:13   14:55/M
     521    Christina Sorrentino    Stratford  CT       9      5 F  0-12        46:18   14:56/M
     522    Kathie Powell           Stratford  CT       49    47 F 40-49        46:42   15:04/M
     523    Jennifer Stein          Hamden  CT          26    44 F 20-29        47:06   15:12/M
     524    Sandra Corb             Stratford  CT       51    17 F 50-59        47:07   15:12/M
     525    Ed Mischik              Trumbull  CT        83     7 M 70-99        47:20   15:16/M
     526    Anna Dabrowska-Radik    Bridgeport  CT      24    45 F 20-29        47:20   15:16/M

Overall Female Winner

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Maureen Terwilliger     Guilford  CT        31       33        18:56    6:06/M

Women 12 and Under

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Amie Guest              Wolcott  CT         11      123        21:48    7:02/M
       2    Jenn Skiba              Fairfield  CT       12      311        27:07    8:45/M
       3    Julie Benivegna         Fairfield  CT       9       444        33:02   10:39/M

Women 13 To 19

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Emily Choromanski       Shelton  CT         17       81        20:30    6:37/M
       2    Christy Yuen            Katonah  NY         18       83        20:36    6:39/M
       3    Adrienne Dunn           Trumbull  CT        17      152        22:32    7:16/M

Women 20 To 29

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Elizabeth Hall          Weston  CT          26       37        19:13    6:12/M
       2    Fran Arthurs            Fairfield  CT       24       56        19:50    6:24/M
       3    Julie Reamer            Norwalk  CT         23       64        20:03    6:28/M

Women 30 To 39

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Paulette Bolton         Danielson  CT       39       35        19:10    6:11/M
       2    Linda Cordova           Wallingford  CT     34       62        20:01    6:27/M
       3    Barbara Masuk           Monroe  CT          39      140        22:17    7:11/M

Women 40 To 49

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Emmy Stocker            Cos Cob  CT         41       43        19:21    6:15/M
       2    Deborah Sylvestro       Fairfield  CT       48      135        22:09    7:09/M
       3    Sharon Gosha            Trumbull  CT        45      175        22:57    7:24/M

Women 50 To 59

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Christine Finn          Fairfield  CT       51       94        20:54    6:45/M
       2    Martha Strange          Weston  CT          53      231        24:36    7:56/M
       3    Ilse Berkeley           Trumbull  CT        56      235        24:48    8:00/M

Women 60 To 69

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Betty Kelly             Meriden  CT         65      264        25:37    8:16/M
       2    Monica Roche            Fairfield  CT       60      327        27:32    8:53/M

Overall Male Winner

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Richard Ashton          Stamford  CT        33        1        15:47    5:05/M

Men 12 and Under

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Steven Slater           Ridgefield  CT      12      329        27:37    8:55/M
       2    Casey Durand            Trumbull  CT        12      344        28:13    9:06/M
       3    Daniel Babis            Stratford  CT       11      424        31:40   10:13/M

Men 13 to 19

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Adrian Proietti         Shelton  CT         17        3        16:05    5:11/M
       2    Todd Burns              Sandy Hook  CT      18       13        17:16    5:34/M
       3    James Alsevek           Hamden  CT          18       17        18:07    5:51/M

Men 20 to 29

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Edward Lucas            Shelton  CT         28        2        16:01    5:10/M
       2    Ted Hall                Weston  CT          26       22        18:23    5:56/M
       3    Brian Ordway            Shelton  CT         27       29        18:46    6:03/M

Men 30 to 39

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Rodney La Flamme        Gaylordsville  CT   37        4        16:08    5:12/M
       2    Alan Mac Dougall        Branford  CT        34        8        16:47    5:25/M
       3    Tim Di Scipio           Easton  CT          37        9        17:03    5:30/M

Men 40 to 49

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Philip Richey           Danbury  CT         41        5        16:15    5:15/M
       2    Jim Mas                 Shelton  CT         41        6        16:25    5:18/M
       3    Jim Letts               Naugatuck  CT       40       10        17:06    5:31/M

Men 50 to 59

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Al Swenson              Stamford  CT        52        7        16:35    5:21/M
       2    Anthony Benivegna       Fairfield  CT       50       31        18:50    6:05/M
       3    John Courtmanche        New Haven  CT       56       36        19:10    6:11/M

Men 60 to 69

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Jerry Le Vasseur        Madison  CT         61       66        20:13    6:31/M
       2    Terry Tomasko           Stratford  CT       62      155        22:34    7:17/M
       3    Frank Lang              Seymour  CT         60      169        22:47    7:21/M

Men 70 and Over

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Bob Davidson            Collinsville  CT    70      160        22:38    7:18/M
       2    Phil Mongillo           Westbrook  CT       74      261        25:31    8:14/M
       3    George Ruderman         Fairfield  CT       72      304        26:53    8:40/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"